Jump to content
Andrzej666

kierownica od Forka w Imprezie n/a 97

Recommended Posts

Ahoj,

W mojej imprezie zamocowana jest kiera z Forka - jak na zdjęciu.

Pali się kontrolka airbagu, z tego co wyjaśniła mi poprzednia właścicielka to jest odpięta bo trzeba ogarnąć przejściówkę do wtyczki.

Zna może ktoś temat z praktyki? Czy są w ogóle takie przejściówki, czy po prostu trzeba w tą kierownicę wsadzić oryginalną poduchę od Imprezy (zakładam, że będzie pasować - kształt się mniej więcej zgadza) i wtedy będzie chodziło jak należy ...

Z góry dzięki za info

fora.jpg

Andrzeju temat z praktyki będzie znał inżynier projektujący air bag w Subaru.

A teoretycznie działani poduszki między Imprezą a Foresterem będzie różnił się bo jest :

Inna wielkość kabiny,

Inna pozycja za kierownicą,

Inna wysokość pasa,

Inna wielkość materiału poduszki,

Inna... itp itd

A co najważniejsze czas wybuchu musi byc odpowiedni w momęcie uderzenia, żeby nie okazało się, że najpierw walniejsz twarzą w kierownice a później dostaniesz z poduszki bo wtedy K.O gwarantowane a jak wiemy dentysta nie jest tani.

Dlatego masz inne wtyczki żeby nie kombinować.

Moja propzycja jest taka kup wszystko do swojego modelu a to co masz teraz sprzedaj.

Ps: Temat jest do ogarnięcia ale to nie swap silnika czy skrzyni begów chodzi o Twoje bezpieczeństwo.

A nikt o zdrowym rozsądku nie podpisze się pod tym.

Dzięki.

Jasne, że najlepiej byłoby tam wrzucić oryginalną poduchę od mojej Imprezy - i tak by było najlepiej, ale same szczegóły montażu i szczegółów kierownicy nie są mi znane.

Z drugiej zaś strony podejrzewam, że nie jest to też jakaś wiedza tajemna, ale fajnie jakby ktoś miał doświadczenie w tym zakresie.

3/4 Imprez z tych lat, które widziałem miało powymieniane kierownice a z tego powodu, że jest szpetna i marnie wykonana :)

pozdrowienia

Andrzej