Skocz do zawartości

Wrx 2015+


maati

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, anakinsky napisał:

Nie wiem, czy wydech do WRX jest taki sam, jak do WRX STI (my bad) - ale w następnym tygodniu będę miał do sprzedania bardzo dobry kompletny przelot do STI (do mapy na 330 KM). Używany, ok. 15 tys. km przebiegu.   

W WRX jest J-pipe, a w STI jest downpipe. Reszta taka sama.

Daj znać co to? Jakiś "custom"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce... a raczej spowalniacze. Podchodził ktoś do tematu? A może to tylko mój egzemplarz...

Z prędkości miejskich 50-60 hamuje ok. Ale już z 80 jest słabo. Z autostradowych porażka. Samochód nie jest przecież ciężki. Na dniach wymieniam płyn hamulcowy, może coś się zmieni.

 

Czy ktoś zmienił same klocki i odczuł wyraźną poprawę? Albo wręcz przeciwnie? Każde info się przyda :)  

W żadnym aucie do tej pory nie wymieniałem zacisków / tarcz na większe. Jeżeli klocki nie pomogą, to co założyć do codziennej jazdy? Na tor się nie wybieram. Głównie miasto / trasa, czasem jakieś górskie zakręty o poranku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@subbiefan odezwij się do Pizza Brakes (podaj VIN) i zapytaj czy mają Mintexa M1155 do Twoich zacisków. Moim zdaniem to klocek, który idealnie sprawdzi się w Twoich zastosowaniach.

Przy okazji zmiany płynu możesz wrzucić przewody w stalowym oplocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś w okolicach Wrocławia  - powiedzmy do godziny jazdy (w miarę zgodnej z przepisami ;-)  ) - ma zmieniony wydech w WRX MY15+ i byłby skłonny poświęcić chwilę czasu i mnie przewieźć? Odwdzięczę się dobrym trunkiem :)

Oczywiście przyjadę we wskazane miejsce. Chcę zrobić w swoim nieco bardziej basowo na wolnych obrotach i ogólnie trochę głośniej, bo nie słyszę samochodu jak stoję na światłach (i nie wiem czy nie zgasł ;p) ale nie chcę przesadzić. Lubię swoich sąsiadów, jeżdżę nieraz dłuższe trasy i nie chcę żeby mnie łeb od buczenia czy hałasu rozbolał. Myślę wymienić tylko końcowe puszki, ale może przekonam się np. do Invidia R400 lub Q300. Coś tam na tubie pooglądałem, ale nie ma to jak posłuchać na żywo. A może ktoś ma miły dla ucha "custom"?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2020 o 13:46, MDsuperstar napisał:

Daj znać co to? Jakiś "custom"?

Wrzucam film. Wydech gada pięknie, super podkreśla dźwięk boksera :)

Będzie dostępny we wtorek 15.09. Ogłoszenie pojawi się w stosownym dziale.

P.S. Przepraszam, auto po trasie - nieumyte <_< :facepalm:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2020 o 15:16, allu napisał:

Daj znać jak to hamuje. I jaka różnica jest. 

 

Jest spora różnica. Fakt, że stare klocki były mocno zjechane prze co wydajność nowych może wydawać się większa. 

Trzeba przetestować jeszcze na torze.

 

...tak wiem, że zaciski szpecą

IMG_20200825_204212.jpg

IMG_20200825_204218.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.09.2020 o 14:57, subbiefan napisał:

Hamulce... a raczej spowalniacze. Podchodził ktoś do tematu? A może to tylko mój egzemplarz...

Z prędkości miejskich 50-60 hamuje ok. Ale już z 80 jest słabo. Z autostradowych porażka. Samochód nie jest przecież ciężki. Na dniach wymieniam płyn hamulcowy, może coś się zmieni.

 

Czy ktoś zmienił same klocki i odczuł wyraźną poprawę? Albo wręcz przeciwnie? Każde info się przyda :)  

W żadnym aucie do tej pory nie wymieniałem zacisków / tarcz na większe. Jeżeli klocki nie pomogą, to co założyć do codziennej jazdy? Na tor się nie wybieram. Głównie miasto / trasa, czasem jakieś górskie zakręty o poranku.

A zaciski z sti 2015 nie podejdą ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kambol, będą OK

 

btw, niedługo wystawię na sprzedaż BBK, oparty na 4-tłoczkowych zaciskach AP Racing i standardowych tarczach z STI (326x30 mm)

 

20200917_115355.jpg

Edytowane przez eddie_gt4
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DBA pomarańczowe. Miał być Galfer Sport, w kategorii cena/jakość chyba lepszych nie ma, ale długi czas oczekiwania aktualnie - nigdzie nie ma na stanie.  Każde "lepsze" klocki zrobią robotę względem tego co montuje Subaru fabrycznie. W takim aucie to jest moim zdaniem bardzo dziwny i zły pomysł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...