Skocz do zawartości

Twardy wosk


artu-44

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem chciałem się trochę pochwalić - zdecydowałem się na twardy wosk i powiem wam że robi robotę!!! Auto dobrze wygląda i brud się nie czepia. Zastanawiam się jak długo wytrzyma bo cena nałożenia to 170 zł.

20180126_154632.jpg

20180126_154644.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wosk to nie jest to co nano powłoki, ja zaraz po kupnie mojej Tribeci oddałem ją do warsztatu na polerowanie lakieru bo wyglądała źle i na nałożenie wosku. Z woskiem trzeba uważać, nie za dużo silnych aktywnych pian, najlepiej myć ręcznie na dwa wiaderka i co jakiś czas  po myciu nakładać detailer. Ja używam SHINY GARAGE MORNING DEW QUICK DETAILER.  Po przeszło roku widać że powłoka jest praktycznie na wykończeniu.

 tak wyglądała po odbiorze po woskowaniu w październiku 2016

20161006_132026.thumb.jpg.66efa5f46bc9a881681c12c2935f516c.jpg

 

a tak wyglądała w listopadzie 2017

 

20171111_153830.thumb.jpg.cf8f6d23c4c0fa40b5ca6eabd6f0909d.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo to  jeżeli po roku tak wyglądała twoja beca Lutek to super. Ale to jest wosk czy coś mocniejszego ? Ja wcześniej nakładałem sam jakieś tam specyfiki ale postanowiłem spróbować coś mocniejszego. Więc jak efekt utrzyma się choć pół roku to dla mnie będzie Ok - 170 zł mogę poświęcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, artu-44 napisał:

Ale to jest wosk czy coś mocniejszego ?

 

Tak jak pisałem wcześniej, w warsztacie nałożyli powłokę woskową, bardziej trwała będzie jakaś nano powłoka, ale to już około 800- 1000zł za samochód wielkości Tribeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

170 zł.. hmm, dość tanio szczerze mówiąc jak za twardą powłokę.

Wiesz może, jakiego specyfiku użyto?

 

Trochę się bawię w detaling i samo poprawne przygotowanie powierzchni pod wosk plus nałożenie zajmuje 2-5 godzin, w zależności od wielkości auta, stanu lakieru no i jakiego wosku używasz. Dlatego jestem zdziwiony ceną, tyle średnio może kosztować samo mycie na tyle dokładne, żeby później chcieć na auto kłaść wosk.

 

Spłukanie syfu, dekontaminacja lakieru, oczyszczenie z opiłków metali, ze smoły, asfaltu, reszek innych powłok, nie mówiąc już o korekcie z polerką w niektórych przypadkach...

 

Większość woskowych, typowo woskowych powłok przy odpowiednim dbaniu o lakier, czyli unikanie aktywnej piany na bezdotyku i mikroproszku, Quick Detailerze i ręcznym myciu 'neutralnymi' szamponami efektywnie trzyma się na lakierze od 3 do 6 miesięcy. Jak robiłem moją imprezę, bez korekty, sam wosk, to przy myciu 1-2 razy w tygodniu efekt było widać ok 3 miesięcy.

 

Białe E90 mojej dziewczyny było kolejnym królikiem doświadczalnym i po 2 etapowej korekcie (czasem robi się 3, ale nie chciałem spolerować zbyt wiele lakieru, efekt nie byłby współmierny do tego ile mikronów by zeszło) testowałem Fusso, które wtedy wydawało się super świetne. Ona za często auta nie myła, więc poleżało ładnie ok 5 miesięcy.

 

X6 w kolorze granatowo/czarnym (nie znam ich nazewnictwa) udało mi się w ciągu 4ech godzin "zabezpieczyć" na 3 miesiące i naprawdę wyglądało kozacko. Robiłem też Levorga, najtrudniejszy lakier z jakim się spotkałem, baardzo miękki, efekt utrzymał się 5 miesięcy, ale chyba wyszedł najlepiej, fotka poniżej :) Sam wosk niestety nie podołał, pod twardego Dodo dałem wypełniacz na auta o ciemnym niebieskim odcieniu.

 

Przy innych autach używałem testery od Tenzi, które jeszcze nie weszły do produkcji. Później robiłem Swisswaxem.  Zymol to kolejny krok, ale zabrakło czasu żeby pogłębiać temat i zawiesiłem swoją chałupniczą działalność.

