Skocz do zawartości

BRZ - wstępny przegląd


StingRay

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek - witam wszystkich!

Od niecałego miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem używanego BRZ sprowadzanego ze Stanów :) Dodam, że jest to bardzo atrakcyjna edycja Series.Blue z wykończeniami STI i niebieskimi akcentami.

Zapewne część z Was już śmiechła na "szczęśliwym" i "ze Stanów" w jednym zdaniu i... Istotnie, jest kilka "ale" o które chciałem zapytać :)

Samochód, jak łatwo się domyślić jest po małym dzwonie jak wszystkie importy (całe szczęście - potwierdzone przez 2 ASO w Polsce i Carfax, że uszczerbki nie były duże).
Kupiłem go po całkiem atrakcyjnej cenie - dzięki ugraniu kilku tys. mam zapas na potencjalne naprawy :)

 

Niestety, Januszowski serwis, który łatał go w USA po kosztach doprowadził do kilku uszczerbków:

  • zerwane 2 gwinty w bloku silnika na łączeniu skrzynia-silnik (największa tragedia :( - prawdopodobnie czeka mnie rozmontowanie silnika i nagwintowywanie)
  • problemy z tempomatem (komunikacja działa, ale komputer silnika nie reaguje -  potwierdzone u Zdanowicza w Gdańsku)
  • brakująca lampka światła przeciwmgielnego, brakująca zaślepka blokady tylnej kanapy (i kilka pomniejszych rzeczy do sprowadzenia).


Miałem też drobne usterki blacharskie, ale te zostały świetnie zrobione przez ASO w Gdańsku (Zdanowicz).

Moje pytania na początek to:

  • Czy polecicie jakiś serwis, który zna się na BRZ i robi to dobrze na Mazowszu (preferowana Warszawa)? Nie musi być tanio, ale przede wszystkim solidnie.
  • Dodatkowo wiem, że będę musiał sprowadzić kilka rzeczy (wspomniane światło, jedna zaślepka itp). Znacie jakieś miejsce, gdzie znają się na częściach do nich?
  • Z racji, że planuję też drobne modyfikacje (na początek ECU + doloty) - czy polecicie jakiś dobry serwis do takich spraw?

 

Z góry dzięki za pomoc! Mam nadzieję, że trochę tu posiedzę jako szczęśliwy posiadacz Subaru :)

Edytowane przez StingRay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...