Skocz do zawartości

Skrzynia biegów ciężko działa, i skrzypi - Legacy 2.0, 2004


bartas225

Rekomendowane odpowiedzi

Jak kolega napisał - stajesz z przodu/boku po stronie pasażera (nie GB) i łapka z tyłu bloku po żółty bagnet, dość głęboko schowany ale da się wypatrzyć.

Te skrzynie nigdy nie grzeszyły zegarmistrzowską dokładnością. Nie będzie to spowodowane niskimi temperaturami? Obstawiam zgęstnienie oleum - kiedy wymieniałeś? Korek spustowy jest od spodu ale wlewasz przez bagnet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, recki napisał:

Jak kolega napisał - stajesz z przodu/boku po stronie pasażera (nie GB) i łapka z tyłu bloku po żółty bagnet, dość głęboko schowany ale da się wypatrzyć.

Te skrzynie nigdy nie grzeszyły zegarmistrzowską dokładnością. Nie będzie to spowodowane niskimi temperaturami? Obstawiam zgęstnienie oleum - kiedy wymieniałeś? Korek spustowy jest od spodu ale wlewasz przez bagnet.

Właśnie też mi znajomek podrzucił pomysł że może od niskich temperatur, bo w sumie problemy zaczęły się razem z mrozami. Olej wymieniany rok temu od razu po zakupie, jakieś 15 tys. kilometrów temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź poziom i zaczekaj 2 dni - zima w odwrocie to się rozwiąże zagadka (ja, jak skrzynia zmarznie, też czasem miewam problem z wrzuceniem np jedynki jak się lekko toczę, przez kilka minut od odpalenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2018 o 14:08, bartas225 napisał:

Szczerze to nie wiem jakim olejem, ale zgrzytu nie słychać. Rzadko tylko jedynka zgrzytnie. Chodzi o inny dźwięk, po prostu coś jakby biegi głośniej wchodziły, jak na moje ucho to troche brzmi jakby smarowania nie było, ale mechanik to ze mnie żaden...

Miałem kiedyś ten problem w Hondzie. Zimową porą miałem dokładnie takie objawy, jak u Ciebie. Pojechałem do ASO (a jakże - młodość ma swoje prawa). Ku mojemu zdziwieniu zapłaciłem ~30zł za części i drugie tyle za wymianę... tulejek wodzików skrzyni biegów. Naprawa zajęła 30 minut i cieszyłem się jak dziecko, że nie musiałem robić tego na mrozie samodzielnie. Skończyło się skrzypienie, a biegi zaczęły wchodzić jak w masło. Obstawiam właśnie tę usterkę, ze względu na panujące warunki atmosferyczne i wszechobecną sól na drogach. Aflinta wspominał o krzyżaku, ja tylko dodam że chodzi o 35046AG000.

35046AG000.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...