Skocz do zawartości

Upgrade hamulców w Forku, SG 2007 2.5 XT


Qba Enduro Trails

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, poradźcie proszę, bom tu nowy ;) Czy zmieniając zaciski przednie na dwutłoczkowe z wrxa jest sens zmieniać również tylne? Tarcze w moim Forku jeszcze są ok, ale czy wymiana ich na sportowe (nacinane/nawiercane), poza nieco szybszym zużyciem klocków, faktycznie zwiększyłaby skuteczność układu (no i czy wtedy też tylko przód czy także tył)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu chcesz wsadzać zaciski dwutłoczkowe z przodu ? Hmm wrx z tego co kojarzę miał 4 tłoczek z przodu, a 2 tłoczek z tyłu. Najlepiej by było zmienić przód i tył bo masz równy balans siły hamowania czy jakoś tak ;) Ja w swoim foresterze najpierw wsadziłem przód 4tłoczek brembo złote z imprezy sti i poprawa była duża, ale czuć było, że nie do końca pewnie leśnik hamuje, po założeniu tyłu z imprezy sti również brembo znacznie lepiej czuć hamowanie i bezpieczniej wciskać hamulec ;) Może to moje tylko odczucie :) Gdybym miał robić to jeszcze raz to zrobiłbym od razu przód i tył i miał święty spokój. Jeśli aktualne hamulce masz w miarę dobre to możesz wystawić na giełdę i pewnie ktoś kupi ;) Co do nacinanych tarcz to poszedłem troszkę grubo bo wstawiłem dba nacinane oraz ferodo ds2500, ale lubię szybciej pojeździć i na torze się pobawić ;)

 

Ps. Niestety nie można iść za bardzo na skróty bo wiele tematów już zostało poruszonych na forum i nie ma sensu robić syfu, a moderatorzy pilnują tego by nie był syf i dosyć szybko zamykają takie tematy powielane i słusznie ;)

Pozdrawiam

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Oczywiście chodziło mi o 4-tłoczkowe z przodu, tyle że jestem pała bo policzyłem tłoczki tylko po jednej stronie zacisku ;) tak wrx miał z przodu 4 a tyłu 2, forek 2 i 2, dlatego pytam czy jest sens zmieniać dwutłoczkowy tył z forka na dwutłoczkowy tył z wrxa, bo wyglądają dosyć podobnie.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • aflinta zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...