Jump to content

Rajdowe dyskusje - sezon 2018

Recommended Posts

Kajto na liście Turcji. Raczej do Tidemanda i Kopeckiego nie podejścia mieć nie będzie, ale podium ma szanse skompletować.

• Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ostatnio zakończył się 37. Rajd Podlaski czyli 1 eliminacja Szuter Cup'u 2018. Dla mnie to był pierwszy rajd w pełnoprawnym samochodzie rajdowym. Miałem to szczęście poprowadzić Imprezę N12 z kłową sk

Pozdrawiam wszystkich spotkanych na rajdzie forumowiczów  Pojechaliśmy najszybciej, chociaż beczek w tym sprzęcie jeszcze się muszę nauczyć, najlepiej wychodziły na zapoznaniu Będziemy na Świdnicki

Komentarz z onetu. Chyba, nie zdajesz sobie sprawy,ze pol roku nie jezdzenia plus swiadomosc,ze jak jebniesz to masz po sezonie zwalnia Cie wlasnie o te dziesietne, na km/oesowym, ktore Kajto traci do

Posted Images

Chyba  dobry wybor na nieznanej trasie zawsze jest szansa na lepszy wynik.

Kopecky zaczął Barumkę od kapci. Łukjaniuk na razie bezwzględnie egzekwuje błąd rywala.

Ciekawe, czy fabryczna Skoda, na swoim terenie i ze znającym tu każdy kamień kierowcą da radę kiepskiej Fieście? ;) Myślę, że tak Jan nie może tu nie wygrać, dodatkowo jest "w gazie" po Niemczech. Aljeksiej będzie się spinał, ale z tego pewnie wyjdzie efektowny dzwon do kolekcji.

47 minut temu, Adi napisał:

Kopecky zaczął Barumkę od kapci. Łukjaniuk na razie bezwzględnie egzekwuje błąd rywala.

Ciekawe, czy fabryczna Skoda, na swoim terenie i ze znającym tu każdy kamień kierowcą da radę kiepskiej Fieście? ;) Myślę, że tak Jan nie może tu nie wygrać, dodatkowo jest "w gazie" po Niemczech. Aljeksiej będzie się spinał, ale z tego pewnie wyjdzie efektowny dzwon do kolekcji.

Nie będzie się spinał bo ważniejsze punkty, sam o tym mówił przed startem, tym bardziej że Meghalaes daleko ;)

Kopecky 2x kapeć a mimo to już tylko 2,6s za Lukyaniukiem.... szkoda ze nie miał swojej szansy w WRC.

Sordo etatowy kierowca zespołu fabrycznego WRC 40s straty do lidera...

RSMP wjezdza na szutry. Jak sadzicie, kto bedzie dominowal na tej nawierzchni? Sadzilem, ze Marczyk bedzie sie troche uczyl a tu sie okazalo, ze wsiadl i prawie z marszu wygrał ze Staniszewskim, Rutą, Kołtunem Rajd Warminskie Szutry, niewiele ustępując jedynie Kasperczykowi.

10 godzin temu, grygo napisał:

RSMP wjezdza na szutry. Jak sadzicie, kto bedzie dominowal na tej nawierzchni? Sadzilem, ze Marczyk bedzie sie troche uczyl a tu sie okazalo, ze wsiadl i prawie z marszu wygrał ze Staniszewskim, Rutą, Kołtunem Rajd Warminskie Szutry, niewiele ustępując jedynie Kasperczykowi.

Facet ma megatalent i tą przewagę, że nie będzie eksperymentował tylko zespół od razu mu powie jak ma jeździć, więc nie nabiera złych nawyków a od początku szlifuje właściwe zachowania i technikę jazdy na szutrach. 

Widać że mu ta nawierzchnia bardzo odpowiada. 

Tak wsiąść i zaledwie po 2-3 treningach na szutrze dołożyć Staniszewskiemu na jego terenie to naprawdę coś. Możecie się śmiać, ale moim zdaniem, biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, to jeden z większych wyczynów sportowych jakich dokonał Miko.

Żeby lepiej zobrazować to w zeszłym roku na tych samych trasach Warmińskich Szutrów Staniszewskiemu nie dał rady Chuchała.

Edited by grygo
3 godziny temu, grygo napisał:

Tak wsiąść i zaledwie po 2-3 treningach na szutrze dołożyć Staniszewskiemu na jego terenie to naprawdę coś. Możecie się śmiać, ale moim zdaniem, biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, to jeden z większych wyczynów sportowych jakich dokonał Miko.

Żeby lepiej zobrazować to w zeszłym roku na tych samych trasach Warmińskich Szutrów Staniszewskiemu nie dał rady Chuchała.

Ja się nie śmieje, już dawno pisałem że wreszcie szansa na topowego kierowcę, na światowym poziomie. 

Mam nadzieję, że w 2 lata, może już w 2019 Miko pojedzie coś w WRC2. 

Trudno to aż tak jednoznacznie ocenić, bo rajd jednak wygrał Tomek Kasperczyk, który wprawdzie robi systematyczne postępy (i za to szacunek), ale póki co nie wydaje się być talentem na miarę podboju ERC czy WRC2.

Szkoda, że Zbyszek Staniszewski od lat jeździ tylko Szuter Cup, gdzie najczęściej nie jest zmuszany do wyciśnięcia 100% z siebie i auta. Tymczasem świat nie stoi w miejscu i wszędzie dookoła tempo systematycznie wzrasta i dotyczy to zarówno WRC, WRC2, ERC, jak i RSMP.

BTW, Grygo gratki za szybką i efektowną jazdę. Poza ścisłą czołówką w R5, to na Was, na Bubika w BMW i na Grzywnę w starej Corsie najprzyjemniej się patrzyło.

EDIT: po zastanowieniu macie jednak rację, że nawet jeśli Zbyszek pojechał słabszy rajd, to dla Miko wygranie z nim w szutrowym debiucie jest ogromnym osiągnięciem. Sytuację fajnie obrazują czasy np os3, 6 i 8 (Kramarzewo): Zbyszek na każdym z tych oesów wykręcił 3.25. A Miko: OS3: 3.28; OS6: 3.21; OS8: 3.17... Niezły progres...

Edited by Bosman

Dzięki, jakoś starałem się nie zamulać ;) Chociaż nie ukrywam, że było to trudne, silnik w naszym aucie dawał znać, że w każdej chwili może byc boom, nie miał już swojej dotychczasowej sprawności i sporo tracilismy na rozpedzaniach i szybkich partiach. Dobrze, że udało się dojechać i zdobyć punkty.

Jako ciekawostkę podam, że pierwszy OS wygraliśmy z Rutą w Fabii R5 a Marcin Słobodzian przyjął od nas prawie 10 sekund (później miał awarię), to mały, przyjemny plusik mimo wszystkich przeciwności. Tutaj onboard z 4 odcinka, Ruta tylko sekundę przed nami: 

• Like 2
W dniu 4.09.2018 o 22:14, grygo napisał:

Jako ciekawostkę podam, że pierwszy OS wygraliśmy z Rutą w Fabii R5 a Marcin Słobodzian przyjął od nas prawie 10 sekund

A co się tak dziwisz.Dawno juz chyba gadałem ,że  jeździsz  b. dobrze.:)

• Thanks 1

Bedzie niezly Endurance w tej Turcji cos mi sie wydaje.Zeby tylko Toyota Tanaka wytrzymala bo w takich rajdach zazwyczaj mieli problemy z trwaloscia.