Skocz do zawartości

Głowica forester 2.5 XT


Ryslaw

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

Chcialbym zapytać o różnice pomiędzy głowicami w foresterze XT 2.5 SG a głowicami STI 2.5 GD. Chodzi głównie o obudowę, zdaje sobie sprawę, że inne są walki itp. 

Prosze o odpowiedz.

pozdrawiam 

Rysław

Edytowane przez Ryslaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś doczytał to pytam o to czy występują różnice w gołych korpusach i to mnie interesuje.

Trudno dostać używaną głowicę do STI 2.5 w dobrym stanie.

Jeżeli korpus od głowicy Forestera XT 2.5 jest taki sam to zwiększa to odrobinę pole poszukiwań.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://parts.subaru.com/a/Subaru_2004_Forester-XT-Sports-25L-TURBO-MT/_54102_6023274/CYLINDER-HEAD-BODY/S11-006-04.html

11039AB650

11063AB120

 

https://parts.subaru.com/a/Subaru_2004_STI-SEDAN-25L-TURBO-6MT-4WD/_54102_6023266/CYLINDER-HEAD-BODY/G11-006-05.html

11039AB650

11063AB120

 

Z tego zostawienia wynika, że są takie same...

Pytanie czy amerykański XT 2.5 ma ten sam silnik co europejski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytajcie ze zrozumieniem... chodzi o samą gołą obudowę, bez zaworów, bez wątków, bez sprężynkę, bez talerzyków, bez prowadnic, bez uszczelniaczy, bez kołek rozrządu. Goły odlew :) i z tego co jest napisane na stronie subaru z częściami w USA to jest ten sam numer korpusu dla XT i STI... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AdaSch napisał:

mega się różnią, od sti masz zmienne fazy rozrządu na wałku wylotowym, inna komora spalania, inny stopień spreżania.

W  XT też są chyba zmienne fazy na obu wałkach. Przyjemniej w tym 230KM. Mylę się? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się niestety :( zmienne fazy tylko na wałku ssacym stąd odcinka na 6800 bo nie ma jak oddychać. STI ma 7500 czy jakoś tak i bardziej płaski u góry.

Wysłane z mojego HTC One dual sim przy użyciu Tapatalka

Aha mam głowicę w domu z STI ale nie wiem czy lewa czy prawą ale z uszkodzonego auta - brak oleju i jest przytarcie na ślizgu walka ale może da się naprawić?

Wysłane z mojego HTC One dual sim przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.01.2018 o 10:27, Ryslaw napisał:

Dzień dobry, 

Chcialbym zapytać o różnice pomiędzy głowicami w foresterze XT 2.5 SG a głowicami STI 2.5 GD. Chodzi głównie o obudowę, zdaje sobie sprawę, że inne są walki itp. 

Prosze o odpowiedz.

pozdrawiam 

Rysław

róznią sie pojemnościa , wystarczy sprawdzić stopień spreżania FXT a STI , a blok i tłoki są identyczne . O ile pamietam w FXT jest 8,4:1 a w STI 8,2:1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, AdaSch napisał:

Mylisz się niestety :( zmienne fazy tylko na wałku ssacym stąd odcinka na 6800 bo nie ma jak oddychać. STI ma 7500 czy jakoś tak i bardziej płaski u góry.
 

 

Więc EJ255 (XT) od EJ257 (STI) różnią się m.in. głowicami, a dokładniej zmiennymi fazami na wydechu? Coś mi tu nie gra? A może i tak jest......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rydzada napisał:

Więc EJ255 (XT) od EJ257 (STI) różnią się m.in. głowicami, a dokładniej zmiennymi fazami na wydechu? Coś mi tu nie gra? A może i tak jest......

EJ255 w FXT ma zmienne fazy na ssących , EJ257 w STI 05-07 również , EJ257 w STI 08>18 ma zmienne fazy na ssących i wydechach , tyle w temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, carfit napisał:

EJ255 w FXT ma zmienne fazy na ssących , EJ257 w STI 05-07 również , EJ257 w STI 08>18 ma zmienne fazy na ssących i wydechach , tyle w temacie :)

Nie ma jak konkret odpowiedź. To jesz cze jednym głowę zawrócę ? Czysto teoretycznie, czy głowice od ej257 po 2008 pasują do FXT 230KM? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, rydzada napisał:

czy głowice od ej257 po 2008 pasują do FXT 230KM? 

fizycznie je przykręcisz  , ale żeby działały prawidłowo nie , oczywiście jeśli to ma być plug&play bez remapu , wiazek , ecu , bo oczywiście jest to możliwe aby je zaadaptować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, carfit napisał:

róznią sie pojemnościa , wystarczy sprawdzić stopień spreżania FXT a STI , a blok i tłoki są identyczne . O ile pamietam w FXT jest 8,4:1 a w STI 8,2:1

Ok, dlaczego wiec w katalogu jest ten sam numer części ? 

Linki wyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Ryslaw napisał:

Ok, dlaczego wiec w katalogu jest ten sam numer części ? 

Linki wyżej. 

To nie jest oficjalny FAST SUBARU , więc to dla mnie nie jest żaden wyznacznik , ja z tego nie korzystam bo jest zbyt wiele błędów i nie jest uaktualniany o nowe numeracje części. Jak chcesz podaj mi VIN-y aut FXT i STI i sprawdzę dokładnie wg. Fast Subaru .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EJ255 w FXT ma zmienne fazy na ssących , EJ257 w STI 05-07 również , EJ257 w STI 08>18 ma zmienne fazy na ssących i wydechach , tyle w temacie
Jestem przekonany ze moja glowica jest hawka i posiada zmienne fazy na wydechowych. Czy to możliwe?

Wysłane z mojego HTC One dual sim przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, AdaSch napisał:

Jestem przekonany ze moja glowica jest hawka i posiada zmienne fazy na wydechowych. Czy to możliwe?

Wysłane z mojego HTC One dual sim przy użyciu Tapatalka
 

Dlatego i ja dopytuję, bo mech twierdził, że moje założył od silnika dawcy właśnie ze zmiennymi fazami na ssaniu i wydechu. Mógł się oczywiście mylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie !!!!! k-wa ile mam razy powtarzać !!!!! hawk 2.5 sti i fxt 2.5 ma zmienne fazy tylko na ssących !!!!!!! czy to jest jasne ? !!!! bo już nie mam sił ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, carfit napisał:

Ludzie !!!!! k-wa ile mam razy powtarzać !!!

I to jest dobra odpowiedż. Przypomnijmy ją jeszcze raz.:) Zabiliście Carfitka jednym pytaniem:biglol:

 

Mam jeszcze całkiem inne :). Czy forki XT 2002-2004   2.0  też miały fazy na ssaniu?

Edytowane przez respect
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...