Skocz do zawartości

Sprowadzenie i naprawa OBK MY2017 z USA - relacja :-)


Piskoor

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.09.2018 o 14:10, yarro napisał:

wynalazki typu aha bo tylko w USA

nie ma z tym problemu.... ProtonVPN na komórce i wszystko gra.

Pandora Radio to fajny wynalazek :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak pobrałeś Pandora radio? bo sam VPN nie wystarcza. W Google play dalej jest komunikat że niedostępna w moim kraju. 

..................Już mam najpierw pobrałem amazn appstore i stamtąd Pandorę. :D Wypróbuję bo do tej pory używałem Spotyfy 

Edytowane przez yarro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jak ostatecznie wyszło z przednimi reflektorami - to są ksenony, czy halogenowe? Musiałeś coś zmieniać/dokładać, czy nie było potrzeby (i problemów z badaniem)?

Napisz proszę PW, skąd i za ile masz kartę z mapami EU.

Gratuluję efektu końcowego. Super wyszło! Ja jestem w trakcie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksenony ( mijania) + halogeny. Nic nie dokładałem. Diagnosta był łaskawy. Być może za 2 lata przy kolejnym przeglądzie będzie trzeba wstawić spryskiwacze ale teraz o tym nie myślę.

Karta z mapami EU to "przystosowana" karta z Infiniti - na olx znajdziesz bez problemu :-)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 11.01.2018 o 20:48, Piskoor napisał:

Jest kilka wątków poświęconych samochodom w wersji USA.

Ponieważ właśnie sprowadziłem samochód być może taki watek jak ten który rozpoczynam przyda się komuś w podjęciu decyzji - sprowadzać i naprawiać czy tez kupić w PL.

 

Od początku :

Zawsze chciałem mieć OBK z silnikiem 3.6. Ponieważ pozbyłem się mojego OBK 2.5 2007 trzeba było rozejrzeć się za czymś nowszym.

Nowych jednak w EU z tym silnikiem nie ma więc pozostaje USA.

 

Kilka tygodni na aukcjach, kilka aukcji przegranych i w końcu dokładnie w urodziny trafiłem i wygrałem.

Aukcję robiłem poprzez polskiego pośrednika, który zajął się sprowadzeniem samochodu od A do Z

koszt takiej usługi to 3 tys pln

 

Należy mieć na uwadze to, iż zdjęcia z aukcji nie są specjalnie dobrej jakości i nie ma co liczyć na szczegółowy opis uszkodzeń.

Jest kilka parametrów stanu samochodu ( zapala i jedzie, zapala i chodzi na luzie ..itd )

Ja celowałem w samochód trzepnięty w tył bo jednak jest tutaj nieco łatwiejsza naprawa ( tak mi się wydawało )

 

Koszty:

wg mnie jest tak

kupisz auto za 100 jednostek

to wszystkie koszty związane z zakupem, prowizją, ocleniem itd zamykają się w okolicach 70 jednostek.

 

Części

tutaj sfrajerzyłem

jeżeli potrzebna jest np ćwiartka lub duży element blacharski w całości - szukać w stanach i sprowadzić razem z autem.

W innym przypadku pozostają dwie opcje..

przeglądanie strony  parts.subaru.com i dobór poszczególnych elementów - zakup w stanach i wysyłka do PL ( najlepiej przez tą firmę która sprowadza auto )

albo... zakup wszystkiego w PL.   Ja zamówiłem 90 % czesci w Emil Frey i jestem mega zadowolony z pomocy i obsługi..

Niestety - coś za coś ...  Ceny są niemal identyczne jak w Stanach ( ale za to z fakturą ) niemniej jednak czas oczekiwania to od 4 tygodni... wzwyż...

Ja niestety czekam już ponad 10 tygodni i myślę że jeszcze z 6 poczekam .

Niestety. Czekałem miesiąc po zakupie samochodu z zakupem części no i teraz trochę brakuje.  Rada więc brzmi tak - wylicytujesz, zamawiaj części następnego dnia :-)

 

Auto pod dom dostałem równo po 3 miesiącach od zakupu.

 

Tyle jeśli chodzi o sprowadzenie :  

( na zdjęciach widać jak się prezentowało na aukcji a jak po sprowadzeniu )

 

 

 

resizer (1).jpg

resizer (2).jpg

 

Te 3 tys. PLN dla posrednika to z transportem pod dom, czy tylko sama prowizja za zajecie sie tematem?  Ba ja placilem 400$ za caloksztalt spraw w USA i RFN  i 1500 PLN za przywoz z portu Bremenhaven  pod dom.  Clo nie zalezalo od widzimisie i humoru celnika tylko od kwoty na akcie zakupu.  Jakby kogos interesowaly takie stawki to zapraszam na prv.  Gostek sparwdzony, mam od niego Impreze i motocykl z Californii.

Edytowane przez bodec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 17.07.2018 o 21:20, jareki007 napisał:

Hmm, jak masz ustawioną instalacje? U mnie do 3k rpm dotryskuje 3% Pb, powyżej 7%. Spalanie mam trochę większe ale 5 osób (3 dzieci) + box albo rowery. Bez znaczenia w zasadzie czy jechałem do IT przez Tarvisio czy Brenner.

 

Mi po 40k km instalacja zwróciła się 3 razy:)

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Ale ten silnik chyba nie ma wtrysku bezpośredniego a co za tym idzie nie potrzebuje dotrysku Pb .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ale ten silnik chyba nie ma wtrysku bezpośredniego a co za tym idzie nie potrzebuje dotrysku Pb .
Oczywiście, że nie ma wtrysku bezpośredniego i nie potrzebuje dotrysków benzyny ale dzięki temu można ochronić zawory.
Właśnie jestem po ich regulacji, 70 tys. km i w zasadzie wszytko było w normach jakie przewidział producent. Po ustawieniu korekty paliwowe jak na nowym silniku. Gość, który mi to regulował stwierdził, że przy tym przebiegu w innych autach rozjazdy były dużo większe.
Nie pałuję jakoś specjalnie samochodu ale na pewno ten dotrysk paliwa pomógł.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Z nowszych subaru opcja outback V 3.6 i LPG to najrozsądniejszy kompromis, biorąc pod uwagę koszty i osiągi. Niestety trzeba przeboleć sprowadzanie z USA. Jedyna krajowa alternatywa to FXT, ale jego już nie da się tak łatwo przerobić na LPG. Dowiedziałem się, że można w nim zainstalować jedynie instalację sekwencyjną IV generacji za 5000 zł,  jednak wtedy spala 12-15 litrów gazu i 2 litry benzyny.  Ciekawe, też jak będzie wyglądać sprawa z regulacją zaworów i UPG w H6. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...