Skocz do zawartości

 Legacy 07, 2.0 165KM - Kupiłem, zakochałem się, przyprowadziłem do domu i... P0011


kotlin83

Rekomendowane odpowiedzi

Zatem jak w temacie - Legacy 07, 2.0 165KM. Kupiona dopiero co, wczoraj prawie że bez najmniejszych problemów przejechała 500km. Jedynym zmartwieniem były drgania kierownicy w zakresie 120-130 km/h, za które winę zrzucałem na kiepskie opony - niby bieżnik ok, ale nalewki. Dziś pojechałem do gumologa założyć stalówki 15" z oponkami otrzymane od sprzedającego. Po zabiegu żadnych drgań - autko sunie jak po szynach, ale zanim dojechałem do domu, ruszając ze świateł zrobiła się choinka na desce. Odczytując błędy wyskoczył:

P0011 - "A" Camshaft Position - Timing Over-Advanced or System Performance (Bank 1) 

Normalnie poczułem się jakby mnie ktoś pałką potraktował :(. Skasowałem błąd, ale po paru km wyskoczył ponownie. Czytając internety znajduję różne sugestie - od zaśniedziałych styków, po propozycje wymiany oleju i filtra, aż do wydmuchanej uszczelki. 

Walczył może ktoś z czymś takim i może coś zasugerować?

Na ten moment jestem przed zrobieniem rozrządu oraz wymianą oleju i filtra. Do tej pory moje autka serwisował zaprzyjaźniony mechanik, ale nie wiem czy ogarnie Subaru i boksera. Stąd pytanie czy macie może jakiegoś zaufanego mechanika z Poznania i okolic który zajmuje się Plejadami a nie puści mnie z torbami?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 15.01.2018 at 8:50 PM, Pawulon83 said:

Nie widziałem tego posta, ale fakt - szukałem pod kątem legacy/outback. Jak to będzie tylko czujnik to miodzio :D

 

Edit: Czujnik wymieniony, jak na razie drugi dzień bez P0011. Dla potomności - potrzebne klucze 12 i 10, duży płaski śrubokręt, kombinerki i 30 minut wolnego czasu (nowy czujnik oczywiście też).

Edytowane przez kotlin83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...