Skocz do zawartości

Turbo Timer


abrams

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, ADK90 napisał:

 

Potwierdzam mam taki u siebie sam go montowałem :)

Dokładnie ma dwa czasy i do 10 min max. Tylko musisz pamiętać filipk93    ze po opuszczeniu ręcznego TT wyłączy silnik i musisz od nowa go odpalać.

łee kurde o tym nie pomyślałem. Dzięki wielkie za podpowiedź! To trochę się mija z moim celem skoro i tak silnik się zgasi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, filipk93 napisał:

łee kurde o tym nie pomyślałem. Dzięki wielkie za podpowiedź! To trochę się mija z moim celem skoro i tak silnik się zgasi :(

No ale gdzie leży problem ? Zaciągasz ręcznik, wyciągasz klucz, wysiadasz, zamykasz wóz i idziesz do sklepu. A silnik pracuje :) Biegu przy pracującym silniku i tak nie wrzucisz więc ręczny musi być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Tomasz_555 napisał:

No ale gdzie leży problem ? Zaciągasz ręcznik, wyciągasz klucz, wysiadasz, zamykasz wóz i idziesz do sklepu. A silnik pracuje :) Biegu przy pracującym silniku i tak nie wrzucisz więc ręczny musi być. 

 

no tak ale wracam ze sklepu otwieram auto, spuszczam reczny i auto gaśnie,  właśnie zależy mi na tym żeby auto nie gasło jak załóżmy silnik jest zimny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, filipk93 napisał:

 

no tak ale wracam ze sklepu otwieram auto, spuszczam reczny i auto gaśnie,  właśnie zależy mi na tym żeby auto nie gasło jak załóżmy silnik jest zimny ;)

Czegoś nie rozumiem... Co za problem wejść do samochodu, przekręcić kluczyk, spuścić ręczny i samochód w tej chwili nie gaśnie... Chyba, że tylko ja mam taki dziwny tt, że jak znowu włożę kluczyk i przekręcę to mi nie gaśnie...

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, mly96 napisał:

Czegoś nie rozumiem... Co za problem wejść do samochodu, przekręcić kluczyk, spuścić ręczny i samochód w tej chwili nie gaśnie... Chyba, że tylko ja mam taki dziwny tt, że jak znowu włożę kluczyk i przekręcę to mi nie gaśnie...

Hmm, w sumie to nie próbowałem, ale obawiam się, że puszczenie ręcznika tak czy owak zgasi silnik, a jak nie ręczny to timer odliczy i odetnie zapłon. :) Sprawdzę jak się ociepli :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale co wy chcecie chłodzić po przejechaniu tych wspomnianych 2km do sklepu?

 

Ja rozumiem dbanie o silnik, turbinę i ogólnie auto, ale to już w jakieś OCD się przeradza. Po normalnej jeździe, to akurat czas w którym można zapiąć kurtkę, włożyć czapkę czy dosłuchać piosenkę do końca i można wysiadać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś nie rozumiem... Co za problem wejść do samochodu, przekręcić kluczyk, spuścić ręczny i samochód w tej chwili nie gaśnie... Chyba, że tylko ja mam taki dziwny tt, że jak znowu włożę kluczyk i przekręcę to mi nie gaśnie...
Dokładnie tak jest jak piszesz :)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Turbo napisał:

Przepraszam, ale co wy chcecie chłodzić po przejechaniu tych wspomnianych 2km do sklepu?

 

Ja rozumiem dbanie o silnik, turbinę i ogólnie auto, ale to już w jakieś OCD się przeradza. Po normalnej jeździe, to akurat czas w którym można zapiąć kurtkę, włożyć czapkę czy dosłuchać piosenkę do końca i można wysiadać...

 

to nie chodzi o chłodzenie tylko własnie o to żeby silnik mogl sie rozgrzać bez gaszenia po przejechaniu załóżmy kilometra czy dwóch na zimnym motorze.

7 godzin temu, GeFo555 napisał:

Dokładnie tak jest jak piszesz :)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

Panowie a jakiej firmy macie ten TT? Nigdy nie miałem u siebie zamontowanego stąd moje pytanie bo wlasnie nie wiedziałem czy powtórne wlozenie kluczy "zresetuje" tt i będzie można jechać dajej bez zgaszenia.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W HKS type 0 silnik zgaśnie po opuszczeniu ręcznego i pomimo  ponownego włożenia i przekręcenia kluczyka do stacyjce.

filipk93 jak masz pilota do zamykania samochodu to zrób test.  Odepnij pilota od kluczyka odpal samochód i nie gaś, otwórz okno, wyjdź, zamknij drzwi z pilota i sprawdź czy zadziałał centralny zamek. Gdy zamknie Ci całe auto z pracującym silnikiem to tak po prostu rób jadać do tego sklepu. Kluczyki w stacyjce, pilotem zamknij samochód i z nim do sklepu. Nic nie gaśnie a silnik dalej pracuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MDsuperstar napisał:

*nie zgaśnie

(hks type 0 i wiązaka hks)

 

 

A jak to zrobiłeś? Przekręciłeś kluczyk na zapłon i opuściłeś ręczny czy kluczyk przekręcony na rozrusznik? Też mam wiązkę hks i tt.

Edytowane przez ADK90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Teraz, MDsuperstar napisał:

A ja jednak polecam, bo to bardzo proste.

 

Wzorowałem się na tym klipie:

 

@MDsuperstar no właśnie dziś mi wpadł w oko ten filmik i stwierdziłem, że chyba sam spróbuje się za to zabrać :) Dzięki za podpowiedź. Patrze na ceny tych HKSów i jestem zaszkocony rozbieżnościami w cenie, pomijam te za 100 zł, ale są za 450 i za 600 zł też niby takie same.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, filipk93 napisał:

450 i za 600 zł też niby takie same

Część Ci zaraz powie, że podróba działa jak oryginał (i pewnie tak jest), ale jakoś nie jestem fanem podróbek... 

W Polsce oficjalnym dystrybutorem jest JDL, ja kupowałem (zanim JDL był na liście) w Amber Performance w UK i z przesyłką nie wyszło drogo. Na stronie HKS masz listę dystrybutorów.

 

Pamiętaj, żeby kupić też dedykowaną wiązkę (są chyba inne dla kluczykowego i dla "push-start).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MDsuperstar napisał:

Część Ci zaraz powie, że podróba działa jak oryginał (i pewnie tak jest), ale jakoś nie jestem fanem podróbek... 

W Polsce oficjalnym dystrybutorem jest JDL, ja kupowałem (zanim JDL był na liście) w Amber Performance w UK i z przesyłką nie wyszło drogo. Na stronie HKS masz listę dystrybutorów.

 

Pamiętaj, żeby kupić też dedykowaną wiązkę (są chyba inne dla kluczykowego i dla "push-start).

 

Dzięki :) Tez nie jestem zwolennikiem podrobek. O wiązce pamietam, 99 zl kosztuje. Ja mam kluczyk wiec nie bedzie problemu, widzialem ze na nie-ASO nawet maja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...