Skocz do zawartości
_ONE_

Wymiana samego klosza reflektora SG przed liftem...

Rekomendowane odpowiedzi

Klosz reflektora, jak zdecydowana większość,  mam plastykowy. Widzę zaczepy, czyli teoretycznie da się zdemontować i wymienić.

Od jakiegoś czasu jeżdżę z pękniętym dookoła kloszem, praktycznie nie przeszkadza w snopie światła, ale lampa bardziej paruje.

Na alledrogo widzę sporo dawców, reflektorów z UK... Czy ktoś już przerabiał ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podpinam się pod temat. U mnie lekko matowieją, ale chyba dzieje się to wewnątrz w strukturze tworzywa, bo szlif nic nie pomógł :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W

Cześć. Można podmienić w angliku sam odblask na europejski. Robiłem to u siebie Forek 2.0X 2004. Kilka zaczepów i wkrętów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 15.02.2018 o 10:47, marekmok napisał:

Podpinam się pod temat. U mnie lekko matowieją, ale chyba dzieje się to wewnątrz w strukturze tworzywa, bo szlif nic nie pomógł :(

Można wypolerować od środka. Są firmy które się tym zajmują. Daje to efekt nowych reflektorów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, Wujekkoko napisał:

W

Cześć. Można podmienić w angliku sam odblask na europejski. Robiłem to u siebie Forek 2.0X 2004. Kilka zaczepów i wkrętów.

Znaczy klosz od lampy można odkręcić, żeby wypolerować od środka ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktos ma manuala jak wyciagnac lampe ? mi tez lewy troche zmatowiał i wypadalo by sie tym zajac....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można oddzielić sam klosz przy rozkręconej  lampie. Żeby wymiotować lampę trzeba zdjąć grila i listę pod nią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie da się odkręcić klosza od lampy. Te dwa elementy są klejone i można je rozkleić samodzielnie - np poprzez nagrzanie ich w piekarniku. Ja tego nigdy nie robiłem i uznałem że jest to zbyt ryzykowne więc oddałem to w ręce specjalistów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie się udało rozdzielić w mojej rozbitej lampie i w drugiej angielskiej w której podmieniłem odbłyśnik. Trzeba to zrobić ostrożnie tam jest taka lepka uszczelka, nie podgrzewałem ale ten zabieg może pomóc. Cały czas mówimy o Foresterze druga generacja przed liftem:). Tak to wygląda;

IMG_20180217_132904.jpg

IMG_20180218_173529.jpg

IMG_20180218_173621.jpg

IMG_20180218_173634.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Mój pierwszy wpis,więc pozdrawiam wszystkich serdecznie. Temat przerabiałem w moim SG 2003r.- opowiem. Lampę da się całkiem łatwo rozdzielić podgrzewając klej suszarką do włosów lub opalarką (ostrożnie!) i krok za krokiem oddzielając klosz od obudowy. Klosz można wypolerować,mój był całkiem zmatowiały i porysowany. Używałem papieru ściernego o gradacji 2500 a potem Lampdoctor (taki zestaw do polerowania lamp),nie pamiętam jakiej marki. Trzy dni cierpliwej pracy i klosz (prawie) jak nowy :rolleyes:. Za pierwszym razem skleiłem na silikon i...porażka-nieszczelny reflektor,wiecznie zaparowany. Potem kupiłem klej "Sikalastomer 710" (na allegro)-specjalny klej używany również do klejenia reflektorów właśnie-działa. Reflektor wygląda bardzo dobrze. Można! :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Witam. Mój pierwszy wpis,więc pozdrawiam wszystkich serdecznie. Temat przerabiałem w moim SG 2003r.- opowiem. Lampę da się całkiem łatwo rozdzielić podgrzewając klej suszarką do włosów lub opalarką (ostrożnie!) i krok za krokiem oddzielając klosz od obudowy. Klosz można wypolerować,mój był całkiem zmatowiały i porysowany. Używałem papieru ściernego o gradacji 2500 a potem Lampdoctor (taki zestaw do polerowania lamp),nie pamiętam jakiej marki. Trzy dni cierpliwej pracy i klosz (prawie) jak nowy :rolleyes:. Za pierwszym razem skleiłem na silikon i...porażka-nieszczelny reflektor,wiecznie zaparowany. Potem kupiłem klej "Sikalastomer 710" (na allegro)-specjalny klej używany również do klejenia reflektorów właśnie-działa. Reflektor wygląda bardzo dobrze. Można!
Potwierdzam suszarka i sikalastometr 710. Kiedys przerabialem lampy w yarisie i super skleiło po uprzednim wyczyszczeniu ze starego kleju i odtłuszczeniu. :)

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi