Skocz do zawartości

Sprowadzenie i naprawa OBK MY2017 z USA - relacja :-)


Piskoor

Rekomendowane odpowiedzi

Jest kilka wątków poświęconych samochodom w wersji USA.

Ponieważ właśnie sprowadziłem samochód być może taki watek jak ten który rozpoczynam przyda się komuś w podjęciu decyzji - sprowadzać i naprawiać czy tez kupić w PL.

 

Od początku :

Zawsze chciałem mieć OBK z silnikiem 3.6. Ponieważ pozbyłem się mojego OBK 2.5 2007 trzeba było rozejrzeć się za czymś nowszym.

Nowych jednak w EU z tym silnikiem nie ma więc pozostaje USA.

 

Kilka tygodni na aukcjach, kilka aukcji przegranych i w końcu dokładnie w urodziny trafiłem i wygrałem.

Aukcję robiłem poprzez polskiego pośrednika, który zajął się sprowadzeniem samochodu od A do Z

koszt takiej usługi to 3 tys pln

 

Należy mieć na uwadze to, iż zdjęcia z aukcji nie są specjalnie dobrej jakości i nie ma co liczyć na szczegółowy opis uszkodzeń.

Jest kilka parametrów stanu samochodu ( zapala i jedzie, zapala i chodzi na luzie ..itd )

Ja celowałem w samochód trzepnięty w tył bo jednak jest tutaj nieco łatwiejsza naprawa ( tak mi się wydawało )

 

Koszty:

wg mnie jest tak

kupisz auto za 100 jednostek

to wszystkie koszty związane z zakupem, prowizją, ocleniem itd zamykają się w okolicach 70 jednostek.

 

Części

tutaj sfrajerzyłem

jeżeli potrzebna jest np ćwiartka lub duży element blacharski w całości - szukać w stanach i sprowadzić razem z autem.

W innym przypadku pozostają dwie opcje..

przeglądanie strony  parts.subaru.com i dobór poszczególnych elementów - zakup w stanach i wysyłka do PL ( najlepiej przez tą firmę która sprowadza auto )

albo... zakup wszystkiego w PL.   Ja zamówiłem 90 % czesci w Emil Frey i jestem mega zadowolony z pomocy i obsługi..

Niestety - coś za coś ...  Ceny są niemal identyczne jak w Stanach ( ale za to z fakturą ) niemniej jednak czas oczekiwania to od 4 tygodni... wzwyż...

Ja niestety czekam już ponad 10 tygodni i myślę że jeszcze z 6 poczekam .

Niestety. Czekałem miesiąc po zakupie samochodu z zakupem części no i teraz trochę brakuje.  Rada więc brzmi tak - wylicytujesz, zamawiaj części następnego dnia :-)

 

Auto pod dom dostałem równo po 3 miesiącach od zakupu.

 

Tyle jeśli chodzi o sprowadzenie :  

( na zdjęciach widać jak się prezentowało na aukcji a jak po sprowadzeniu )

 

 

 

resizer (1).jpg

resizer (2).jpg

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz cz II  Naprawa

 

A w zasadzie początek.

 

Tak jak pisałem - kupiłem wszystkie części w aso i pojawiły się dwa problemy.

Po pierwsze trzeba poskładać samochód z kilku elementów zamiast wspawać ćwiartkę. Trochę blacharz kręci nosem ale cóż

Z drugiej strony można powiedzieć że będzie naprawiony w 100 % na nowych i oryginalnych cześciach

 

Dzisiaj został rozebrany i cóż się okazuje.

a. ) nie oceniaj środka po wyglądzie z zewnątrz :-)  

b.) znalazłem jednego cena, a blacharz pół dolca

c.) zawieszenie niemal nie ruszone ( prawe koło przesunięte w przód o mniej więcej centymetr, ale po wstępnych oględzinach wygląda na to że to nie kwestia mocowania zawieszenia, tylko prawdopodobnie jakiejś gumy lub śruby )

d.) pomyliłem części i zamiast poszycia bagażnika wewnątrz ( od strony kanapy ) kupiłem od strony podwozia - jest jednak szansa że w ogóle nie będzie potrzebne.

