Skocz do zawartości

Forester a konkurencja


JPI

Rekomendowane odpowiedzi

Nie żebym nie lubił jeździć rodzinnym XT ale kolejny raz nadeszła mnie refleksja czytając na Onecie Top 20 Suv-y które kupowali Polacy. Praktycznie w 20 są wszystkie modele które normalny człowiek jest w stanie wymienić/ rozpoznać. Skoro jest tak dobrze jak na forum  tzn cena konkurencyjna, technika swietna, dyrekcja superswietna a serwis i sieć sprzedaży jeszcze lepsza to czemu się forek nie łapie do top 20 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ większość innych marek to kupujący na preferencyjnych warunkach firmy i działaności , ponieważ 1-2 salony na województwo to za mało żeby marką zainteresował się ktoś kto ma blade pojęcie o motoryzacji , ponieważ nie ma w ofercie aut za 70-80 tys itd itp . Ale to dobrze :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JPI napisał:

czytając na Onecie Top 20 Suv-y które kupowali Polacy

Forków po Polsce jeździ sporo , zazwyczaj ten model tej marki widywany jest najczęściej na naszych drogach. Mimo wszystko Subaru to marka niszowa i nigdy raczej w  top 20 kupowanych aut się  w  naszym kraju nie znajdzie. Powodów imo jest  pare:

1)Słabe finansowanie dla firm( brak preferencyjnych warunków) - pewnie z 99% nowych aut kupowanych w PL to auta firmowe. Nie wiem jak to wygląda teraz ale np w 2014 było z tym słabo   2) brak rabatów - Subaru sprzedaje auta nie rabaty a ludzie jednak lubią dostać jakiś prezent jak wydają 100k pln + na auto  3) koszt serwisu - obowiązkowe serwisy co 15k km za drogie  do rangi marki ( wymiana 3 filtrów + olej 1400 pln) Zapewne w top 20 kupowanych aut znajdują sie marki w których przegląd jest za darmo lub za 1 pln itp

4)awaryjność - problemy z SBD imo  dość poważnie nadszarpnęły  zaufanie do marki5)spalanie -Subaru zasilane PB mają opinie paliwożernych smoków -  częściowo to prawda ;)

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupa ludzi kojarzy Subaru głównie ze słowami "impreza" "rajdy" - podejmując decyzje zakupowe (mówię o autach nowych) nie biorą pod uwagę Subaru. Mało salonów, nie ma marketingu w typowej TV.  To w temacie nowych pojazdów.

 

W temacie samochodów nowych jak i używanych:  jest sporo mechaników a często "mechaników" którzy potencjalnemu klientowi Subaru skutecznie wybiją z głowy, a że argumenty wyssane z palca (tj nie poparte osobistym doświadczeniem), przekoloryzowane czy po prostu na zasadzie miejskiej legendy...cóż, kto to sprawdzi jak ma zaufanie do "swojego" mechanika ? A ten woli polecić i naprawiać kolejne Audi q7 czy Kia Sorento bo te auta zna.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko XV to tez crossover, a  w życiu się w rankingach nie odnajdzie. Z Foresterem wśród SUVów  jest to samo. Myślę że wciąż ciągnie się smród SBD, a wcześniej diesla nie było, więc nic popularności nie mogło wnieść do marki. Subaru spóźniło się z dieslem do tego okazało się totalną porażką. Nieliczni amatorzy jak my bazujemy raczej tylko na fun-ie z paliwożernych wersji PB i tradycji marki,indywidualności. Z tym też jest coraz gorzej na tle rywali. A to za mało żeby zrobić sprzedaż, zwłaszcza w leasingu na firmy. 

1 minutę temu, Kane66 napisał:

kupa ludzi kojarzy Subaru głównie ze słowami "impreza" "rajdy" - podejmując decyzje zakupowe (mówię o autach nowych) nie biorą pod uwagę Subaru. Mało salonów, nie ma marketingu w typowej TV.  To w temacie nowych pojazdów.

 

W temacie samochodów nowych jak i używanych:  jest sporo mechaników a często "mechaników" którzy potencjalnemu klientowi Subaru skutecznie wybiją z głowy, a że argumenty wyssane z palca (tj nie poparte osobistym doświadczeniem), przekoloryzowane czy po prostu na zasadzie miejskiej legendy...cóż, kto to sprawdzi jak ma zaufanie do "swojego" mechanika ? A ten woli polecić i naprawiać kolejne Audi q7 czy Kia Sorento bo te auta zna.

 

 

 

 

 

 

Mity czy fakty ?  Miałem w życiu z 15 aut, w tym 3 Subaru. A silnik mi się skończył jedynie w dwóch Subaru i w Volvo 2.4T. Jakoś reszta działała ;) Nawet osławiony Scenic 1.9 diesel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srebrny medal zestawienia zdobywa Nissan Qashqai. Miałem nieszczęście mieć ten pojazd jako drugi w rodzinie. Już parę ładnych lat temu, jakiś +/- 1 rok po premierze. "Jakość"  auta można było porównać do Poloneza z roku 1983 - mam na myśli zarówno dokładność wykonania jak i awaryjność. To była masakra. Co chwila wizyta na serwisie. Nigdy tego nie zapomnę. Po 1,5 roku sprzedaliśmy ten bubel z dużą stratą ale wielką ulgą. Więc już lepiej Forester nie bije się w takiej lidze i niech go nie ma w takich rankingach, niech sobie będzie niszowym Subaru. Wyprodukowanym w Japonii.

