Skocz do zawartości

Legacy 2.0 SOHC 138 km Przepływomierz gdzie szukać?


TOMAN

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie wyciągałem to coś, i kompletnie mi to na przepływomierz nie wygląda. Całe z plastiku z kulką na końcu, tylko 2 przewody, moim zdaniem mogące zmierzyć co najwyżej temperaturę w dolocie, ale mogę się mylić. Jeśli jest to przepływomierz to bardzo dziwny.

 

Dokładnie, właśnie sprawdziłem na allegro, to o czym piszesz to jest czujnik temperatury:

 

czujnik temp.jpg

Edytowane przez TOMAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zdziwiło mnie to, ale czy przypadkiem nie ma jej w przepustnicy? Oglądałem na zdjęciach w necie przepustnice i wygląda jakby było tam miejsce właśnie pod przepływkę. Szukam bo zapala mi się 1 sonda lambda, i chciałem od czyszczenia przepływomierza zacząć. P030

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No TOMAN zobacz poniżej - fotka spod mojej maski a u Ciebie faktycznie nie widać tej przepływki.......kolega wyżej pewnie ma racje w końcu też taki posiada.

.

.

Legacy6.jpg

 

...a ten Twój błąd to problem grzałki od sondy...spalanie większe zauwazyłeś ??

Edytowane przez maskun
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, maskun napisał:

No TOMAN zobacz poniżej - fotka spod mojej maski a u Ciebie faktycznie nie widać tej przepływki.......kolega wyżej pewnie ma racje w końcu też taki posiada.

.

.

Legacy6.jpg

 

...a ten Twój błąd to problem grzałki od sondy...spalanie większe zauwazyłeś ??

ten 2.0 to 165km  dohc te juz mialy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tutaj przepływkę widzę :) Spalanie... hm.. ok 11l/100 zazwyczaj, teraz nie sprawdziłem dokładnie. Czasem zgaśnie a potem znowu się zapala.

Za to u was nie widzę czujnika temperatury powietrza dolotowego. :)

Edytowane przez TOMAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P030 to błąd grzałki pierwszej lambdy. Przepustnica i przepływka nie mają wiele do gadania w tym temacie. Błąd pojawia się jak odpalisz zimne auto i przez kilka minut nie dotykasz za bardzo gazu ? Np odpalisz, wyjedziesz z parkingu i staniesz w korku? Zapala Ci się CE razem z CRUISE?

Zgadłem?

Po prostu upaliła Ci się grzałka w sondzie i tyle. Musisz wymienić sondę na nową i voila ! PN sondy podeślę później - mam na drugim kompie (albo poszukaj u opposed forces). Nie polecam sond uniwersalnych bo ponoć bywają z nimi problemy, ja wymieniłem na oryginał denso i jest spokój. A nówkę denso można kupić już poniżej 200 plnów, także moim zdaniem nie warto się bawić w jakieś uniwersalne i lutowane. Sama wymiana sondy, o ile nie zapiekła się w gnieździe, to kilka minut tylko musisz mieć specjalną nasadkę z takim fikuśnym wycięciem (all... i szukasz klucz do sondy). Wymiana bez kanału- od góry.

To wszystko nie zmienia faktu że przepustnicę warto profilaktycznie wyczyścić tylko uczciwie, wykręcając ją i benzynką a nie psiukać jakimiś siuwaksami do czyszczenia przepustnic.

Spalanie masz w miarę normalne dla tego motoru (ja mam 12.2 ale "Lepszy Power Gamoniu") ale ja z uszkodzoną grzałką nie odnotowałem jakiegoś większego spalania, jakby uszkodziła się sama sonda a nie tylko grzałka to pewnie spalanie by wzrosło.

HOWGH !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jest mniej więcej jak piszesz. Rozgrzane auto jak zgaśnie to potem bywa że się już nie zapali. Ale po skasowaniu błędu, zimne faktycznie zaraz odpala check na nowo. W takim razie faktycznie rozglądnę się za sondą.

 

Witam ponownie.

No więc tak, oryginalna sonda w samochodzie to 22641 AA230,  zamiennik z denso to podobno 0307. Nie posiada ktoś na sprzedaż?

 

Edytowane przez TOMAN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...