e.) niestety - blachy EU różnią się od USA - nie wszystkie, ale się różnią... Co ciekawe , poszycie zewnętrzne prawdopodobnie pasuje ( choć akurat ten element w wersji USA kosztuje 1000 pln i jest dostępny w 3 tyg w ASO )

f.) szyba tylna tylko wyglądała na całą - w rzeczywistości do wymiany bo trzymała się na folii  i jej koszt to 4 tys - czas oczekiwania 12 tyg 

g.) niektóre elementy zawieszenia pasują z modelu poprzedniego

h.) w międzyczasie przyszły dywaniki Husky Liners i są genialne :-), przyszła tez kamerka Viofo 119S-G v2..

i) na szczęście sprawna jest cała elektryko - automatyka - siłownik klapy, amortyzatory i oba czujniki radarowe z tyłu, subwoofer również wygląda ok

 

na 100 % do wymiany 

- tylny pas - zamówione ale jeszcze nie mam

- klapa - zamówione - czekałem 4 tyg - już jest

- wnęka na koło zapasowe - zamówione - oczekiwanie 8 tyg ( powinno być na koniec stycznia )

No i błotnik prawy ( tutaj się okaże jakie elementy ) - zamówiłem całą ćwiartkę wewnętrzną - niestety jest w elementach

- poszycie zewnętrzne - już jest

- ostatni element podłużnicy - zamówione - czekamy 8 tyg ( minęło i nie wiadomo kiedy będzie - pewnie koniec stycznia ) 

 

Jutro dalsze oględziny i uwagi blacharza, będę informował na bierząco

 

na zdjęciach 

auto po transporcie do PL

i po rozbiórce tyłu.

 

 

20171227_155643.jpg

20180111_114701.jpg

20180111_114914.jpg

20180111_121152.jpg

18 minut temu, tedimy99 napisał:

Zapytam z ciekawości , w tym modelu różnica w elementach  blacharskich\karoseryjnych  także  występuje , czy są już takie same?

Niestety występują.

I nie ma reguły - czasem coś może pasować, czasem nie

Dzisiaj kolejna wizyta i kolejna porcja informacji :

 

Definitywnie - blachy z wersji EU nie pasują - inny kształt podłogi

Niestety nie pomyślałem o tłumiku a jest raczej mocno podgięty i trochę jestem w kropce... Szukać warsztatu który go wybebeszy , wyprostuje itd - czy ściągać.

 

Przyszła tez informacja o przeprogramowaniu klimy.

Zadzwonił miły Pan ze Zduńskiej woli i powiedział że zmiana licznika i klimy kosztuje 2 tys i nie ma 100 % pewności ze się uda ze względu na ES, który podobno liczy sobie odległość na sobie znany sposób..

Uświadomiłem człowieka, iż zmiana mil na km jest raczej darmowa bo robi się ją za poziomu kierownicy. Trochę był zaskoczony i ma dzwonić czy można przeprogramować samą klimatyzację - Radia przeprogramować się nie da..

Wiec mamy 50 % stacji 

Generalnie klima w F nie jest jakimś ogromnym problemem - wystarczy pamiętać że 70 stopni F to 21 stopni C a każdy stopnień F w górę i dół to mniej więcej 0,5 stopnia C... I tak raczej się nie manewruje więcej niż kilka stopni.. Da się przywyknąć.

Zmiana wskazań na km powoduje od razu zmianę w stacji multimedialnej w zakładce związanej z eksploatacją. Tam również pokazuje dane w litrach i km.

Prędkość jest wyświetlana w km pomiędzy zegarami tak więc można uznać że zegary są w 95 % europejskie ..   

 

Nie wiem niestety co ze stacji multimedialnej działa w Europie - w sensie aplikacji Aha itp... Sirius na pewno nie.

Alternatywą jest zakup dedykowanej stacji na androidzie i tak jak gdzieś pisałem robi takie Seicane. Póki co android 6.0 ale opcji multum.

Co prawda tracimy pewne elementy związane z info o eksploatacji auta - średnie spalanie itd i chyba tryb napędu ale 99% można na pewno zastąpić dedykowaną aplikacją na Androidzie.

