Skocz do zawartości

SUBARU WRX STI LAST EDITION


Tsunetomo

Rekomendowane odpowiedzi

Nie do końca mi pasują te dokładki z przodu i srebrne elementy na końcówkami wydechu. Ale tak poza tym piękne auta i gratuluję posiadaczom :) U mnie audio gra mega dobrze, ale ja porównuję z tym co miałem w poprzedniej Subarynie Lanosie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gpson napisał:

A co do kiepskiego Audio - to słuchanie radia to rzeczywiście skrajny masochizm - dźwięk mega plaski, basów ciężko tam szukać nawet po ustawieniu niskich tonow na maxa. A teraz ciekawostka - dźwięk odtwarzany ze Spotify po BT stoi na dobrym poziomie... różnica w jakości dźwięku pomiędzy tymi źródłami audio kolosalna... 

Może to pozwoli znaleźć odpowiedź:

http://www.radiokrakow.pl/dziennikarze/blog/pawel-soltysik/kompresja-dzwieku-i-tajemnicze-kodeki/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2018 o 20:19, mag1 napisał:

w dniu dzisiejszym oglądałem 7/10 kolor czarny w Olsztynie

niestety już sprzedana

Niedługo wrzucę relację z wydania "czarnucha". Szczęśliwą "siódemkę" kupił u mnie mój dobry qmpel z wyścigów.
A dziś, dokładnie przed chwilą, wypuściłem w miasto "trójkę". A że przemiłych Państwa córeczka jest w drodze jako trzeci członek rodziny, tym bardziej świetnie się składa :)

 

 

IMG_2547.JPG

  • Super! 6
  • Haha 1
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2018 o 21:11, aflinta napisał:

Hmmm... na pewno coś w tym jest, ale przerobiłem już kilka aut i zwykle jakość dzwieku z radia czy z telefonu po BT była zbliżona, a w tym wypadku przepaść jest ogromna. Jak znajdę chwile to się pobawię ustawieniami bo normalnie nie mogę uwierzyć w taka rozbieżność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, gpson napisał:

Hmmm... na pewno coś w tym jest, ale przerobiłem już kilka aut i zwykle jakość dzwieku z radia czy z telefonu po BT była zbliżona, a w tym wypadku przepaść jest ogromna. Jak znajdę chwile to się pobawię ustawieniami bo normalnie nie mogę uwierzyć w taka rozbieżność...

Może inni producenci świadomi problemu dokładają odpowiednie ustawienia do korektora, czy wręcz używają układów sztucznie poprawiających "jakość" tego co niesie ze sobą przekaz radiowy. Czytałem, że Mazda też ma tak jak Subaru. Sam radia nie używam i bazuję głównie na tym co przesyła telefon (Spotify) albo własne pliki MP3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 14.08.2018 o 21:11, aflinta napisał:
 

 

 A to w STI jest DAB+ ?

 

Ale ad rem, nie ma się co spodziewać świetnej jakości dźwięku z sygnału analogowego UKF.

 

Zasada jest prosta, im bardziej nadawany sygnał jest oddalony od zakłóceń i szumów tym większy zasięg sygnału. Dlatego stacje, aby oddalić właściwy sygnał od szumów, stosują kompresję oraz podbijają sygnał do granicy przesterowania. To pozwala zwiększyć zasięg "czystego" sygnału, ale jednocześnie zmniejsza się znacząco jego jakość. Czy ktoś pamięta jeszcze jakość sygnału na falach długich? No właśnie, tak to mniej-więcej działa. Ponadto nadawany obecnie sygnał, nie jest odtwarzany ze źródeł wysokiej jakości, lecz z sieciowych serwerów plikowych, które b. często przechowują utwory skompresowane. Co więcej, stacje w zależności od profilu, modyfikują nadawany sygnał, dodają efekt 3D, podbijają niskie tony etc. RMF zupełnie inaczej się słucha niż "Trójki" .... żeby nie powiedzieć Radia Maryja, ale tu nie mam doświadczenia ;)

 

Rozwiązaniem jest streaming sygnału cyfrowego, ewentualnie DAB+ ale zasięg na razie jest kiepski. 

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎08‎-‎09 o 07:46, radekk napisał:

A który nie ma? Na zdjęciach pojawiły się 1, 3, 4, 7, 9 i te mają

 

8 (zdjęcia powyżej ) nie ma

 

W dniu ‎2018‎-‎08‎-‎18 o 12:17, loozpl napisał:

Czekamy na rejestrację, folie ochronne i odbieramy (Warszawa) ale auta szukać we Wrocławiu :)

 

nr 8/10

received_271102307036244.jpeg

received_2129281944013025.jpeg

received_1959196284138959.jpeg

 

Co sie stało z dokładką przedniego zderzaka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, aflinta napisał:

Może trudniej się z lawety zjeżdża.

