Skocz do zawartości

Mało miejsca za kierownicą Forester Sh


emdzejek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam SH i 2 metry wzrostu. Coś ściemniasz albo fotel Ci się do końca nie odsuwa.
U mnie z miejscem nie ma żadnego kłopotu.
 
 
Dziękuję za odpowiedź. Fotel osiąga identyczną odległość co pasażera, moze faktycznie kupilem złe auto. Nie ma tez sensu porownywac z moim mercem 124 bo tam jak odsunę to nie dosiegam. Czyli cos jest na rzeczy. Kiedys mignął mi juz taki temat u innego wlasciciela forestera

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 
Wniosek: kupiłeś złe auto  
Najwyraźniej. Dziękuję za odpowiedź

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Ja mam mniej ale autem jechał 500km dwumetrowy osobnik ;-) i ani się nie skrzywił, nie widziałem także by miał jakieś kłopoty z wsiadaniem/wysiadaniem. 
Moze był bardzo podjarany, jak ja gdy go nabyłem

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Za małe auto kupiłeś. Nie przymierzałeś przed zakupem?
Patrzyłem na inne zalety. Miejsca jest mało i nie wynika to z tego ze fotel jest nieodsuniety. Ponawiam zatem pytanie czy ktos przerabial szyny i skąd je wziął lub moze ma jakiś fajny pomysł? Dziękuję

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Wniosek: kupiłeś złe auto  
Auto rzeczywiscie jest bardzo surowe jak UAZ lecz jak to jest w życiu. Nie mozna mieć wszystkiego stąd próba dopasowania go do potrzeb. Nog nie obetnę. Może kiedyś gdy będzie już mnie stac na 2018 to dorobie sobie tylko lampkę w schowku i będę szczesliwy na 99,9%

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i motywacje zmiany forka.
Znalazlem jeszcze cos takiego gdyby ktos miał podobny problem :
Na YT wpisujesz:
2008 present bracket install

Dziękuję i przepraszam za zamieszanie. Nadal czekam na info ws parownika klimy.


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Chyba coś nie tak z twoim forkiem. Ja mam 184 cm wzrostu i nie jestem w stanie prowadzić na max odsuniętym fotelu. Albo przyzwyczaiłeś się do pozycji w poprzednim samochodzie..
Bardzo prawdopodobne. Krotkie fotele tez nie ułatwiają mi pokonywac dalekie odleglosci dlatego u tapicera i krawca wykonalem dostawienie cos na wzor aut premium audi i bmw. Przedłużka pod udami znacznie poprawlia komfort jazdy. Konstruktorzy ww producentow jednak widzieli problem. Moze krotkie japońskie i niektore polskie nóżki nie wymagają takich udogodnień. Zrbie fotkę i podeślę. kogoś to moze zawsze zainspirowac.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam 185 cm wzrostu i nie mam problemu z ustawieniem fotela. 

 

A fotkę twojego przerobionego  fotela chętnie zobaczę.

Możesz też wrzucić fotkę fotela odsuniętego na maks. z boku z widocznym słupkiem środkowym, żeby zobaczyć jak daleko się odsuwa.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, emdzejek napisał:

Krotkie fotele tez nie ułatwiają mi pokonywac dalekie odleglosci dlatego u tapicera i krawca wykonalem dostawienie cos na wzor aut premium audi i bmw. Przedłużka pod udami znacznie poprawlia komfort jazdy.

 

38 minut temu, emdzejek napisał:

Zrbie fotkę i podeślę. kogoś to moze zawsze zainspirowac.

