Jump to content
Adrians92

WRX '09 Problemy z odpalaniem i stuki

Recommended Posts

Cześć,

Moja Impreza dzisiaj solidnie zachorowała. Podczas jazdy pod lekkie wzniesienie, przy próbie przyspieszenia, zacząłem słyszeć dziwne stuki kojarzące się z osłoną obijającą się o asfalt, przy wysprzęgleniu silnik zgasł i potem zupełnie nie chciał odpalić.

Po 5 minutach pustego kręcenia rozrusznikiem (w ogóle niewyczuwalne były próby zapłonu), przy pompowaniu gazem wreszcie załapała, ale podczas pracy słyszalne są dość dobitne stuki, które przenoszą się na całą karoserię. Poza tym wydaje się w porządku i normalnie wkręca się na obroty.

W linku dorzucam film z pracą silnika: https://drive.google.com/file/d/1Er9zLffz-K2P1VuF3Xco3gFk0cppwfbO/view?usp=sharing
Czego mogę się po tym spodziewać?

10 minut temu, Adrians92 napisał:

Cześć,

Moja Impreza dzisiaj solidnie zachorowała. Podczas jazdy pod lekkie wzniesienie, przy próbie przyspieszenia, zacząłem słyszeć dziwne stuki kojarzące się z osłoną obijającą się o asfalt, przy wysprzęgleniu silnik zgasł i potem zupełnie nie chciał odpalić.

Po 5 minutach pustego kręcenia rozrusznikiem (w ogóle niewyczuwalne były próby zapłonu), przy pompowaniu gazem wreszcie załapała, ale podczas pracy słyszalne są dość dobitne stuki, które przenoszą się na całą karoserię. Poza tym wydaje się w porządku i normalnie wkręca się na obroty.

W linku dorzucam film z pracą silnika: https://drive.google.com/file/d/1Er9zLffz-K2P1VuF3Xco3gFk0cppwfbO/view?usp=sharing
Czego mogę się po tym spodziewać?

Bardzo Cię proszę nie odpalaj już więcej bo będzie jak na fotce poniżej. Laweta i do dobrego warsxtatu.20171229_120301.thumb.jpg.268c8ba4f8a337403faf44cf6896871f.jpg

1 minutę temu, Adrians92 napisał:

Mam jeszcze jeden film, tylko dłużej zeszło z uploadem: https://drive.google.com/open?id=1BBVgJoDRd2z3MgMC3iFaM2uLJC5CogRj
Najbardziej słychać w okolicach 17 sekundy.

O co tu chodzi? Mógł mi przeskoczyć rozrząd?

Dla mnie to panewka poszła ,ten silnik miał wadliwe panewki.  Moja propozycja , to poszukaj lawety i po diagnozę i naprawę do N. Sącza .

Raczej panewka. :-(

Porównaj sobie do tego co było u mnie.

http://

Rzeczywiście dość zbliżone odgłosy, ale u mnie nie jest to aż tak dobitne i częste.

Wiem, że się niepotrzebnie łudzę, ale może to mieć jeszcze jakiś związek z kiepskim paliwem? Akurat zatankowałem do pełna i ujechałem jakieś 50km.

Edited by Adrians92

2 minuty temu, Adrians92 napisał:

Rzeczywiście dość zbliżone odgłosy, ale u mnie nie jest to aż tak dobitne i częste.

Wiem, że się niepotrzebnie łudzę, ale może to mieć jeszcze jakiś związek z kiepskim paliwem? Akurat zatankowałem do pełna i ujechałem jakieś 50km.

Tak jak Ci pisałem ,nie odpalaj już silnika , wpakuj na lawetę i do N.Sącza, przez internet ciężko na 100% zdiagnozować. A odpalając jeszcze raz możesz doprowadzić do sytuacji jak na zdjęciu ,które Ci wkleiłem (silnik ten sam). W  N Sączu cokolwiek by to nie było naprawią i będziesz zadowolony.

Tylko trochę mnie dziwi to, że zgasła i nie chciała odpalić. To też podchodzi pod objawy panewek?

Edited by Adrians92

32 minuty temu, Adrians92 napisał:

Tylko trochę mnie dziwi to, że zgasła i nie chciała odpalić. To też podchodzi pod objawy panewek?

Jeżeli teraz odpala to olej sprawę i dalej używaj normalnie auta ;). A tak na poważnie, to w pierwszej odpowiedzi na twojego posta masz informację co należy zrobić. Załaduj auto na lawetę i do mechanika który się zna na subaru. 

Oj przykro mi kolego ale niestety silnik ulegl uszkodzeniu tak jak koledzy pisza :(

Już nie kombinuj kolego silik zgasł gdyż panewka odkleiła się i wślizła pod drugą połówkę miałem tak w rajdówce daj spokój z odpalaniem

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Może być też napinacz (dźwięki są dość podobne), ale z diagnozą trzeba do specjalisty.

13 godzin temu, Adrians92 napisał:

Jak najbardziej. W moim ex-WRX jak padły panewki to jedynym objawem było ciężkie odpalanie (tzn. kręcił trochę dłużej niż na dotyk). Jak je w końcu obróciło to nie chciał odpalić, aż w końcu dał radę zakręcić i od tamtej pory stukał już "panewkowo". Lawetuj do warsztatu i nie ryzykuj dodatkowych kosztów ;)

Mieliście rację. Panewki.

Dzięki za pomoc i wstępną diagnozę.

Nic tylko się cieszyć ;-)
Masz teraz szansę dobrze naprawić i mieć super auto na lata!

12 godzin temu, Adrians92 napisał:

Mieliście rację. Panewki.

Dzięki za pomoc i wstępną diagnozę.

Gdzie oddałeś ,jeżeli można wiedzieć.