Skocz do zawartości

forester 2.0 XT '04 emisja spalin :(


lucza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam grono,pacjet to Forester 2.0 XT '04 rok.Nie przeszedł emisji spalin,podaje wyniki: 

niskie obroty        (740 rpm)      CO 0.48 vol%   powinno być  ok.0.30%

wysokie obroty    (2.830 rpm)  CO 1.14 vol%    powinno być  ok.0.20%

sonda                                                  0.97            powinno być  0.97-1.03

HC                                                                            w normie

temperatura                                                            83'C

 

W planie wymiana świec,czyszczenie przepływki,wymiana filtra powietrza.Silnik pracuje równo,nie pali za dużo paliwa,nie szarpie i nie wywala błędów. Z obserwacji śmierdzi czasami spalinami na postoju,słychać przedmuchy w okolicach up->down pipe->turbo.Czy jest możliwe że w w/w okolicach ssa lewe powietrze i stąd te przekłamania? Dodam że przebieg 160 tysi. Jakieś sugestie? Dzięki i pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku byłem na przeglądzie . Silnik raczej chłodny bo przejechałem z 3 km. Diagnosta powiedział ze normy spalin trochę przekroczone. W tym roku specjalnie rozgrzałam silnik ( przejechałem jakieś 10 km ) , spytałem jak tam wyszły badania i wszystko pięknie i ładnie . ^_^ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdzie wy te testy robicie? Nigdy się nie spotkałem z takim pomiarem a jeżdżę normalnie na przegląd nie do znajomego.

 

Można sobie przyjechać zrobić sam taki test? Nie zapiszą gdzieś w systemie że wyszedł źle?

Ciekaw jestem jakby było u mnie ale nie chcę ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdzie wy te testy robicie? Nigdy się nie spotkałem z takim pomiarem a jeżdżę normalnie na przegląd nie do znajomego.
 
Można sobie przyjechać zrobić sam taki test? Nie zapiszą gdzieś w systemie że wyszedł źle?
Ciekaw jestem jakby było u mnie ale nie chcę ryzykować.

Robiłem taki test...koszt 15 zł.Wywalało mi błąd P0420 czyli 2 sonda.Spaliny w normie.Zlecasz sprawdzenie emisji i nikt tego nie rejestruje.Mozliwe ze podczas przeglądu jest inaczej.

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, AdaSch napisał:

teraz to chyba obowiązek czy nie?

Jak uczyłem się w techn.samochodowym w połowie lat 90 tych, wkładaliśmy na stacji sondę na przeglądach w każde auto. Ale czy to był wymóg przepisów nie pamiętam. A jak jest teraz? Trzeba by doczytać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem 2 dni temu na przeglądzie. Najpierw płacisz stówę i jesteś odnotowany, że zgłosiłeś się na przegląd i przystępują do pracy. W tym momencie system musi dostać info czy przeszedłeś przegląd czy np. zostałam wykryta usterka i jaka. Ja przegląd przeszedłem pozytywnie i jeszcze musiałeś poczekać na zatwierdzenie danych w CEPiK. Mówił miał diagnosta, że mają 45 min przewidziane na badanie 1 samochody, choć zwykle zajmuje to ok. 20 min. Spalin u mnie nie badano, ale pozostale rzeczy bardzo dokładnie.

Ktoś miałby mówił, że spaliny badają na przegląd ach przede wszystkim w dieselach i przy instalacjach gazowych.

A u Ciebie@lucza tylko benzyna czy LPG też masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...