Z tą stacja jest jeszcze o tyle fajnie że za stosunkowo niewielkie pieniądze można ją elegancko doposażyć... kamera przód, tył, obd, modem3g, tuner dvn, odtwarzacz dvd  itd.... Może być ciekawą alternatywą.  Przyciski z kierownicy działają...

Pozostaje do rozpatrzenia...  

 

Wracając do auta - sprawdzamy właśnie czy akumulator się do czegoś nadaje bo w teorii ma rok a w praktyce pół roku przestoju i cienko wygląda. Co ciekawe nie jest łatwo znaleźć kto ten akumulator robi.. Jest tylko info że robiony jest dla Johnson Controls i ma prąd rozruchowy 400 A.   Ładuje się drugi dzień i zobaczymy.

 

Samochód wywalał Check odnoszący się do czujnika temperatury - po zdjęciu zderzaka z przodu okazało się że jest przerwany przewód.. Tak więc pierwsza naprawa za mną :-)

Na plus tez 3/4 baku paliwa :-) niskooktanowego jak to w Stanach :-)

 

Amerykańskie modele mają wnętrze zrobione z większej ilości elementów - np podłoga od strony bagażnika w wersji EU to 1 element w wersji USA 3. Trochę więcej spawania :-)

Nie jest tez za specjalnie wygłuszony więc prawdopodobnie przy okazji może delikatnie go jakąś matą wspomogę.

Warto również wrzucić pod sufit jakiś przewód na przyszłość... Może się przydać do kamerki rejestrującej lub czegoś innego.

 

Jakby ktoś miał namiary na speca od tłumików który się podejmie reanimacji prośba o info na prv...

zdjęcie tłumika w załączeniu

 

20180112_092745.jpg

20180112_092810.jpg

Edytowane przez Piskoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości jeśli to nie jest tajemnicą, jaki koszt samochodu i na ile szacujesz naprawę? 

 

Tłumiki bym dorobił i przy okazji jakieś fajne końcówki założył bo aż żal, że mamy rury jak w starych dieslach... 

Edytowane przez jareki007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super relacja, śledzimy dalej...

Wysłane z mojego myPhone_AXE_LTE przy użyciu Tapatalka


Koszty części - mniej więcej 15k (oryginalne z VAT). Naprawa z lakierowaniem 8-10k.
Zakup.. Prv. Ale można policzyć wg współczynnika który podałem na początku.

W poniedziałek przymiarka tłumika.

Dzisiaj zakupione mapy do navi.. Co ciekawe w niektórych wersjach karta MicroSD z mapami EU powoduje odblokowanie pełnego zakresu częstotliwości radia.
W przyszłym tyg dam znać czy tak jest u mnie ( zadziałało w Foresterze 2016).


Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Update :

pierwsze rozeznanie w tłumikach - stary na szrot..

pozostaje kupić nowy lub robić na zamówienie ( ktoś poleci jakiś dobry zakład w okolicach Warszawy ? )

 

zrobione drobne zakupy w stanach - owiewki na szyby, listwy na drzwi, nakładka na przycisk awaryjnych + nakładka na przyciski podgrzewania tylnej kanapy )

 

szukam tez informacji czy pasuje jakiś stabilizator na tył.

Oryginał ma 16mm i pierwszą polecaną rzeczą na forum amerykańskim jest wymiana na lepsiejszy... w stanach dostępne są 2 rodzaje 19 i 20 mm

Założenie znacząco poprawia prowadzenie ( podobno )

 

Światła - przód jest niemal identyczny z EU ( różnica jest w obrysówce - w USA pomarańczowa u nas biała ) - podobno badania przechodzi się bez problemu.  

po zapaleniu wyglądały na delikatnie asymetryczne - ale to do sprawdzenia

wymiana na Europejskie jest w związku z tym odłożona w czasie.. Nie bardzo chce mi się wydawać kasę tylko na literkę E na kloszu, 

Kierunkowskazy są pomarańczowe więc nic nie trzeba gmerać

Pozostaje kwestia przeciwmgielnego - najlepiej i najprościej zrobić to w odblasku - trzeba tylko pomyśleć nad wielkością i mocowaniem żarówki. 

