Skocz do zawartości

2012 Subaru Outback


Paweł Czartoryski

Rekomendowane odpowiedzi

Brak europejskiej homologacji na lampach zdyskwalifikuje je na starcie - jak diagnosta nie wychwyci to zrobi to pierwszy patrol drogówki. Czyli tak, musisz zmienić lampy... i trzeba się upewnić, że europejskie wejdą w amerykańską budę - gdzieś mi się kołacze po głowie, że błotniki i podcięcia na lampy lekko się różniły... ale mogę coś mylić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak europejskiej homologacji na lampach zdyskwalifikuje je na starcie - jak diagnosta nie wychwyci to zrobi to pierwszy patrol drogówki. Czyli tak, musisz zmienić lampy... i trzeba się upewnić, że europejskie wejdą w amerykańską budę - gdzieś mi się kołacze po głowie, że błotniki i podcięcia na lampy lekko się różniły... ale mogę coś mylić. 

Dobrze ze moje 3 subaru US o tym nie wie

P.S. przegląd ostatnio robiłem miesiac temu na przypadkowi skp bo akurat bylem w trasie i sobie przypomnialem

wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, zasięgnąłem informacji u źródła :) Tak więc od pewnego czasu Subaru ma lampy asymetryczne ze względu na ograniczenie kosztów - więc faktycznie może nie być problemu z badaniem. Co do homologacji europejskiej to ciężko powiedzieć, bo nowe lampy XV czy Imprezy (EU) nie mają na kloszu żadnych oznaczeń, a OBK czy Forester sprzed 2-3 lat (też EU) jeszcze komplet symboli mają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, aflinta napisał:

nowe lampy XV czy Imprezy (EU) nie mają na kloszu żadnych oznaczeń, a OBK czy Forester sprzed 2-3 lat (też EU) jeszcze komplet symboli mają

 

Ciekawe - wręcz niemożliwe :) - w takiej sytuacji policjant ma prawo zabrać dowód - chyba że coś się zmieniło w przepisach?Sprawdzałeś, czy dostałeś taką oficjalną informację?

Z ciekawości poszedłem do garażu szukać oznaczeń na reflektorze w ubiegłorocznym forku. Najpierw nie znalazłem - "szkło" gładkie z zewnątrz jak pupa niemowlaka. Dopiero jak wziąłem do ręki latarkę znalazłem oznaczenia. Wygrawerowane są bardzo anemiczną czcionką na wewnętrznej stronie "szkła" przy dolnej krawędzi reflektora od strony atrapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, spawalniczy napisał:

Sprawdzałeś, czy dostałeś taką oficjalną informację?

Podszedłem do kilku aut i sprawdziłem. Może znak powędrował w inne miejsce, masek nie otwierałem.

 

1 godzinę temu, spawalniczy napisał:

wewnętrznej stronie "szkła" przy dolnej krawędzi reflektora od strony atrapy.

Tak, też chwilę zajęło mi ich znalezienie, tym bardziej dziwiłem się, że nie mogę na XV i Imprezie znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, aflinta said:

OK, zasięgnąłem informacji u źródła :) Tak więc od pewnego czasu Subaru ma lampy asymetryczne ze względu na ograniczenie kosztów - więc faktycznie może nie być problemu z badaniem. Co do homologacji europejskiej to ciężko powiedzieć, bo nowe lampy XV czy Imprezy (EU) nie mają na kloszu żadnych oznaczeń, a OBK czy Forester sprzed 2-3 lat (też EU) jeszcze komplet symboli mają. 

Dziękuję za odpowiedz,byłem jakiś czas temu u dealera Subaru pytając o europejskie lampy pasujące do opisywanego modelu,cena ponad 4,000 zł,dość sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...