Skocz do zawartości

Silnik 3.0 h6 Legacy


Kamil.cars

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam problem z silnikiem 3.0 H6 jak jest zimny słychać jakieś stuki z prawej strony silnika po przejechaniu kilku kilometrów stuki są cichsze. Przebieg 150tys.  Może ktoś miał taki przypadek?  

 

U mnie po lewej (czyli po stronie kierowcy) i zastanawiam się w którą stronę pompa wody pędzi ciecz chłodząca bo stukaniem okazał się przegrzany tłok. Stetoskop pomoże zlokalizować źródło 

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego Lenovo TB3-850F przy użyciu Tapatalka

 

 

Oczywiście nie pomorze nad może a pomoże. Kajam się

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kamil.cars napisał:

Mechanik powiedział że koszt naprawy + nowe uszczelki przekroczą koszt drugiego silnika. 

Silnik chodzi równo, nie bierze oleju, nie kopci 

 

1. Czy mechanik to w ogóle w subaru ogarnięty?

2. Co zdiagnozował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź na innego mechanika na kolejną diagnozę (i nie wspominaj że ktoś juz coś zdiagnozował...). Mi raz mechanik zdiagnozował panewkę, która okazała się tylko stukającym popychaczem hydraulicznym - koszty nieporównywalne... Jak zdiagnozuje to samo, to się zastanowisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik powiedział że koszt naprawy + nowe uszczelki przekroczą koszt drugiego silnika. 
Silnik chodzi równo, nie bierze oleju, nie kopci 
Tylko po takim zabiegu masz w zasadzie"nowy silnik".
Jeżeli jest jak piszesz to coś nie tak, bo przy uszkodzonym tłoku będzie brał olej...
Ja zrobiłem w swoim silniku "druciarstwo" ale zrobiłem świadomie a mianowicie wymieniłem tłok na używany w tej samej gradacji stwierdziłem że skoro jeździ to będzie jeździł tak do swego końca, a w kieszeniach zostawiłem sobie kasy na beczkę oleju na dolewki ot co ku memu zdziwieniu stukanie ustało i jeszcze nie wróciło a przejechałem po "druciarstwie" jakieś 5kkm

Pozdrawiam

Wysłane z mojego Lenovo TB3-850F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2018 o 21:37, Kamil.cars napisał:

Cześć. Mam problem z silnikiem 3.0 H6 jak jest zimny słychać jakieś stuki z prawej strony silnika po przejechaniu kilku kilometrów stuki są cichsze. Przebieg 150tys. 

Może ktoś miał taki przypadek?  

Miałem bardzo podobny przypadek u siebie. Ujawniło się to zimą. Znikało wiosną. Miałem problem ze zbyt szybko zużytym paskiem rozrządu (25kkm). Objawiało się to stukaniem/klekotaniem na zimnym silniku, na głowicy po stronie kierowcy. Prawie znikało po nagrzaniu silnika. Do dzisiaj nie wiem czy winny był wadliwy napinacz, czy montaż. Naprawę wykonywał ten sam "mechanik" i nie kwapił się do ujawnienia przyczyny. :D Oczywiście za części i ponowną wymianę musiałem zapłacić. Od tego czasu przestał być moim mechanikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...