 

Bardzo proszę, zrób. Ja mam dość poważny problem z prawą nogą po 10 latach jeżdżenia na tych krótkich siedziskach ;)

Nie wpadłam na to, że to można przedłużyć u tapicera ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Aga napisał:

Ja mam dość poważny problem z prawą nogą po 10 latach jeżdżenia na tych krótkich siedziskach ;)

 

Może chodzi o buty, jeśli takie jak w awatarze ;) 

 

A wracając do sprawy, ani w Legacy ani w Foresterze ojca nie miałem problemu z siedzeniem za kierownicą a mam 187, także myślę, że chodzi o złe ustawienie do jazdy. Co do prawidłowego to można spojrzeć do lektury LINK

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kamul napisał:

Może chodzi o buty, jeśli takie jak w awatarze ;) 

W takich nie prowadzę :P ponadto jestem przeciwniczką jeżdżenia w obcasach :)

 

Może mam za długie nogi, bo moje uda nie mają podparcia ... oraz fotel mam wyregulowany najlepiej jak się da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Może chodzi o buty, jeśli takie jak w awatarze  
 
A wracając do sprawy, ani w Legacy ani w Foresterze ojca nie miałem problemu z siedzeniem za kierownicą a mam 187, także myślę, że chodzi o złe ustawienie do jazdy. Co do prawidłowego to można spojrzeć do lektury LINK
Nie wiem o co chodzi, ale podobnie jak u posta Agi poniżej, nie mialem podparcia ud. Jazda poprostu jest wtedy niewygodna. Lubię majsterkowac i ulepszać pod swoje potrzeby różne rzeczy. Jestem zdrowym dosc sprawnym wysportowanym mężczyzną z prawem jazdy od 22 lat. Sam prowadzę auta przeróżne-ok 80 roznych modeli - od 11 roku zycia regularnie ( w ruchu miejskim również ) mam spore pojęcie o komforcie i wygodzie na fotelu kierowcy. Byc moze ta swiadomosc sprawila, ze zauwazylem ten problem. W damskich butach nie prowadze auta, ani sie w nie nigdy nie przebieram. Znalazlem na you tubie filmy firmy z usa przerabiajacą podloza pod szyny. Bardzo ciekawy i prosty sposob za 250 dolarow.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=30812]emdzejek[/mention], wrzucisz zdjęcie fotela po przedłużeniu?
Wrzucę. Narazie zona jeździ tym plastikiem

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wrzucę. Narazie zona jeździ tym plastikiem

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Gabka ok 13 cm docięta i obszyta czarną alcantarą. Przyszyta do fotela oraz zamek. Szycie DIY.
Na drugim fotele cofnięte do tyłu. Widac jakby kierowcy 2 -3 cm blizejf45dcc881552d5f82c944ee87ae87c98.jpgefab3d74e6f6833f5ea496682b04e88c.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Gabka ok 13 cm docięta i obszyta czarną alcantarą. Przyszyta do fotela oraz zamek. Szycie DIY.
Na drugim fotele cofnięte do tyłu. Widac jakby kierowcy 2 -3 cm blizejf45dcc881552d5f82c944ee87ae87c98.jpg&key=3b727115e023c21ac2203f7672a88f76f0be756e762d3b002531525f95c7c9dfefab3d74e6f6833f5ea496682b04e88c.jpg&key=4837a70dec8b83fa6e9186be5697cca7b3a74051f06cf3e7026de273710c6932

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Trzecie to dół z cofnieciem na maxa. Moglby ktos wrzucic swoje do porownania?d90540d2d28c6ae91e32fa2187b40c6c.jpg

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, niestety mam tzw. skórzaną tapicerkę i muszę pozostać przy swojej prowizorce  a już miałam nadzieję 
No tak tego faktu nie przewiedzieliśmy.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

No tak tego faktu nie przewiedzieliśmy.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

A co Ty Aga wymyśliłaś za DIY?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, emdzejek napisał:

A co Ty Aga wymyśliłaś za DIY?

Kupiłam sobie taką małą wyprofilowaną poduszkę w Jysk i podkładam pod prawe udo...

Muszę tylko wymyślić jak ją przymocować, żeby mi w razie czego nie spadła pod pedały ;)

Pewnie ją przywiążę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...