Kupiłem jakąś lampkę przeciwmgielną za 10 pln z 12 diodami led ale chyba jest tak o 1 cm za szeroka i za długa - trzeba poszukać czegoś mniejszego.

 

Aha - update do clenia :

Podobno zmieniły się przepisy od 1 stycznia i clenie następuje poprzez internet. Wysyła się zdjęcia auta i na tej podstawie celnik kwestionuje albo i nie wartość samochodu.

Problem w tym że nie ma się na to wpływu bo nie jest wymagana opinia rzeczoznawcy. Więc tak naprawdę wszystko to dobra wola..

Mają na to 90 !! dni... z możliwością dowolnego przedłużenia tego czasu... Może więc być tak, iż kupisz auto za 8 tys bo akurat tak się udało, a u nas powiedzą Ci że fakturę za zakup możesz sobie wsadzić..

bo auto jest warte 15 tys...   USD oczywiście..

W związku z tym  chyba sporo firm przerzuca się na odprawę w Niemczech. Vat niby mniejszy ale laweta pewnie droższa.. Należy to mieć na uwadze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie - dach prosty

pogięte jest

tylna klapa - tylny prawy błotnik

pasy tylny

a wewnątrz - wanna - podłoga prawa ( ten fragment za lampą po prawej stronie )

słupek prawy

nadkole do wyprostowania - bo zgięło się w bardzo niewielkim stopniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1/13/2018 o 14:22, Piskoor napisał:

szukam tez informacji czy pasuje jakiś stabilizator na tył.

Oryginał ma 16mm i pierwszą polecaną rzeczą na forum amerykańskim jest wymiana na lepsiejszy... w stanach dostępne są 2 rodzaje 19 i 20 mm

Założenie znacząco poprawia prowadzenie ( podobno )

 

Mam u siebie tylni stab 19mm z 2009 STI - instalacja plug-n-play... chyba 20mm bylby bardziej odczuwalny, ale 19mm mialem akurat pod reka.

 

Jazda z 19mm jest prawie jak z oryginalem minimalnie lepiej - 20mm nie jest drogi, wiec oplaca sie zalozyc.  Podejrzeam ze sztywniejsze sprezyny moga jednak dac lepszy efekt. W 2007 OBK zony mam i staby i sprezyny i jezdzi sie lepiej w zakretach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Eryk napisał:

 

Mam u siebie tylni stab 19mm z 2009 STI - instalacja plug-n-play... chyba 20mm bylby bardziej odczuwalny, ale 19mm mialem akurat pod reka.

 

Jazda z 19mm jest prawie jak z oryginalem minimalnie lepiej - 20mm nie jest drogi, wiec oplaca sie zalozyc.  Podejrzeam ze sztywniejsze sprezyny moga jednak dac lepszy efekt. W 2007 OBK zony mam i staby i sprezyny i jezdzi sie lepiej w zakretach.

Masz stab założony z STI EU czy też US ?

Pozdr

KP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie.

wg rozpiski w wersji HID która mam

żarówka to D4S

a ledy chyba tylko jako ta część obrysowa

o ile wiem ledy wchodzą w modelu 2018

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2018 o 20:22, Piskoor napisał:

Koszty części - mniej więcej 15k (oryginalne z VAT). Naprawa z lakierowaniem 8-10k.
Zakup.. Prv. Ale można policzyć wg współczynnika który podałem na początku.

W poniedziałek przymiarka tłumika.

Dzisiaj zakupione mapy do navi.. Co ciekawe w niektórych wersjach karta MicroSD z mapami EU powoduje odblokowanie pełnego zakresu częstotliwości radia.
W przyszłym tyg dam znać czy tak jest u mnie ( zadziałało w Foresterze 2016).


Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 

Update :

pierwsze rozeznanie w tłumikach - stary na szrot..

pozostaje kupić nowy lub robić na zamówienie ( ktoś poleci jakiś dobry zakład w okolicach Warszawy ? )

 

zrobione drobne zakupy w stanach - owiewki na szyby, listwy na drzwi, nakładka na przycisk awaryjnych + nakładka na przyciski podgrzewania tylnej kanapy )

 

szukam tez informacji czy pasuje jakiś stabilizator na tył.

