Skocz do zawartości

Wrx 2015+


maati

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Maverick napisał:

Być może niezauważalne w warunkach miejskich, ale u mnie na prowincji robią robotę - jest o połowę mniej syfu.

 

na prowincji powiadasz? U mnie ciężko znaleźć drogę szutrową, wszystko już chyba wyasfaltowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2020 o 16:42, mRoZiOo napisał:

Panowie, który z Was zmieniał lusterka z wersji USA bez kierunkowskazu, na takie z kierunkowskazami? Na pewno ktoś z Was o tym pisał

 

Ja jeszcze nie zmieniałem, ale cały czas mam to w planach. Jeśli chodzi tylko o kierunkowskazy, to można założyć oryginały z USA z kierunkami (chyba Darek ma takie czarne). A jeśli chcesz składane, to powinny pasować od Levorga lub oczywiście STI EUDM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kambol napisał:

 

Ja jeszcze nie zmieniałem, ale cały czas mam to w planach. Jeśli chodzi tylko o kierunkowskazy, to można założyć oryginały z USA z kierunkami (chyba Darek ma takie czarne). A jeśli chcesz składane, to powinny pasować od Levorga lub oczywiście STI EUDM.

Chce wyłącznie kierunkowskaz. Nie muszą być składane. Tylko pytanie jak to zrobić żeby zapały się w odpowiednim momencie. Wydaje mi się że ktoś to już przerabiał :/ 

bo pług and Play na pewno to nie bedzie a nie wiem czy cała wiązkę chce przerabiać tylko pod to - chyba że to jakiś krótki odcinek....ok poszperam w YT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poniższym filmie widać wyraźnie, że wiązka jest gotowa w drzwiach i nic nie trzeba kombinować (zresztą jest to też w opisie napisane):

 

Trochę dziwne są te kierunkowskazy, bo mimo całkiem dużego klosza mają tylko 2 diody LED na samym końcu i od przodu są słabo widoczne.

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie , naoglądalem się tych filmików przez noc ;)

Pytanie tylko czy seryjne lusterko z STI w wersji bez elektryki i bez martwego pola ma dokładnie taką samą budowę kostki w lusterku jak kostka z WRX z dołożony mi kabelkami od kierunkowskazu.

Na chłopski rozum tak. 

Wg mnie kluczowe jest to, że nie trzeba przerabiać kostki w drzwiach.

Jutro się okaże - jadę zrobić próbę z lusterkiem z STi :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Kambol napisał:

 

Trochę dziwne są te kierunkowskazy, bo mimo całkiem dużego klosza mają tylko 2 diody LED na samym końcu i od przodu są słabo widoczne.

Myślę że ma to sens bo są one nie po to żeby samochód wyglądał ładniej tylko żeby patrząc z boku na auto ktoś widział chęć manewru skręcania. 

Patrząc z przodu widzisz kierunkowskazy w zderzaku ( o ile masz ) a patrząc z boku widzisz te w lusterkach - o to chodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł czas na sprzedaż mojego WRXa. Jak ktoś chce więcej informacji to zapraszam:

Podrzucam tutaj filmiki bo myślę, że pasują: 

 

Na drugim filmiku brakło trochę doświadczenia oraz odwagi aby wyłączyć Track mode.

Zrobione przez https://www.facebook.com/timelapsefactory.eu/:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2020 o 10:31, mRoZiOo napisał:

Myślę że ma to sens bo są one nie po to żeby samochód wyglądał ładniej tylko żeby patrząc z boku na auto ktoś widział chęć manewru skręcania. 

Patrząc z przodu widzisz kierunkowskazy w zderzaku ( o ile masz ) a patrząc z boku widzisz te w lusterkach - o to chodzi ;)

Wymagania co do bocznych kierunkowskazów są spełnione, ale ja bym nie narzekał gdyby były przy okazji lepiej widoczne od przodu. Taki design kierunkowskazów w lusterkach funkcjonuje w Subaru już chyba ponad 15 lat i starsze modele miały trochę większy kąt świecenia do przodu. Z tego punktu widzenia jest odwrotnie niż napisałeś i jest to właśnie pozbawione sensu, bo niby wygląda ładnie, ale funkcjonalność jest ograniczona. Duży klosz kierunkowskazu, więc minimalny nakład kosztów, żeby polepszyć kąt świecenia, ale ostatecznie okrojone wykonanie. No chyba, że chodzi tylko i wyłacznie o design i wg projektanta tak przebojowo to wygląda, że celowo zrobił mikro kierunkowskaz w wielkim kloszu, ale to jest ciągle dalekie od sensu, podobnie jak powtarzająca się historia z wypuszczaniem modeli w ogóle pozbawionych kierunkowskazów w lusterkach (vide WRX). Gdzie jest sens w tworzeniu innej pokrywy lusterka i ciągnięciu nieużytej wiązki do samych drzwi, nie wspominając o znacznym zmniejszeniu bezpieczeństwa takiego pojazdu...

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadający samemu sobie na pytanie:

Lusterka z STi z kierunkowskazami pasują Plug and Play do WRXa :)

 

Tu po zmianie

IMG_20200509_183817.jpg

 

Tu przed

IMG_20200509_175424.jpg

 

I efekt finalny :)

IMG_20200509_191233.jpg

 

Stare lustra na sprzedaż - PW :)

IMG_20200509_190816~2.jpg

Edytowane przez mRoZiOo
  • Super! 3
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.04.2020 o 08:33, jaro555 napisał:
W dniu 15.04.2020 o 19:08, tomekmix napisał:

Jeśli to ten z okolic Toronto czerwony z produkcji z 2017 roku to ładna sztuka

No musi być ten - Limited z lekko stukniętym lewym przodem.

No, Pany - mój czerwony już w Katamaranie i będziemy robić prawie wszystko na oryginałach nowych, bo różnica w cenie rzeczywiście niewielka w stosunku do używek.

Wczoraj mogłem już podotykać i zrobiłem kilka fotek, jest nieźle :yahoo:- to prezent na Dzień Dziecka :D

Wygląda na to, że coś tam jest jednak trochę inaczej niż seria i będę musiał zajrzeć na hamownię, zanim zacznę coś sam dłubać.

Kilka detali które obfociłem - akurat Recaro to standard w wersji Limited, ale reszta już nie do końca  :D

Ale ten czas się dłuży...

 

IMG_20200601_194249.jpg

IMG_20200601_194313.jpg

IMG_20200601_194550.jpg

IMG_20200601_194434.jpg

IMG_20200601_194508.jpg

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...