Skocz do zawartości

Dziwny sygnał ostrzegawczy w czasie jazdy


Szulczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Was spotkał się taką sytuacją? Dotyczy MY2015 benzyna.

 

Od dwóch dni w czasie jazdy słuchać ciche piknięcie. Jakiś rodzaj cichego (trochę stłumionego), krótkiego dźwięku ostrzegawczego. Pojawia się nieregularnie, ale w czasie pół godziny jazdy potrafi piknąć i kilkanaście razy. Dodatkowo przeszkadza to, że na ułamek sekundy na czas piknięcia wyłącza głośniki z przodu (te z tyłu grają, z tych z przodu słychać wspomniane piknięcie), co przeszkadza w słuchaniu radia/muzyki. Na pewno nie jest to ostrzeżenie o zjechaniu z pasa ruchu (to ostrzeżenie jest głośniejsze i pika kilka razy). Nie jest to też dźwięk czujników parkowania (te też mają inny rodzaj dźwięku). Nie bardzo wiem z czym to powiązać, bo nie pojawia się przy konkretnej sytuacji na drodze.

 

Może ktoś coś podpowie zanim wybiorę się do serwisu? Z góry dzięki.

Edytowane przez Szulczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem mi się to zdarza. Mam wrażenie, że to albo sygnał połączenia z telefonem, albo szukanie sygnału z GPS. Chyba raczej z jakiś sygnał z navi bo jej komunikaty odcinają głośniki z przodu. Tyle, że mnie się to zdarza raz na 6 miesięcy i jest to pojedynczy sygnał. Sam sygnał, żadnych wyświetlanych ostrzeżeń na zegarach czy navi. 

Nauczyłem się z tym żyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z navi fabrycznego na razie nie korzystałem (na co dzień jeżdżę z google maps). Też mam wrażenie, że to może mieć coś związanego z telefonem, ale nie mam pojęcia co z tym zrobić. Jakby to się zdarzało raz na kilka miesięcy też bym się nauczył z tym żyć :) ale niestety nagle stało się częste i uciążliwe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak teraz o tym myślę, to wydaje mi się, że ten sygnał pojawia się najczęściej po wyjechaniu z garażu. To by wskazywał GPS. 

GPS kiedy nie ma sygnału a wyświetlana jest mapa na nav - pokazuje taką ikonę poszukiwania sygnału, a jeśli jesteś w innym trybie (np. audio) to nie pokazuje nic. 

Zaobserwowałeś kiedy ci się to pojawia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo w OBK. Też długo nie mogłem ogarnąć o co chodzi - bo żadnego klucza i logiki w tym się nie dopatrzyłem.

Winowajcą jest nawigacja - odpal nawigację, wejdź w ustawienia, potem ustawienia dźwięku - tam pod koniec listy jest coś takiego jak punkty ostrzeżeń. Wyłącz tę opcję. Poniżej na liście jest jeszcze ostrzeganie o znakach drogowych - też mam wyłączone.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, to może być to. Punkty ostrzeżeń miałem odhaczone, ale wyłączyłem "Ostrzeżenie o znakach drogowych". Mam nadzieję, że pomoże. Przetestuję popołudniu i dam znać, czy zadziałało. Dzięki :)

 

Wygląda na to, że wyłączenie ostrzeżeń o znakach w navi zadziałało. :D Dzięki wielkie za pomoc!!! 

 

Edytowane przez Szulczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...