Oryginał ma 16mm i pierwszą polecaną rzeczą na forum amerykańskim jest wymiana na lepsiejszy... w stanach dostępne są 2 rodzaje 19 i 20 mm

Założenie znacząco poprawia prowadzenie ( podobno )

 

Światła - przód jest niemal identyczny z EU ( różnica jest w obrysówce - w USA pomarańczowa u nas biała ) - podobno badania przechodzi się bez problemu.  

po zapaleniu wyglądały na delikatnie asymetryczne - ale to do sprawdzenia

wymiana na Europejskie jest w związku z tym odłożona w czasie.. Nie bardzo chce mi się wydawać kasę tylko na literkę E na kloszu, 

Kierunkowskazy są pomarańczowe więc nic nie trzeba gmerać

Pozostaje kwestia przeciwmgielnego - najlepiej i najprościej zrobić to w odblasku - trzeba tylko pomyśleć nad wielkością i mocowaniem żarówki. 

Kupiłem jakąś lampkę przeciwmgielną za 10 pln z 12 diodami led ale chyba jest tak o 1 cm za szeroka i za długa - trzeba poszukać czegoś mniejszego.

 

Aha - update do clenia :

Podobno zmieniły się przepisy od 1 stycznia i clenie następuje poprzez internet. Wysyła się zdjęcia auta i na tej podstawie celnik kwestionuje albo i nie wartość samochodu.

Problem w tym że nie ma się na to wpływu bo nie jest wymagana opinia rzeczoznawcy. Więc tak naprawdę wszystko to dobra wola..

Mają na to 90 !! dni... z możliwością dowolnego przedłużenia tego czasu... Może więc być tak, iż kupisz auto za 8 tys bo akurat tak się udało, a u nas powiedzą Ci że fakturę za zakup możesz sobie wsadzić..

bo auto jest warte 15 tys...   USD oczywiście..

W związku z tym  chyba sporo firm przerzuca się na odprawę w Niemczech. Vat niby mniejszy ale laweta pewnie droższa.. Należy to mieć na uwadze..

 

A co z akcyzą, też przez internet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Yapco napisał:

 

A co z akcyzą, też przez internet?

nic więcej nie wiem... Tyle mi przekazał człowiek który auto przywiózł..

 

Poziomowanie jest... a co do spryskiwaczy... hmmm kwestia dyskusyjna ;-) oficjalnie nie ma

ale...

a.) może wyglądać jakby miał ;-) czyt. tylko zaślepki

b.) można zainstalować z wersji EU 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolejny problematyczny temat związany z homologacją i to raczej cięższego kalibru.

 

Tak zupełnie na marginesie jestem ciekaw jakie będą łączne koszty zakupu, ściągnięcia, naprawy i całkowitego dostosowania do naszych przepisów, wliczając w to czas właściciela poświęcony na całą akcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolejny problematyczny temat związany z homologacją i to raczej cięższego kalibru.
 
Tak zupełnie na marginesie jestem ciekaw jakie będą łączne koszty zakupu, ściągnięcia, naprawy i całkowitego dostosowania do naszych przepisów, wliczając w to czas właściciela poświęcony na całą akcję.
Czemu problematyczny? Spryskiwacze to koszt około 200-300pln.
Można też budzetowo za 50, ale wtedy spryskiwacze na stałe

Homologacji mieć nie będziesz. Możesz mieć tylko ważne badanie techniczne. A badania przychodzą bez specjalnych problemów.
Raczej sporo aut US jeździ w PL. I tylko w oparciu o badanie techniczne


Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Piskoor napisał:

Możesz mieć tylko ważne badanie techniczne. A badania przychodzą bez specjalnych problemów.

 

Jasne, badanie niestety przechodzą niesprawne i z nielegalnymi rozwiązaniami albo brakami. Sam oglądałem dwa Outbacki ze stanów, obydwa zarejestrowane i z ważnym badaniem technicznym. A że żaden z nich nie powinien przejść takiego badania, bo nie miał między innymi tylnich świateł przeciwmgłowych? No niestety, taki mamy klimat.

