Skocz do zawartości

Terkotanie, Impreza WRX 2.5 T


AlexClyde

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, nie będę się rozpisywał, dźwięk identyczny jak na filmiku z Legacy, słychać go tylko podczas jazdy, na postoju, podnośniku jest tak mało wyraźny, że nie mogę określić co to i skąd dochodzi, wydech itd sprawdzone, nie szukam diagnozy internetowej, tylko skoro są filmiki z czymś identycznym co pojawiło się u mnie to już ktoś doszedł do tego co to i może wiec gdzie leży problem.  Link do filmu 

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie auto jeździ, byłem na analizie spalin i wyszło na biegu jałowym  CO na poziomie 4,3 gdzie normalnie było kiedyś 0,2-0,3,  z wydechu smierdzi jakbym na plaku diesla odpalał, zdemontowałem cały wydech obejrzałem katalizatory- są idealne, postanowiłem czepić się sondy lambda nr1, okazuje się że od razu po odpaleniu na zimnym podaje stale 0,35V i zmienia się nawet po przegazowaniu do 0,34 i po rozgrzaniu do 90 stopni, gdzie z tego co wiem na pierwszej sondzie powinno oscylować  0,1 do 0,9V     biedna i bogata mieszanka  a dopiero na drugiej sondzie za katem jest na prawie stałym poziomie i druga sonda kontroluje tylko stan katalizatorów, komputer byka nie wywala  bo napięcie nie jest na poziomie 0V i nie przekracza 1V, ale moim zdaniem sonda nie pracuje poprawnie przez co "możliwie" mam takie CO, a skoro go przelewa czy coś nie tak z dawka paliwa to i mogą występować spalania stukowe, ew zły AFR doprowadza do hałasu mojego silnika gdzie do 3 tys obr, sonda lambda jest brana pod uwagę przez ECU do korekt czasu otwarcia wtrysków. Zamówiłem Sondę wymienię i zobaczymy czy pomoże, jeśli nie to szukam dalej, dodam, że silnik skontrolowałem rozrząd OK, w misce olejowej nie ma opiłków itd. temperatura, moc ok, pracuje równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sonda wymieniona,  spaliny powróciły do normy, silnik zaczął głośniej pracować na wolnych obrotach (cykanie wtrysków i zaworów) tak jak było kiedyś, terkotanie podczas jazdy pozostało, może nie aż takie jak było ale nadal jest, auto zyskało na mocy, ale nie jest to tak jak powinno być, w weekend wezmę się za sprawdzenie ciśnienia paliwa i obadam szczelność kolektora ssącego i całego dolotu, brak mi już pomysłów, jeździ wszystko ok, ale wkurza mnie niesamowicie to terkotanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...