Jump to content

Upgrade hamulców w Forku, SG 2007 2.5 XT


Qba Enduro Trails
 Share

Recommended Posts

Hej, poradźcie proszę, bom tu nowy ;) Czy zmieniając zaciski przednie na dwutłoczkowe z wrxa jest sens zmieniać również tylne? Tarcze w moim Forku jeszcze są ok, ale czy wymiana ich na sportowe (nacinane/nawiercane), poza nieco szybszym zużyciem klocków, faktycznie zwiększyłaby skuteczność układu (no i czy wtedy też tylko przód czy także tył)? 

Link to comment
Share on other sites

Czemu chcesz wsadzać zaciski dwutłoczkowe z przodu ? Hmm wrx z tego co kojarzę miał 4 tłoczek z przodu, a 2 tłoczek z tyłu. Najlepiej by było zmienić przód i tył bo masz równy balans siły hamowania czy jakoś tak ;) Ja w swoim foresterze najpierw wsadziłem przód 4tłoczek brembo złote z imprezy sti i poprawa była duża, ale czuć było, że nie do końca pewnie leśnik hamuje, po założeniu tyłu z imprezy sti również brembo znacznie lepiej czuć hamowanie i bezpieczniej wciskać hamulec ;) Może to moje tylko odczucie :) Gdybym miał robić to jeszcze raz to zrobiłbym od razu przód i tył i miał święty spokój. Jeśli aktualne hamulce masz w miarę dobre to możesz wystawić na giełdę i pewnie ktoś kupi ;) Co do nacinanych tarcz to poszedłem troszkę grubo bo wstawiłem dba nacinane oraz ferodo ds2500, ale lubię szybciej pojeździć i na torze się pobawić ;)

 

Ps. Niestety nie można iść za bardzo na skróty bo wiele tematów już zostało poruszonych na forum i nie ma sensu robić syfu, a moderatorzy pilnują tego by nie był syf i dosyć szybko zamykają takie tematy powielane i słusznie ;)

Pozdrawiam

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ok, dzięki. Oczywiście chodziło mi o 4-tłoczkowe z przodu, tyle że jestem pała bo policzyłem tłoczki tylko po jednej stronie zacisku ;) tak wrx miał z przodu 4 a tyłu 2, forek 2 i 2, dlatego pytam czy jest sens zmieniać dwutłoczkowy tył z forka na dwutłoczkowy tył z wrxa, bo wyglądają dosyć podobnie.... 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...