Jump to content
Sikooo11

Wydech Impreza WRX 2,5t

Recommended Posts

Witam,pragnę wymienić swój wydech,aktualnie posiadam downpipe 3” gdzie później schodzi się w 2,5” i dalej końcówka Prodrive i jest dość cicho jak dla mnie ale jestem raczej z takich lubiących przyjemny huk (ma drzeć jape na MAXXA):yahoo: i myśle że wydech  blitz nur spec r mi to umożliwi.Ogołem chce osiągnąć efekt podany w filmie:

I pytanie czy sama końcówka coś pomoże?

Gdzie mogę kupić taki wydeszek,szukam po internatach i znaleźć nie mogę.:( Chyba że macie jeszcze inne propozycje :D ? Dodam że jest to Zakuty WRX 2,5T.

U mnie właśnie wymiana samego back-box'a na ten model Blitz'a spowodowała krzyk dzieci, włączone alarmy aut i bana na ryju, także polecam :P 

Edited by Qóba

Tak to wygląda od spodu 81BF5D13-7E6E-4206-A616-077DAA641115.thumb.png.baab87c3bbd7a007cdcba04a4a711969.png35013EF6-FCDF-42A8-889E-D03E38427A38.thumb.png.16ed8d1602a26c9e1e69bfc434d5f3f1.png

1 minutę temu, Qóba napisał:

U mnie właśnie wymiana samego back-box'a na ten model Blitz'a spowodowała krzyk dzieci, włączone alarmy aut i bana na ryju, także polecam :P 

Dokładnie a szykuje się pare wesel i trzeba jest to konieczne że tak powiem haha gdzie kupiłeś bo nie mogę znaleźć i ile kosztuje taka wspaniała przyjemność :wub:

Z tego co widzę, masz seryjny środkowy - spróbuj zastąpić go przelotówką. Powinien uwolnić się fajny dźwięk na Prodrive. 

• Like 1

2 minuty temu, PrzemoST napisał:

Z tego co widzę, masz seryjny środkowy - spróbuj zastąpić go przelotówką. Powinien uwolnić się fajny dźwięk na Prodrive. 

Czyli już wiem że na pewno środek idzie do zmiany coś z downpipe kombinować ? Ma to jakieś znaczenie ? 

DP jest przelotowy i jeśli ma 3'' to jest ok. Środkowy zabiera trochę db. 

Ja mam u siebie Ulter ,reszta od turbo fabryka i dla mnie jest głośno. Na SKP minimalnie przekraczał normę w jakimś zakresie obrotów przy z chodzeniu . No ale ja już stary jestem :P.

Szukaj BLITZA poprosu mega dźwięk robi duzoooo zamieszania.Długo szukałem i kupiłem uzywke i jestem mega zadowolony tylko ze ja mam cat-back i dźwięk jest mega tak jak na tym linku który wrzuciles jako pierwszy tez się nim sugerowałem i uzyskałem ten dźwięk :lol:

Edited by DAYCO

Też należę do szczęśliwych posiadaczy Blitza, mega frajda :D

Nawet nie wiecie co mi się tu robi,jaka zazdrość mnie zżeraaaa :( jak byście widzieli coś na sell walcie z tym do mnie Ok :yahoo:

Chyba ze znacie jakieś inne które robią podobna robotę co blitz ;) 

Daje radę ale słyszę i jednak wiem czego chce i wole chyba zaczekać albo dołożyć żeby później nie mówić „a jakby” i mieć ten niedosyt już w ostateczności będę myślał a tak jak wspomniałem czeka mnie również pare wesel i ma być szałpał haha:D

A ja sam osobiście jak słyszę Blitza to chce się jednym słowem posikać a co dopiero na żywo :biglol:

Jeszcze Invidia, Milltek - równie siarczyste dźwięki. 

Nie musisz wydawac milionow monet na markowy wydech. Wystarczy, ze wymienisz koncowa puszke na cos w stylu tego blitza, tzn. puszka o malej srednicy, a wylot o duzej srednicy (HKS z filmiku powyzej to kolejny przyklad takiego tlumika). Ja kupilem tanio (chyba za 300PLN) tego typu tlumik noname i roznica wzgledem prodriva jest olbrzymia. Ciesze sie, ze kupilem razem z silencerem, bo bez na trasie ciezko bylo wytrzymac ;) (chociaz bulgotal pieknie)

Subaru ma ten plus ze fajnie bulgocze z kolektora, nie potrzeba zadnych fancy wydechow, wystarczy go za bardzo nie tlumic. Ja bym sie nie bawil w wymiane srodkowej puszki, to tylna odpowiada w 90% za dzwiek i jego natezenie. Ja mam w pelni seryjny wydech ze wszystkimi katami, a po wymianie samej tylnej puszki Impreza zaczela intensywnie bulgotac.

