Skocz do zawartości

Wydech Impreza WRX 2,5t


Sikooo11

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, chudy__ napisał:

odkrec wydech i odpal bez koncowego i zobaczysz ze mimo turbiny i katow jest glosno ;)

Tak zrobię ;) 

 

Edytowane przez Sikooo11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna puszka typu WM czy inne chińskie badziewia nie dadza ci porządanego  dźwięku jak blitz,invidia,ninja czy inne markowe wydechy i taki chiński badziew rozleci ci się po roku czasu szkoda zachodu.Kup coś dedykowanego pod Subaru a nie baw się w spawania i przerabiania.Wiem bo sam już kilkukrotnie przerabialem ten temat na własnej skorze.Napisalem do ciebie na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, DAYCO napisał:

Żadna puszka typu WM czy inne chińskie badziewia nie dadza ci porządanego  dźwięku jak blitz,invidia,ninja czy inne markowe wydechy i taki chiński badziew rozleci ci się po roku czasu szkoda zachodu.Kup coś dedykowanego pod Subaru a nie baw się w spawania i przerabiania.Wiem bo sam już kilkukrotnie przerabialem ten temat na własnej skorze.Napisalem do ciebie na PW.

Też jestem takiego samego zdania wole poczekać i dołożyć a później być naprawdę zadowolonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu ‎2018‎-‎02‎-‎01 o 22:12, Tutek napisał:

To jak to w końcu jest: końcowy czy katalizator winny?

Końcowy dużo bardziej, może nie 90% jak napisał UXON, ale to końcowy decyduje o dźwięku.

Wiadomo że bez katalizatorów będzie też nieco głośniejszy.

Ale pamiętajcie, ze jak katalizatory out, to i remap by się przydał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maciek323 napisał:

 

Ale pamiętajcie, ze jak katalizatory out, to i remap by się przydał.

Jeżeli chodzi o zmianę środkowego wydechu, co podobno wiąże się z remapem, to jest to stek bzdur, przeszedłem typowo z serii na cały układ Blitz'a i wszytko jest w porządku. Przy zmianie downpipe to TAK remap jest konieczny ale tak jak mówię nie przy zmianie środkowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2018 o 15:38, Sikooo11 napisał:

Jeżeli chodzi o zmianę środkowego wydechu, co podobno wiąże się z remapem, to jest to stek bzdur, przeszedłem typowo z serii na cały układ Blitz'a i wszytko jest w porządku. Przy zmianie downpipe to TAK remap jest konieczny ale tak jak mówię nie przy zmianie środkowego ;)

Sam sobie zaprzeczasz, cytujesz kolegę który pisze o katach a ty piszesz że jest to stek bzdur, chyba że wymieniasz DP! To powiedz mi gdzie są katy? Właśnie jeden jest w DP a drugi między DP a pierwszym tłumikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Polak821 napisał:

Sam sobie zaprzeczasz, cytujesz kolegę który pisze o katach a ty piszesz że jest to stek bzdur, chyba że wymieniasz DP! To powiedz mi gdzie są katy? Właśnie jeden jest w DP a drugi między DP a pierwszym tłumikiem.

Zgadza się, w DP również znajduje się katalizator, Tylko przy zmianie DP na jakieś 3" w przelocie ECU już tego raczej nie ogarnie mimo, że ma pewien okres który jest ciut elastyczny . Nie jestem tunerem, jedynie bazuje na własnych doświadczeniach. Wiele osób straszyło remapem po wywaleniu środka, A tak naprawdę wszytko było w porządku. 

Edytowane przez Sikooo11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Sikooo11 napisał:

Zgadza się, w DP również znajduje się katalizator, Tylko przy zmianie DP na jakieś 3" w przelocie ECU już tego raczej nie ogarnie mimo, że ma pewien okres który jest ciut elastyczny . Nie jestem tunerem, jedynie bazuje na własnych doświadczeniach. Wiele osób straszyło remapem po wywaleniu środka, A tak naprawdę wszytko było w porządku. 

Co masz namyśli pisząc środkowa część układu wydechowego? Samo uwolnienie wydechu przez zmianę tłumików pierwszego lub drugiego (albo pozbycie się całkowicie pierwszego) bez ruszania katalizatorów nie skutkuje koniecznością zmiany/ modyfikacji map w sterowniku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu ‎2018‎-‎09‎-‎23 o 13:36, Sikooo11 napisał:

Zgadza się, w DP również znajduje się katalizator, Tylko przy zmianie DP na jakieś 3" w przelocie ECU już tego raczej nie ogarnie mimo, że ma pewien okres który jest ciut elastyczny . Nie jestem tunerem, jedynie bazuje na własnych doświadczeniach. Wiele osób straszyło remapem po wywaleniu środka, A tak naprawdę wszytko było w porządku. 

 

Ponoć to zależy od wielu elementów: stanu turbiny, stanu silnika, stanu osprzętu. Jedne zniosą wywalenie DP i kata bardziej bezboleśnie, inne gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...