Skocz do zawartości

OUTBACK2.5 AWARIA AUTOMATU


Rafał Rub

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Rafał Rub napisał:

Proszę o poważne lub realne odpowiedzi

 

Myślisz że forum podejmie za ciebie decyzję i ryzyko za ewentualny problem z montażem drugiej, używanej skrzyni z niewiadomym przebiegiem innym symbolem i stanem technicznym? To jest trochę jak kupowanie kota w worku.

Dalej nie napisałeś jakie masz objawy awarii twojej obecnej skrzyni i jaka cena jest za tą drugą skrzynię.

Według tych symboli ze skrzyni, to chcesz zamienić swoją skrzynię na starszą wersję.

Edytowane przez lutek34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy takie że moja skrzynia wydaje hałas typu uszkodzony przegub. Im szybciej tym głosniej. Niema to wpływu na zmianę biegów. Mojego typu skrzyni niema więc zadaje pytanie czy można włożyć inną z tego samego modelu silnik EJ25. Czy jest różnica między sedanem a kombi jeśli chodzi o skrzynię . Jeśłi inna to jaka i co trzeba zrobić żeby było wszystko ok. Cena skrzyni używanej waha się od 1000 do 2000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Rafał Rub napisał:

Cena skrzyni używanej waha się od 1000 do 2000 zł.

 

do tego dolicz demontaż i montaż, olej, filtry. 5EAT nie jest częścią do rakiety i większość kumatych mechaników specjalizujących się w remontach ASB ogarnie jej remont. Ja ze znajomkiem remontowałem 6 biegową skrzynię Chryslera 62TE  i byłem zaskoczony jaka to prostota, składa się jak klocki lego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafał Rub napisał:

Jaki koszt i czy jesteś w stanie mi powiedzieć

 

wpierw musisz mieć zdiagnozowane co dokładnie jest Twoim problemem, pewny jesteś że to nie przegub?

O kosztorys musisz pytać mechanika który się podejmie naprawy, ale tak jak pisałem wcześniej remont klasycznej ASB Subaru  nie jest niczym nadzwyczajnym w porównaniu z innymi skrzyniami i każdy mechanik specjalizujący się w tego typu naprawami, upora się z remontem klasycznej skrzyni Subaru.

W okolicach Białegostoku, Łomży na pewno jest kilkanaście warsztatów remontujących ASB, gdzie jest bardzo duże skupisko samochodów sprowadzonych z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Mariusz12209 napisał:

Ze Szczytna daleko , ale może się przyda. W mojej okolic popularny jest ten serwis.

http://www.asbpalka.eu

Kolega  robił automat w BMW i wszystko ok, no i oczywiście ogromna różnica w kosztach w stosunku do ASO

w rozmowie n/t 4EAT Subaru nie byli zbyt kompetentni. Najpierw gość mi wmawiał, że tam nie ma filtrów i trzeba dynamiczną robić, a potem że jest tylko w misce i trzeba rozkręcać... a to wszystko przy pytaniu o wymianę oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie u mnie obstawiali mechanicy najpierw że to mechanizm Parkingu później dyfer. Nie pisał bym tu gdyby to był przegób czy wał, to zostało sprawdzone. Problem leży w skrzyni. Ten typ skrzyni co jest u mnie nigdzie nie ma używki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Rafał Rub napisał:

Dokładnie u mnie obstawiali mechanicy najpierw że to mechanizm Parkingu później dyfer. Nie pisał bym tu gdyby to był przegób czy wał, to zostało sprawdzone. Problem leży w skrzyni.

i co ci mechanicy sami się nie podejmą naprawy skrzyni ani też nie polecą nikogo w okolicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obce dźwięki masz na każdym biegu?

Są zależne od biegu czy tylko od prędkości ?

Jeżeli tylko od prędkości i wielkość biegu nie ma znaczenia to czy masz problem z wjechaniem na krawężnik, podjazd, najazd ?

Oraz jaki przebieg w km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, rombu napisał:

 

Przecież są firmy kurierskie.

Skrzynia na paletę i jazda.

