Jump to content

forester 2.0 XT '04 emisja spalin :(

lucza
 Share

Recommended Posts

Witam grono,pacjet to Forester 2.0 XT '04 rok.Nie przeszedł emisji spalin,podaje wyniki: 

niskie obroty        (740 rpm)      CO 0.48 vol%   powinno być  ok.0.30%

wysokie obroty    (2.830 rpm)  CO 1.14 vol%    powinno być  ok.0.20%

sonda                                                  0.97            powinno być  0.97-1.03

HC                                                                            w normie

temperatura                                                            83'C

W planie wymiana świec,czyszczenie przepływki,wymiana filtra powietrza.Silnik pracuje równo,nie pali za dużo paliwa,nie szarpie i nie wywala błędów. Z obserwacji śmierdzi czasami spalinami na postoju,słychać przedmuchy w okolicach up->down pipe->turbo.Czy jest możliwe że w w/w okolicach ssa lewe powietrze i stąd te przekłamania? Dodam że przebieg 160 tysi. Jakieś sugestie? Dzięki i pozdro.

W tamtym roku byłem na przeglądzie . Silnik raczej chłodny bo przejechałem z 3 km. Diagnosta powiedział ze normy spalin trochę przekroczone. W tym roku specjalnie rozgrzałam silnik ( przejechałem jakieś 10 km ) , spytałem jak tam wyszły badania i wszystko pięknie i ładnie . ^_^ 

Panowie, gdzie wy te testy robicie? Nigdy się nie spotkałem z takim pomiarem a jeżdżę normalnie na przegląd nie do znajomego.

Można sobie przyjechać zrobić sam taki test? Nie zapiszą gdzieś w systemie że wyszedł źle?

Ciekaw jestem jakby było u mnie ale nie chcę ryzykować.

Panowie, gdzie wy te testy robicie? Nigdy się nie spotkałem z takim pomiarem a jeżdżę normalnie na przegląd nie do znajomego.

Można sobie przyjechać zrobić sam taki test? Nie zapiszą gdzieś w systemie że wyszedł źle?
Ciekaw jestem jakby było u mnie ale nie chcę ryzykować.

Robiłem taki test...koszt 15 zł.Wywalało mi błąd P0420 czyli 2 sonda.Spaliny w normie.Zlecasz sprawdzenie emisji i nikt tego nie rejestruje.Mozliwe ze podczas przeglądu jest inaczej.

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka

6 godzin temu, AdaSch napisał:

teraz to chyba obowiązek czy nie?

Jak uczyłem się w techn.samochodowym w połowie lat 90 tych, wkładaliśmy na stacji sondę na przeglądach w każde auto. Ale czy to był wymóg przepisów nie pamiętam. A jak jest teraz? Trzeba by doczytać. 

Byłem 2 dni temu na przeglądzie. Najpierw płacisz stówę i jesteś odnotowany, że zgłosiłeś się na przegląd i przystępują do pracy. W tym momencie system musi dostać info czy przeszedłeś przegląd czy np. zostałam wykryta usterka i jaka. Ja przegląd przeszedłem pozytywnie i jeszcze musiałeś poczekać na zatwierdzenie danych w CEPiK. Mówił miał diagnosta, że mają 45 min przewidziane na badanie 1 samochody, choć zwykle zajmuje to ok. 20 min. Spalin u mnie nie badano, ale pozostale rzeczy bardzo dokładnie.

Ktoś miałby mówił, że spaliny badają na przegląd ach przede wszystkim w dieselach i przy instalacjach gazowych.

A u Ciebie@lucza tylko benzyna czy LPG też masz?

• 3 weeks later...

No i po kłopocie,emisja przeszła jak marzenie :) . 

Na niskich CO wyszło 0,05 a na wysokich 0,03 , HC 33ppm.

Lambda 1.0. Więc na rok spokój i mam nadzieje że więcej Forek mojej żonie tego nie zrobi :) A raczej Mi :) ,pozdro.