Skocz do zawartości

Zegary Legaś IV


zazulwwa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Próbowałem podmienić liczniki w "angliku" benzynie 2.0 (2006r) założyć zegary z diesla EU (2008r).

Po przekręceniu kluczyka zegary się testują (wskazówki i kontrolki), licznik wyświetla stan km, ale nie kręci rozrusznik (po wypięciu obu wtyczek - też nie kręci)

Po odpięciu większej wtyczki z licznika na komputerku pokładowym (zużycia paliwa) wyświetla się Error (tego też podmieniałem na EU - to samo).

Wygląda na to, że jest jakaś informacja w liczniku i blokuje rozruch silnika.

Panowie, czy udało się komuś podmienić zegary z sukcesem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Witam
Próbowałem podmienić liczniki w "angliku" benzynie 2.0 (2006r) założyć zegary z diesla EU (2008r).
Po przekręceniu kluczyka zegary się testują (wskazówki i kontrolki), licznik wyświetla stan km, ale nie kręci rozrusznik (po wypięciu obu wtyczek - też nie kręci)
Po odpięciu większej wtyczki z licznika na komputerku pokładowym (zużycia paliwa) wyświetla się Error (tego też podmieniałem na EU - to samo).
Wygląda na to, że jest jakaś informacja w liczniku i blokuje rozruch silnika.
Panowie, czy udało się komuś podmienić zegary z sukcesem ?


A po co chciałeś zegary z diesla do benzyny?

Pewnie w zegarach jest moduł immobilizera.

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Te zegary z czerwoną obwódką  wyglądają zdecydowanie lepiej i dla tego chcę je podmienić, tym bardziej że mam taki licznik.

Napisz jak odblokowałeś Imo, trzeba było wylutować scalaka? czy w inny sposób?

Bawię się elektroniką - myślę, że mógłbym spróbować, więc jak znajdziesz chwilę to proszę o pomoc.

Pozdrawiam Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mirek 67 napisał:

Witam

Te zegary z czerwoną obwódką  wyglądają zdecydowanie lepiej i dla tego chcę je podmienić, tym bardziej że mam taki licznik.

Napisz jak odblokowałeś Imo, trzeba było wylutować scalaka? czy w inny sposób?

Bawię się elektroniką - myślę, że mógłbym spróbować, więc jak znajdziesz chwilę to proszę o pomoc.

Pozdrawiam Mirek

zawiozlem do elktronika dobrego i walczyl 2 miesiace :) w H6 czy w 2.0 wszystko tam inaczej idzie pomijajajc imo rowniez 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna ma "milowe zegary" i brakuje np.kontrolki kontroli trakcji
A nie przeszkadza ci że obrotomierz trochę inny

Wysłane z mojego mądrego telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrotomierz w dieslu jest do 5tyś a w benzynie do 8tyś. i tak dla normalnej jazdy to wystarczy a o ile lepiej wyglądają z czerwoną obwódką.

A tak w ogóle to licznik z diesla EU mam a do benzyny musiałbym  kupić, bo nie lubię wskazań w milach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam licznik z jdm’a kodowanie immo w aso i działa mam jedynie problem z obrotami bo licznik z h4 włożony do budy h6 i niestety trochę oszukuje ;)  Nie jest to problemem ale przy dynamicznym przyspieszaniu wskazówka obrotomierza poza skalę wyjeżdża :faja: z prędkościomierzem tez się tak da ;)

[youtube]

[

Edytowane przez Bartosz-B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bartosz-B napisał:

Ja mam licznik z jdm’a kodowanie immo w aso i działa mam jedynie problem z obrotami bo licznik z h4 włożony do budy h6 i niestety trochę oszukuje ;)  Nie jest to problemem ale przy dynamicznym przyspieszaniu wskazówka obrotomierza poza skalę wyjeżdża :faja: z prędkościomierzem tez się tak da ;)

[youtube]

[

pieknie .mozna wiedziec ile aso skasowalo za kodowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...