Skocz do zawartości

kierownica od Forka w Imprezie n/a 97


Andrzej666

Rekomendowane odpowiedzi

Ahoj,

 

W mojej imprezie zamocowana jest kiera z Forka - jak na zdjęciu.

Pali się kontrolka airbagu, z tego co wyjaśniła mi poprzednia właścicielka to jest odpięta bo trzeba ogarnąć przejściówkę do wtyczki.

Zna może ktoś temat z praktyki? Czy są w ogóle takie przejściówki, czy po prostu trzeba w tą kierownicę wsadzić oryginalną poduchę od Imprezy (zakładam, że będzie pasować - kształt się mniej więcej zgadza) i wtedy będzie chodziło jak należy ...

 

Z góry dzięki za info

 

fora.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju temat z praktyki będzie znał inżynier projektujący air bag w Subaru.

 

A teoretycznie działani poduszki między Imprezą a Foresterem będzie różnił się bo jest :

Inna wielkość kabiny,

Inna pozycja za kierownicą,

Inna wysokość pasa,

Inna wielkość materiału poduszki,

Inna... itp itd

 

A co najważniejsze czas wybuchu musi byc odpowiedni w momęcie uderzenia, żeby nie okazało się, że najpierw walniejsz twarzą w kierownice a później dostaniesz z poduszki bo wtedy K.O gwarantowane a jak wiemy dentysta nie jest tani.

 

Dlatego masz inne wtyczki żeby nie kombinować.

 

Moja propzycja jest taka kup wszystko do swojego modelu a to co masz teraz sprzedaj.

 

 

 

 

Ps: Temat jest do ogarnięcia ale to nie swap silnika czy skrzyni begów chodzi o Twoje bezpieczeństwo.

A nikt o zdrowym rozsądku nie podpisze się pod tym.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Jasne, że najlepiej byłoby tam wrzucić oryginalną poduchę od mojej Imprezy - i tak by było najlepiej, ale same szczegóły montażu i szczegółów kierownicy nie są mi znane.

Z drugiej zaś strony podejrzewam, że nie jest to też jakaś wiedza tajemna, ale fajnie jakby ktoś miał doświadczenie w tym zakresie.

3/4 Imprez z tych lat, które widziałem miało powymieniane kierownice a z tego powodu, że jest szpetna i marnie wykonana :)

 

pozdrowienia

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...