1 godzinę temu, uxon napisał:

Nie musisz wydawac milionow monet na markowy wydech. Wystarczy, ze wymienisz koncowa puszke na cos w stylu tego blitza, tzn. puszka o malej srednicy, a wylot o duzej srednicy (HKS z filmiku powyzej to kolejny przyklad takiego tlumika). Ja kupilem tanio (chyba za 300PLN) tego typu tlumik noname i roznica wzgledem prodriva jest olbrzymia. Ciesze sie, ze kupilem razem z silencerem, bo bez na trasie ciezko bylo wytrzymac ;) (chociaz bulgotal pieknie)

Subaru ma ten plus ze fajnie bulgocze z kolektora, nie potrzeba zadnych fancy wydechow, wystarczy go za bardzo nie tlumic. Ja bym sie nie bawil w wymiane srodkowej puszki, to tylna odpowiada w 90% za dzwiek i jego natezenie. Ja mam w pelni seryjny wydech ze wszystkimi katami, a po wymianie samej tylnej puszki Impreza zaczela intensywnie bulgotac.

Z tego co wiem właśnie prodrive jest jednym z cichszych wydeszków a ja potrzebuje ładnego i głośnego bulgotu,wydaje mi się tak jak koledzy wcześniej wspomnieli wywalić środek z tym katalizatorem bo strasznie tłumi.A właśnie nie uśmiecha mi się wydawać Ok ponad 2 tys na nowego blitza a myśle czym by zastąpić środek a końcówka blitza może się trafi za jakiś czas.

Zgadzam się z unox, że za dźwięk głównie odpowiada backbox.

Potwierdzam także, że Prodrive, przynajmniej ten dedykowany do Lanosa WRX jest bardzo cichy jak na akcesoryjny wydech ale dźwięk ma bardzo przyjemny - idealny dla mnie do auta używanego na co dzień.

Tak to brzmi u mnie:

• Like 1

Również się zgadzam że końcowy odpowiada za wszytko wręcz 90% tego  ale jestem pewien że mój seryjny katalizator strasznie tłumi i dla mnie jest za cicho :( 

Serio, wymien koncowa puche na puche typu "wiadro" i "bedzie pan zadowolony" :)

Katalizator tlumi te najmniej przyjemne, blaszane dzwieki z wydechu. Dzwiek wydechu bez kata moze byc nieco glosniejszy ale tez duzo mniej przyjemny.

Mozesz sprobowac jszcze zrobic taki eksperyment: zdemontuj tylnia puszke calkowicie i zobacz jak bedzie brzmial Twoj samochod

Edited by uxon

To jest moje aktualne brzmienie.I na mnie szału nie robi teoretycznie w trasę idealnie jeżeli chodzi o opinie pasażera ale dla mnie za cicho,naprawdę oczekuje huku dwa osiedla dalej więc może doradzicie czym zastąpić środek żeby nie było tak jak mówicie blaszanych dźwięków zbyt a żeby głośno fajnie mruczał bo jeżeli chodzi k końcowe wiadro to będę wyczekiwał Blitza może coś się trafi.

Możesz się jeszcze rozglądać za Invidią N1 - też jest z tych głośniejszych ;), a mniej popularna od Blitz'a.

36 minut temu, Qóba napisał:

Możesz się jeszcze rozglądać za Invidią N1 - też jest z tych głośniejszych ;), a mniej popularna od Blitz'a.

Też soczyście brzmi jak będzie do kupienia to chyba przemyśle sprawę podobnie do Blitza nawet ale powiedz mi czym zastąpić środek ? 

Tego Ci nie powiem, bo się nie znam... Ja mam wycięty katalizator i up-pipe Perrina. 

6 godzin temu, Sikooo11 napisał:

Również się zgadzam że końcowy odpowiada za wszytko wręcz 90% tego  ale jestem pewien że mój seryjny katalizator strasznie tłumi i dla mnie jest za cicho :( 

To jak to w końcu jest: końcowy czy katalizator winny?