 

Jak jesteś taki szpec , to sam weź odpowiedzialność za to co mówi klient . Potem sie okaże że firma zrobiła remont skrzyni , a problem dalej pozostał .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na każdym biegu są obce dżwięki. Im szybciej tym głosniej. Kiedy zmienia bieg cichnie ale wraz z rosnącymi obrotami prędkoscią hałas się nasila. Nie ma problemu z wjechaniem na krawężnik itp. skrzynia pracuje normalnie tylko ten dzwiek w skrzyni trrrr

2 minuty temu, carfit napisał:

Jak jesteś taki szpec , to sam weź odpowiedzialność za to co mówi klient . Potem sie okaże że firma zrobiła remont skrzyni , a problem dalej pozostał .....

Właśnie jeden wymienił mi olej i filter dalej to samo. Drugi że dyfer a trzeci że mechanizm różnicowy i kurrr.nic dalej to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Rafał Rub napisał:

tak na każdym biegu są obce dżwięki. Im szybciej tym głosniej. Kiedy zmienia bieg cichnie ale wraz z rosnącymi obrotami prędkoscią hałas się nasila. Nie ma problemu z wjechaniem na krawężnik itp. skrzynia pracuje normalnie tylko ten dzwiek w skrzyni trrrr

skontaktuj sie może z użytkownikiem @pablonas jest z Twojej okolicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rafał Rub napisał:

Przebieg 300 tyś

 

Kontakt bł znam Pawła ale on automató nie naprawia

No to masz problem , albo znowu na ślepo wydasz z 1000zł jak to co zrobiłeś do tej pory ( za te pieniądze już byś wysłał lawetę na drugi i koniec polski ) albo się niestety baw sam , i kombinuj przez forum , w 90% kończy sie to remontem , ale są i tacy co wolą zmienić skrzynie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, carfit napisał:

No to masz problem , albo znowu na ślepo wydasz z 1000zł jak to co zrobiłeś do tej pory ( za te pieniądze już byś wysłał lawetę na drugi i koniec polski ) albo się niestety baw sam , i kombinuj przez forum , w 90% kończy sie to remontem , ale są i tacy co wolą zmienić skrzynie .

Jak by była to bym zmienił szukałem wszędzie gdzie mogłem o tym oznaczeniu ciężko znależć dlatego pytałem czy można o innym np. ta sama tylko sedan. Przeczytaj moje pierwsze pytanie . Ja chcę wymienić skrzynię tylko jak nie ma to próbuję wszędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, carfit napisał:

Jak jesteś taki szpec , to sam weź odpowiedzialność za to co mówi klient . Potem sie okaże że firma zrobiła remont skrzyni , a problem dalej pozostał .....

 

Myślę, że ten "szpec" to pozytywnie. Bo przestałbym Cię lubić.

 

Wracając do tematu, Rafał podjął decyzje o wymianie skrzyni - szuka używki. Tak wynika z postów.

Skrzynia ma inne numery i może nie pasować, w dodatku może kupić w stanie nie lepszym  jak jego skrzynia.

Więc, tak jak radzą poprzednicy lepiej naprawić swoja.

A, że nie che jeździć 600km do jakiejś firmy od skrzyń, więc chyba lepiej wysłać skrzynię kurierem.

Obecnie to nie są jakieś kosmiczne koszty.

 

Edytowane przez rombu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kogoś polecić.

1 godzinę temu, rombu napisał:

 

Myślę, że ten "szpec" to pozytywnie. Bo przestałbym Cię lubić.

 

Wracając do tematu, Rafał podjął decyzje o wymianie skrzyni - szuka używki. Tak wynika z postów.

Skrzynia ma inne numery i może nie pasować, w dodatku może kupić w stanie nie lepszym  jak jego skrzynia.

Więc, tak jak radzą poprzednicy lepiej naprawić swoja.

A, że nie che jeździć 600km do jakiejś firmy od skrzyń, więc chyba lepiej wysłać skrzynię kurierem.

Obecnie to nie są jakieś kosmiczne koszty.

 

Możesz kogoś polecić. Jeśli tak to jaki koszt naprawy jesli większy niż 2000 to sprzedaje z uszkodzoną skrzynią i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Rafał Rub napisał:

Możesz kogoś polecić.

Możesz kogoś polecić. Jeśli tak to jaki koszt naprawy jesli większy niż 2000 to sprzedaje z uszkodzoną skrzynią i tyle.

To chyba do wróżki musisz się udać po wycenę bez rozebrania, albo chociaż posłuchania tego przez fachowca (prawdziwego od skrzyń)

Ja mogę polecić, ale w okolicach Warszawy - facet ma dwóch mechaników i robi tylko skrzynie automatyczne i nic więcej, ale za to zna się na tym jak nikt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...