Edytowane przez SUBORO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SUBORO napisał:

Srebrny medal zestawienia zdobywa Nissan Qashqai. Miałem nieszczęście mieć ten pojazd jako drugi w rodzinie. Już parę ładnych lat temu, jakiś +/- 1 rok po premierze. "Jakość"  auta można było porównać do Poloneza z roku 1983 - mam na myśli zarówno dokładność wykonania jak i awaryjność. To była masakra. Co chwila wizyta na serwisie. Nigdy tego nie zapomnę. Po 1,5 roku sprzedaliśmy ten bubel z dużą stratą ale wielką ulgą. Więc już lepiej Forester nie bije się w takiej lidze i niech go nie ma w takich rankingach, niech sobie będzie niszowym Subaru. Wyprodukowanym w Japonii.

No widzisz. A my mamy Kaszkaja 2010, ale niezniszczalnego 2,0 dci 4x4. Jakość budy ogólnie nie gorsza od Forka SG, 150 koni i 320 Nm powiedzmy że wystarcza w 95% przypadków, hamulce o niebo lepsze niż forkowe, napęd na śniegu skuteczny - sprawdziłem nie raz ;) dla cywila uważam nawet lepszy niż VTD Forka, w terenie pewnie nie aż tak dobry, nie sprawdzałem. Nic nie chce się zepsuć, w odróżnieniu od mojego XTka, stałego bywalca przeróżnych serwisów.  Może miałeś pecha z tym Kaszkajem. .... a ja pecha z Forkiem. Życie. Może Forki SH, SJ są już lepsze, ale niby z czym mają w jakiś rankingach startować?  Z padliniastym SBD, z niszowym i awaryjnym 2,5T? Czy z paliwożernym 2,0 Pb? No z czym? Legenda to za mało. 

Edytowane przez rydzada
2.5T
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SUBORO napisał:

"Jakość"  auta można było porównać do Poloneza z roku 1983 - mam na myśli zarówno dokładność wykonania jak i awaryjność. To była masakra

mam XV my14 i jest podobnie -  puka stuka skrzypi, twarde tandetne plastiki, fatalnie spasowane elementów wnętrza jak nawiewy, maskownice głośników itp, kable owinięte w czarna taśmę izolacyjną na zewnątrz np miedzy fotelem a tunelem środkowym, słynna szmatka nad kolumna kierowniczą i inne kwiatki  jak brak wyciszenia , pukające  zawieszenie tylnej osi itp itd. Jedyne czym się  broni to  bezawaryjność. Oczywiscie ASO bezradne wobec zgłoszeń - wcale mnie to nie dziwi bo ten samochód jest zwyczajnie tanio zbudowany  jak opisywany przez Ciebie model nissana z  tym że  o jakieś 30k pln droższy :) Z tą awaryjnością to  może trafiłeś na felerny egzemplarz.

Całe szczęście że Subaru zauważyło swój błąd   i  w obecnym modelu XV jest zupełnie  inaczej podobnie  jak  w nowym Kaszkaju.

 

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest bardzo prosta

są  droższe oferując mniej w kwestii wyposażenia. W rodzinie właśnie kupowali coś podwyższonego i zasugerowałem XV ale nawet nie poszli do salonu jak usłyszeli że cennik zaczyna się od 90tyś 

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Karenz said:

Odpowiedź jest bardzo prosta

są  droższe oferując mniej w kwestii wyposażenia. W rodzinie właśnie kupowali coś podwyższonego i zasugerowałem XV ale nawet nie poszli do salonu jak usłyszeli że cennik zaczyna się od 90tyś 

Nie do konca prawda, w zestawieniu sa X1 and GLC. Domyslam sie ze to kwestia diesla. Swoja droga to ciekawe ze marketing BMW jest w stanie wcisnac tyle X1/ diesla za 200,000 PLN  lekarka i prawniczka na kontraktach.

Przeciez przy tych cenach i nieduzych przebiegach to cena bezyny  nie gra takiej duzej roli. Luksusowe diesle na podjazdach grzejace wnetrze i  szyby a potem dyskusje na imprezach czemy mamy tak duzo przypadlow raka w narodzie.

Nie ma w zestawieniu tez zadnego  Mitsubishi ani Porche i to jest pocieszajace. (przepraszam za klawiature)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. A my mamy Kaszkaja 2010, ale niezniszczalnego 2,0 dci 4x4. Jakość budy ogólnie nie gorsza od Forka SG, 150 koni i 320 Nm powiedzmy że wystarcza w 95% przypadków, hamulce o niebo lepsze niż forkowe, napęd na śniegu skuteczny - sprawdziłem nie raz dla cywila uważam nawet lepszy niż VTD Forka, w terenie pewnie nie aż tak dobry, nie sprawdzałem. Nic nie chce się zepsuć, w odróżnieniu od mojego XTka, stałego bywalca przeróżnych serwisów. Może miałeś pecha z tym Kaszkajem. .... a ja pecha z Forkiem. Życie. Może Forki SH, SJ są już lepsze, ale niby z czym mają w jakiś rankingach startować? Z padliniastym SBD, z niszowym i awaryjnym 2,5T? Czy z paliwożernym 2,0 Pb? No z czym? Legenda to za mało.


Sam mogę potwierdzić co powyżej. Żona jeździ Kaszkajem 20dci 4x4, 100tysi bez problemów, nawet dpf się nie odzywa. Swoją droga całkiem wygodny i ekonomiczny pojazd na trasę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, temek said:

 


nawet dpf się nie odzywa 

 

 

Nie ma problemu jak sie odezwie to sie wytnie, nawet przyspieszenie sie poprawi, przeciez to lewacki wynalazek, nie bedzie obcy mowil polakowi czy moze truc czy nie. 

Swoja droga mielismy dwa tygodnie Kaszkaja jak zastepczy, rocznik 2017 wszystko majacy ale manual z napedem na przod, dobry samochod ale bardziej compact/crossover jak XV i trudno pod wzgledem wielkosci porownywac do obecnego forestera.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...