 

46 minut temu, Piskoor napisał:

Czemu problematyczny?

 

Bo zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem posiadając reflektor wyposażony wźródło światła o jasności powyżej 2000 lumenów musisz mieć zainstalowany system automatycznego ich poziomowania oraz spryskiwaczy. 

Przegląd pewnie „przyjdziesz” i bez tego wyposażenia ale w przypadku sytuacji podbramkowej (odpukać) policja, prokuratura albo ubezpieczyciel mogą mieć w ręku Twardy dowód przeciwko Tobie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Bo zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem posiadając reflektor wyposażony wźródło światła o jasności powyżej 2000 lumenów musisz mieć zainstalowany system automatycznego ich poziomowania oraz spryskiwaczy. 
Przegląd pewnie „przyjdziesz” i bez tego wyposażenia ale w przypadku sytuacji podbramkowej (odpukać) policja, prokuratura albo ubezpieczyciel mogą mieć w ręku Twardy dowód przeciwko Tobie.
 
Tak jak napisałem - poziomowanie jest. A spryskiwacze to koszt 300pln więc przeboleję. Tylne przeciwmgielne oczywiście będzie.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, wszystko jak lampy, spryskiwacze i światło cofania jest do ogarnięcia, a powiedzcie czy brak homologacji w EU nie jest problemem przy rejestracji? SIP ponoć mówił że to główny problem

Wysłane z mojego myPhone_AXE_LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem - do rejestracji potrzebne są:

dokument zakupu

dokument z clenia

przegląd techniczny

 

gdyby była wymagana homologacja to w tym kraju nie było by całkiem pokaźnej ilości samochodów :-)

 

Jest na rynku sporo OBK ze Stanów już gotowych do kupienia, już po rejestracji... Nie wydaje mi się by to był głównym problem

A jak ktoś mocno chce to chyba można wystąpić do MT o odstępstwo - ale nie wiem czy jest sens

 

Poziomowanie

Jest automatyczne...

Rozmawiałem i pisałem z kilkoma właścicielami OBK US

żaden nie miał problemów na stacji diagnostycznej... 

 

Ale wracając do tematu wątku..

 

wpadłem po drodze do roboty na chwilkę do warsztatu by rzutem na taśmę ( od jutra warsztat jeździ na nartach ;-), zreszta ja też )

sprawdzić czy mapy działają..

 

DZIAŁAJĄ !!! - pierwszy sukces :-) wyglądają na całkiem nowe - jest polski lektor

drugi sukces - zniknął Check Engine - okazało się że były przecięte kabelki od czujnika temperatury zewnętrznej - wystarczyło skręcić, zlutować zaizolować..

Co prawda wpadłem w panikę bo pomimo braku CE na desce świeciło się nadal kilka lampek w tym info, iż nie działa ES ale okazało się że po prostu ES jest odpięty bo blacharz zdjął podsufitkę

Zastanawiam się czy nie wrzucić na zapas paru kabelków na tył bo zawsze mogą się przydać...

na pewno dobry moment by podłączyć zasilanie kamerki rejestrującej 

Chętnie wmontowałbym też w deskę ( centralnie pod szybą ) dodatkowe gniazdo USB tak by  zasilać uchwyt do telefonu ( mam indukcyjny ) kabelkiem który ma 10 cm a nie 1 m co mnie zawsze irytowało.. ( demontaż deski to jednak trochę więcej roboty )

 

Jeżeli kogoś interesuje jak wygląda Outback nude to kilka zdjęć... ( jak kiedyś będę sprzedawał - to nikt na forum nie zarzuci mi że coś ukrywałem :-) )

Plan jest obecnie taki - ostatni tydzień stycznia - auto idzie na ramę, początek lutego ( mam nadzieję części dojdą ) robota tydzień, potem kilka dni lakiernik

liczę że połowa lutego Mmmmmmmm ;-)

 

 

 

20180118_101748.jpg

20180118_101758.jpg

20180118_101801.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...