Skocz do zawartości

WRX GD Wymiana przewodow odmy/podcisnienia - na jakie


uxon

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji szukania zapachu benzyny pod maska, okazało sie, ze musze sciagnac kolektor dolotowy. Jak juz kolektor jest na stole, to warsztat zaleca wymienic wszystkie przewody odmy (i moze podcisnienia), ktore sa twarde jak kamien.

Czy polecacie jakies konkretne wezyki, tak zeby spelnialy dobrze swoja role? Co myslicie o wezach silikonowych w zestawach, jakis polecsny producent? Jakies gumowe zamienniki? Czy tylko oem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, uxon napisał:

Czy taki zestaw jest wart zastanaowienia:

http://allegro.pl/przewody-silikonowe-wody-subaru-impreza-wrx-sti-i6712231700.html

I czy sa w nim wezyki, ktore wchodza w sklad odmy? Ktos kto to montowal, moglby napisac, ktory wezyk od czego dokladnie?

Mam ten zestaw. Generalnie nie mam do niego uwag, ale dwóch przewodów z zestawu nie wykorzystasz. Jeden jest za wąski (ten najmniejszy pod kątem 90st) a drugi od serwa nie ma w środku tej pastylki (chyba, że uda Ci się przełożyć). reszta jest spoko są grube i porządne.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2018 o 15:49, uxon napisał:

@SOpEL

Sam to zakladales? Moglbys zaznaczyc na diagramie, ktore wezyki z diagramu whodza w sklad tego zestawu?

Tak, sam zakładałem. Muszę zerknąć w samochodzie to Ci potem to rozpiszę. Zrobię Ci też fotę jak to wygląda pod maską u mnie, ale to pod wieczór będę mógł dopiero wysłać tu. 

 

EDIT:

Obawiam się, że z tego rysunku tylko 3 przewody są wymieniane. Reszta jak widzisz na zdjęciach.

przewody.jpg

27990517_10213792566080622_1939775327_o.jpg

28034688_10213792566400630_1663171854_o.jpg

27990169_10213792566640636_1795222536_o.jpg

Edytowane przez SOpEL
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Sopel za info.

 

Dostalem wskazowke, od jednego z uzytkownikow forum, ze przewodow tych nie wadto wymieniac, dopoki nie zaczynaja pekac/rozpadac sie w rekach. A twarde miekna na cieplym silniku.

 O o tym myslicie? Jakie u was byly powody wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, uxon napisał:

Dzieki Sopel za info.

 

Dostalem wskazowke, od jednego z uzytkownikow forum, ze przewodow tych nie wadto wymieniac, dopoki nie zaczynaja pekac/rozpadac sie w rekach. A twarde miekna na cieplym silniku.

 O o tym myslicie? Jakie u was byly powody wymiany?

ja musiałem wymienić główny wody i po prostu po doświadczeniach z tym zestawem z WRX'a postanowiłem kupić i od razu wymienić co się da bo większość to straszna skamielina była. Te przewody są grube, dobrej jakości dostępne normalnie na stronie "producenta" a raczej importera :P nie kosztują majątku, więc od razu pozamieniałem. Jak nic Tobie nie padło to możesz na razie odpuścić. Na pewno nic Ci to nie poprawi poza wyglądem :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie, tyle że w turbodziadku założyłem Samco (układ chłodzenia i przewody podciśnienia). Auto ma już 25 lat i nie chciałem czekać, aż po kolei zaczną pękać :)

Kupiłem markowe, bo bałem się chińczyków, chociaż sporo osób na forum chwali sobie te tanie, wybór zależy od fantazji właściciela i zasobności portfela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 - jest od serwa i nie ma w sobie pastylki, więc albo ją wyjmiesz z poprzedniego przewodu albo bardzo się zdziwisz przy rozpędzeniu się i braku możliwości zahamowania :D 

5 - według mnie jest przewodem od zbiorniczka cieczy chłodzącej (pod tym zbiornikiem jest taki przewód wychodzacy) ale on jest za wąski, więc jak możesz go wykorzystać gdzie indziej to śmiało ;) 

10 - nie wiem czy to nie był ten przy turbinie co widać niebieski 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 lata później...

Cześć, odgrzeję temat. Dopadła mnie wymiana przewodów paliwowych pod kolektorem więc także wpadłem na pomysł wymiany 

wszystkich przewodów na silikony. Jak nie ma silikonów w zamienniku to na nowe oryginalne. Standardowo, zamiast od czasu do czasu zrobić zdjęcie 

gdzie jaki przewód idzie, rozbierałem licząc na to, że w serwisówce będę miał wszystkie informacje jak to złożyć. 

Teraz pytanie gdzie podłącza się ten przewód?

 

WhatsApp Image 2024-01-18 at 08.09.32.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...