 

17 godzin temu, radekk napisał:

Może żeby docelowo zamontować je na samochodzie, zamiast demontować to co z nich pozostanie;)

Toć ja miałem dokładki maxtona, które były jeszcze niżej i na spręzynach obnizajacych Eibacha. A  podjazd do garażu stromy i nie było problemu. Dlatego pytam :)

 

EDIT: I jeszcze ten jest na 19stkach więc stoi jeszcze te kilka mm wyżej niż mój w serii. 

Edytowane przez pencilpaul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@OWOC uchwycił STI LE w transporcie i wkleił fotę tutaj

 Na zdjęciu nie widać co prawda przedniej dokładki ale widać tylne i boczne czyli auta przyjeżdżają już o spojlerowane. Być może właśnie podczas transportu przednia uległa uszkodzeniu i ja zdjęto...- tak sobie gdybam -nie rozumiem powodu dlaczego do transportu zdejmowali by tylko przednią a nie wszystkie

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2018 o 15:41, gpson napisał:

A ponoć miały przyjeżdżać "fabrycznie" doposażone... Taką przynajmniej informację otrzymałem od dealera jakiś czas temu...

czarna 7/10 przednią dokładkę miała w środku auta w kartonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Kambol napisał:

Wobec doniesień o hybrydowej STI 2020, chyba projekt Final Edition bierze w łeb... (na szczęście)

W takim razie to Final Edition obecnej generacji - oby.

 

W Jeepie jest jeszcze lepiej - co rok jest jakiś edition, a to anniversary, a to black edition, polar edition, freedom... 

W Subaru też są ale na rynek japoński niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Karas napisał:

@OWOC uchwycił STI LE w transporcie i wkleił fotę tutaj

 Na zdjęciu nie widać co prawda przedniej dokładki ale widać tylne i boczne czyli auta przyjeżdżają już o spojlerowane. Być może właśnie podczas transportu przednia uległa uszkodzeniu i ja zdjęto...- tak sobie gdybam -nie rozumiem powodu dlaczego do transportu zdejmowali by tylko przednią a nie wszystkie

W trakcie PDI montujemy na serwisie tylko i wyłącznie przednią dokładkę zderzaka. Reszta montowana jest w Subaru.

 

 

 

W ostatnich dniach wypuściłem na ulice dwa egzemplarze WRX STI Final Edition w kolorach WR Blue Pearl 02C w numeracji 03/10 oraz 04/10. Szczęśliwi użytkownicy sieją legendę na ulicach Lublina oraz Poznania. Dziś jest dla mnie dzień szczególny. Numer 07 odbiera mój serdeczny znajomy jeszcze z czasów wyścigów. Będzie rozsiewał legendę na ulicach Warszawy. Jedyny z limitowanej edycji w kolorze czarnym. Przed Państwem "Szczęśliwa Siódemka". Gratuluję Piotrowi z całego serca! 
I to koniec jak dla mnie pewnego etapu w historii tej marki, dla mnie również... ech... łezka w oku się kręci... Zapraszam do obejrzenia tych kilku zdjęć, na których uwidoczniłem wszystko to co uczyniło tą Markę wyjątkową. Enjoy!
PS. Spłaszczona u dołu kierownica , obszyta alcantarą, jak dla mnie miażdży :thumbup:     

 

IMG_2554.JPG

IMG_2555.JPG

IMG_2556.JPG

IMG_2557.JPG

IMG_2558.JPG

IMG_2559.JPG

IMG_2560.JPG

IMG_2561.JPG

IMG_2562.JPG

IMG_2563.JPG

IMG_2564.JPG

IMG_2565.JPG

IMG_2566.JPG

IMG_2567.JPG

IMG_2568.JPG

Edytowane przez raju
  • Super! 13
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2018 o 15:07, raju napisał:

Niedługo wrzucę relację z wydania "czarnucha". Szczęśliwą "siódemkę" kupił u mnie mój dobry qmpel z wyścigów.
A dziś, dokładnie przed chwilą, wypuściłem w miasto "trójkę". A że przemiłych Państwa córeczka jest w drodze jako trzeci członek rodziny, tym bardziej świetnie się składa :)

 

 

IMG_2547.JPG

Jesteśmy zachwyceni :) cudenko i spełnienie motomarzen 

  • Super! 4
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...