Jump to content

Głowica forester 2.5 XT

Ryslaw
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry, 

Chcialbym zapytać o różnice pomiędzy głowicami w foresterze XT 2.5 SG a głowicami STI 2.5 GD. Chodzi głównie o obudowę, zdaje sobie sprawę, że inne są walki itp. 

Prosze o odpowiedz.

pozdrawiam 

Rysław

Edited by Ryslaw

Jakbyś doczytał to pytam o to czy występują różnice w gołych korpusach i to mnie interesuje.

Trudno dostać używaną głowicę do STI 2.5 w dobrym stanie.

Jeżeli korpus od głowicy Forestera XT 2.5 jest taki sam to zwiększa to odrobinę pole poszukiwań.

https://parts.subaru.com/a/Subaru_2004_Forester-XT-Sports-25L-TURBO-MT/_54102_6023274/CYLINDER-HEAD-BODY/S11-006-04.html

11039AB650

11063AB120

https://parts.subaru.com/a/Subaru_2004_STI-SEDAN-25L-TURBO-6MT-4WD/_54102_6023266/CYLINDER-HEAD-BODY/G11-006-05.html

11039AB650

11063AB120

Z tego zostawienia wynika, że są takie same...

Pytanie czy amerykański XT 2.5 ma ten sam silnik co europejski?

Czytajcie ze zrozumieniem... chodzi o samą gołą obudowę, bez zaworów, bez wątków, bez sprężynkę, bez talerzyków, bez prowadnic, bez uszczelniaczy, bez kołek rozrządu. Goły odlew :) i z tego co jest napisane na stronie subaru z częściami w USA to jest ten sam numer korpusu dla XT i STI... 

3 godziny temu, AdaSch napisał:

mega się różnią, od sti masz zmienne fazy rozrządu na wałku wylotowym, inna komora spalania, inny stopień spreżania.

W  XT też są chyba zmienne fazy na obu wałkach. Przyjemniej w tym 230KM. Mylę się? 

Mylisz się niestety :( zmienne fazy tylko na wałku ssacym stąd odcinka na 6800 bo nie ma jak oddychać. STI ma 7500 czy jakoś tak i bardziej płaski u góry.

Wysłane z mojego HTC One dual sim przy użyciu Tapatalka

Aha mam głowicę w domu z STI ale nie wiem czy lewa czy prawą ale z uszkodzonego auta - brak oleju i jest przytarcie na ślizgu walka ale może da się naprawić?

W dniu 11.01.2018 o 10:27, Ryslaw napisał:

Dzień dobry, 

Chcialbym zapytać o różnice pomiędzy głowicami w foresterze XT 2.5 SG a głowicami STI 2.5 GD. Chodzi głównie o obudowę, zdaje sobie sprawę, że inne są walki itp. 

Prosze o odpowiedz.

pozdrawiam 

Rysław

róznią sie pojemnościa , wystarczy sprawdzić stopień spreżania FXT a STI , a blok i tłoki są identyczne . O ile pamietam w FXT jest 8,4:1 a w STI 8,2:1

8 minut temu, AdaSch napisał:

Mylisz się niestety :( zmienne fazy tylko na wałku ssacym stąd odcinka na 6800 bo nie ma jak oddychać. STI ma 7500 czy jakoś tak i bardziej płaski u góry.

Więc EJ255 (XT) od EJ257 (STI) różnią się m.in. głowicami, a dokładniej zmiennymi fazami na wydechu? Coś mi tu nie gra? A może i tak jest......

5 minut temu, rydzada napisał:

Więc EJ255 (XT) od EJ257 (STI) różnią się m.in. głowicami, a dokładniej zmiennymi fazami na wydechu? Coś mi tu nie gra? A może i tak jest......

EJ255 w FXT ma zmienne fazy na ssących , EJ257 w STI 05-07 również , EJ257 w STI 08>18 ma zmienne fazy na ssących i wydechach , tyle w temacie :)

5 minut temu, carfit napisał:

EJ255 w FXT ma zmienne fazy na ssących , EJ257 w STI 05-07 również , EJ257 w STI 08>18 ma zmienne fazy na ssących i wydechach , tyle w temacie :)

Nie ma jak konkret odpowiedź. To jesz cze jednym głowę zawrócę ? Czysto teoretycznie, czy głowice od ej257 po 2008 pasują do FXT 230KM? 

24 minuty temu, rydzada napisał:

czy głowice od ej257 po 2008 pasują do FXT 230KM? 

fizycznie je przykręcisz  , ale żeby działały prawidłowo nie , oczywiście jeśli to ma być plug&play bez remapu , wiazek , ecu , bo oczywiście jest to możliwe aby je zaadaptować

51 minut temu, carfit napisał:

róznią sie pojemnościa , wystarczy sprawdzić stopień spreżania FXT a STI , a blok i tłoki są identyczne . O ile pamietam w FXT jest 8,4:1 a w STI 8,2:1

Ok, dlaczego wiec w katalogu jest ten sam numer części ? 

Linki wyżej. 

Teraz, Ryslaw napisał:

Ok, dlaczego wiec w katalogu jest ten sam numer części ? 

Linki wyżej. 

To nie jest oficjalny FAST SUBARU , więc to dla mnie nie jest żaden wyznacznik , ja z tego nie korzystam bo jest zbyt wiele błędów i nie jest uaktualniany o nowe numeracje części. Jak chcesz podaj mi VIN-y aut FXT i STI i sprawdzę dokładnie wg. Fast Subaru .

EJ255 w FXT ma zmienne fazy na ssących , EJ257 w STI 05-07 również , EJ257 w STI 08>18 ma zmienne fazy na ssących i wydechach , tyle w temacie
Jestem przekonany ze moja glowica jest hawka i posiada zmienne fazy na wydechowych. Czy to możliwe?

2 minuty temu, AdaSch napisał:

Jestem przekonany ze moja glowica jest hawka i posiada zmienne fazy na wydechowych. Czy to możliwe?

Dlatego i ja dopytuję, bo mech twierdził, że moje założył od silnika dawcy właśnie ze zmiennymi fazami na ssaniu i wydechu. Mógł się oczywiście mylić

Ludzie !!!!! k-wa ile mam razy powtarzać !!!!! hawk 2.5 sti i fxt 2.5 ma zmienne fazy tylko na ssących !!!!!!! czy to jest jasne ? !!!! bo już nie mam sił ....

17 godzin temu, carfit napisał:

Ludzie !!!!! k-wa ile mam razy powtarzać !!!

I to jest dobra odpowiedż. Przypomnijmy ją jeszcze raz.:) Zabiliście Carfitka jednym pytaniem:biglol:

Mam jeszcze całkiem inne :). Czy forki XT 2002-2004   2.0  też miały fazy na ssaniu?

Edited by respect

Zaraz mi się znowu dostanie jak jeszcze coś napisze :) o tych zmiennych fazach tak byłem pewny, że rękę bym dał sobie uciąć, a teraz byłbym bez ręki....