 

Ceramika natomiast trochę dłużej, ale samo nałożenie ceramiki bez wcześniejszej korekty mija się z celem, a sam proces jest dużo bardziej skomplikowany.

 

Ale do rzeczy, jeśli efekt ma być długotrwały trzeba wiedzieć co zostało nałożone. Każdy poważny producent oferuje wypełniacze wosków, albo dedykuje produkty oparte na odpowiednim składzie który nie 'gryzie' się z tym, co jest na lakierze.

27535930_1706119869455531_611338846_o.jpg

27484650_1706116826122502_484847848_o(1).jpg

Edytowane przez mmarcinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mmarcinek napisał:

170 zł.. hmm, dość tanio szczerze mówiąc jak za twardą powłokę.

Wiesz może, jakiego specyfiku użyto?

 

Trochę się bawię w detaling i samo poprawne przygotowanie powierzchni pod wosk plus nałożenie zajmuje 2-5 godzin, w zależności od wielkości auta, stanu lakieru no i jakiego wosku używasz. Dlatego jestem zdziwiony ceną, tyle średnio może kosztować samo mycie na tyle dokładne, żeby później chcieć na auto kłaść wosk.

 

Spłukanie syfu, dekontaminacja lakieru, oczyszczenie z opiłków metali, ze smoły, asfaltu, reszek innych powłok, nie mówiąc już o korekcie z polerką w niektórych przypadkach...

 

Większość woskowych, typowo woskowych powłok przy odpowiednim dbaniu o lakier, czyli unikanie aktywnej piany na bezdotyku i mikroproszku, Quick Detailerze i ręcznym myciu 'neutralnymi' szamponami efektywnie trzyma się na lakierze od 3 do 6 miesięcy. Jak robiłem moją imprezę, bez korekty, sam wosk, to przy myciu 1-2 razy w tygodniu efekt było widać ok 3 miesięcy.

 

Właśnie mmarcinek masz rację u mnie jest taki wosk jak tu piszesz. W mojej mieścinie młody chłopak otworzył taki detalingowy warsztacik to się skusiłem, bo w moim Piszu to trudno o jakiś wybór, kiedyś tam ktoś próbował ale długo nie pociągnął, no i cenami nie kusił. Chłopak reklamował się na "fejsie" wygląda to dobrze, więc zafundowałem mojej bece takie małe "SPA", tu jest link jak on to robi - https://www.facebook.com/AutoPrestigePisz/?hc_ref=ARSwy44FZRLNO74kMcJ9IcefYHPh6iSt9MQbgV5XeZvcxWCi4K_hGUPYYiZy-gWvYyY.

 

Edytowane przez artu-44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, artu-44 napisał:

Właśnie mmarcinek masz rację u mnie jest taki wosk jak tu piszesz. W mojej mieścinie młody chłopak otworzył taki detalingowy warsztacik to się skusiłem, bo w moim Piszu to trudno o jakiś wybór, kiedyś tam ktoś próbował ale długo nie pociągnął, no i cenami nie kusił. Chłopak reklamował się na "fejsie" wygląda to dobrze, więc zafundowałem mojej bece takie małe "SPA", tu jest link jak on to robi - https://www.facebook.com/AutoPrestigePisz/?hc_ref=ARSwy44FZRLNO74kMcJ9IcefYHPh6iSt9MQbgV5XeZvcxWCi4K_hGUPYYiZy-gWvYyY.

 

Czyli robi Fussem, szału nie będzie, ale i lipy tez nie powinno :) za tą cenę, jeśli nałożony prawidłowo naprawde tylko polecać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Tym razem chciałem się trochę pochwalić - zdecydowałem się na twardy wosk i powiem wam że robi robotę!!! Auto dobrze wygląda i brud się nie czepia. Zastanawiam się jak długo wytrzyma bo cena nałożenia to 170 zł.
20180126_154632.thumb.jpg.988987242964465a5eba2a4bcde6e7e1.jpg
20180126_154644.thumb.jpg.51d0f17bd19651428644e718bfdd740f.jpg
Artu, powiedz, czy ten jasny element między przeciwmgłowymi to nakładka czy pomalowana atrapa?.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ibar napisał:

Artu, powiedz, czy ten jasny element między przeciwmgłowymi to nakładka czy pomalowana atrapa?.

Pozdrawiam
 

Nakładka - plastikowa nakładka, z taka już kupiłem to auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...