Jump to content

dziwne stuki ( nie panewka ) Forester SG '03

Recommended Posts

Czołem, 

Auto forester 2003r. benzyna 2.0 xt

zwracam się do Was, ponieważ mam problem ze zdiagnozowaniem problemu, mój mechanik z resztą również.

Pewnego słonecznego dnia chcąc wyjechać z garażu wrzuciłem wsteczny bieg i próbowałem cofnąć, jednak auto miało hm tak jakby ciężko, dałem troszkę więcej gazu, coś jakby przeskoczyło i normalnie wycofałem. Od tego czasu słyszę takie dziwne stuki i szum gdzieś z przodu auta , wydaje mi się, że okolice skrzyni. Auto trafiło na podnośnik, zdiagnozowano łożysko w kole oraz wał poszedł do regeneracji, bo rzekomo po zdjęciu wału nie było tego dźwięku. Odebrałem samochód, jednak objaw dalej występował. Jeździłem tak chwilę (ok 50 km) i znowu musiałem wycofać, podobna sytuacja jak poprzednio, przeskoczyło i szumi i stuka teraz jeszcze mocniej. Dodam, że sytuacja występuje tylko podczas jazdy ( bez znaczenia, czy na wprost, czy przy skręconych kołach ) myślałem, że może to wisko ale skręcam koła na full jadę w jędną, w drugą auto jedzie normalnie. Czy ktoś miał taki problem i wie co może być przyczyną? Szukam pomocy, ponieważ nie chcę znowu się wplątać w koszta tak jak z wałem i łożyskiem co kosztowało mnie 550 zł i nie udowodnię, że było zrobione bez powodu. Oprócz niepokojących dźwięków auto jedzie normalnie i nic się z nim nie dzieje.