Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje - sezon 2018


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

Wow ale Neuville dostał prezent na jednym odcinku przeskoczył dwa miejsca i jeszcze dobre punkt z PS złapał.Brawo Ogier i brawo Tanak na prawde świetny start w nowym sezonie i bardzo równy start dla pierwszej piątki.Zapowiada sie kolejny mega sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogier pokazał, że Monte wygrywa się przede wszystkim doświadczeniem. Profesorska jazda i zasłużone zwycięstwo. Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie Tanak, spodziewałem się, że będzie najszybszym z obozu Toyoty, ale włożenie prawie minuty Latvali to już jakiś kosmos. Myślę, że to właśnie Ott urasta do roli faworyta w walce o tytuł. Latvala spokojem i rozwagą wywalczył podium, ale jestem pewny, że długo tego stylu nie utrzyma, zwłaszcza jeśli Ott dalej będzie go regularnie lał za kierownicą auta, które JML zna od podszewki, a którego Tanak dopiero się uczy. Bardzo jestem ciekaw jak będzie wyglądała walka w zespole Toyoty, zwłaszcza, że Lappi pokazuje, że nie odstaje od JML. 

 

Kompletnie nieudany rajd Hyundaia, tutaj najbardziej szkoda mi Mikkelsena. Meeke otwarcie krytykuje samochód czyli w Citroenie nihil novi. 

 

Sezon 2018 ma potencjał być jeszcze lepszym niż ubiegłoroczny.  Chyba pora zakupić WRC+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mam byc szczery to WRC+ nie jest tego warte w tej chwili jezeli cokolwiek kupować to tylko All Live 

 

Odnosnie Toyoty to tez uwazam ze to wlasnie Tanak bedzie liderem zespołu i mysle ze nawe młody Lappi bedzie mocniejszy.Prawda jest niestety taka ze to ostatni rok JML na próbę powalczenia o tytuł jezeli tego nie zrobi teraz to mysle ze kariera bedzie podobna do Hirvonena.Jedno jest pewne Tanak mu na pewno tego nie ułatwi.Najeazniejsze ze mamy prawdopodobnie kolejnego mocnego obok Neuvilla a im wiecej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, turdziGT napisał:

Jezeli mam byc szczery to WRC+ nie jest tego warte w tej chwili jezeli cokolwiek kupować to tylko All Live 

 

Też uważam że warto dopłacić do All Live. Miałem brać Basic ,ale w końcu wykupiłem All live na próbę na miesiąc. Nie żałuje. Rewelka;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prof. Ogier pokazał jak się jeździ na Monte. Wielki szacun. Bardzo mu kibicuję odkąd przeszedł do Malcolma.

Wspaniały rajd, prawdziwe Monte, na jakie wszyscy czekali.

Chętnie bym zobaczył takie dwa wykresy: jeden: jak zmieniały się pozycje w top 10, a drugi: jak zmieniała się przewaga Ogiera nad Tanakiem.

I tu i tu działo się tyle, że trudno nadążyć.

 

Tanak wspaniały debiut i brak jakiś dużych błędów w tak trudnym rajdzie.

Neuville mimo błędu na OS1 pokazał klasę na PS. Przejść o 2 pozycje, to duży wyczyn.

Meeke w sumie bardzo przyzwoity wynik i godny szacunku maximum attack na PS. Ale nastroje chyba nie są najlepsze, co nie wróży dobrze w skali sezonu.

Hultaj zaliczył słaby rajd. Szkoda Mikkelsena. No i Sordo, który tak ładnie jechał,  a w sumie jako jedyny z czołówki zaliczył dzwona kończącego udział w rajdzie.

 

Co do WRC+, to ja płace odkąd jest to dostępne i nie żałuję, a obecnie za All Live.

W Monte chyba wszystkie wysiłki skupiono na All Live, które w kolejnych dniach działało coraz lepiej (a wręcz było rewelacyjne), za to przez większość rajdu niestety leżał live timing i wszystko co się na nim opiera, więc jak się chciało śledzić rajd z miejsca gdzie nie ma szału z transmisją danych, to było niestety słabo, ale jeśli się z tym uporają, to w kolejnych rajdach nawet nie jadąc na rajd trzeba będzie brać urlop na piątek z pracy a na weekend od rodziny :-)

 

 

Edytowane przez Bosman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tez mi sie wydaje ze po prostu to byla wpadka ze wzgledu na wysilki skierowane w obsluge All live ktore jest rewelacyjne.Z wynikami nie bylo tak zle wystarczylo sledzic relacje live lub live tekst.Teraz za to widze ze WRC + to byl tak na prawde wstep do czegos bardzo duzego. Mysle ze All live zmieni sposob w jaki sie oglada rajdy.Dla mnie na prawde rewelacja.

Problem jest tylko taki jak mowisz ze na czas rajdu trzeba brac wolne :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brawo Ogier, Tanak świetna walka przez cały rajd !

Latvala na podium dawno nie był, dużo się działo i oby Szwecja była równie emocjonująca :)

 

niesamowite, że Evans przegrywa 5 miejsce z Neuvillem o 0,1s  - ciekawe kto przypuszczał, że obaj będą tak wysoko po pierwszym dniu ? 

 

młody Rovanpera 11 w generalce i drugi w WRC2, świetny wynik !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie się dzieje w Citroenie. Meeke otwarcie o tym, że byli najwolniejsi w Monte:

 

http://rajdy.autoklub.pl/news/meeke-prawdopodobnie-bylismy-najwolniejsi,82411

 

Tymczasem szef PSA, Carlos Tavares, w oparach absurdu twierdzi, że kasa nie gwarantuje sukcesu, a obcięcie budżetu o 30% nie wpłynie na wyniki:

 

http://rajdy.autoklub.pl/news/citroen-pieniadze-to-nie-wszystko,82408

 

Mój ulubiony cytat z Pana Tavaresa: 

Cytat

- Jeśli dasz zespołowi największe pieniądze i najlepszych kierowców, a wszystko jest na absolutnie wysokim poziomie, to jaka jest tego zaleta?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę skrótowo ale 380KM to nie w kij dmuchał :D

 

https://www.redbull.com/pl-pl/wrc-sezon-i-samochody-2018?utm_source=facebook&utm_medium=cpc&utm_campaign=motorsports

 

Tylko 200km/h więc Skoda w TDIku i tak szybsza :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...