Skocz do zawartości

TPMS MY18


orm

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 08/01/2018 o 09:59, DZIAŁ TECHNICZNY napisał:

 Należy je każdorazowo kodować.

Czyli dwa razy w roku serwis Subaru ma dodatkowy zarobek na zmianie opon. Super. Bardzo mnie to cieszy. Bede placil za wymiane opon w razy wiecej niz u pierwszego lepszego oponiarza.

Przy zakupie nastepnego samchodu bede uwazal, zeby tego niewatpliwie "niezbednego" ustrojstwa nie bylo.

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Gregorius napisał:

Czyli dwa razy w roku serwis Subaru ma dodatkowy zarobek na zmianie opon. Super. Bardzo mnie to cieszy. Bede placil za wymiane opon w razy wiecej niz u pierwszego lepszego oponiarza.

Przy zakupie nastepnego samchodu bede uwazal, zeby tego niewatpliwie "niezbednego" ustrojstwa nie bylo.

raczej nie ma szans . Zostaje Ci zakup albo paro letniego auta albo nie Subaru. Obecnie jest to wymóg. Natomiast inne marki - te japońskie też -mają łatwo klonujące się czujniki, nie ma z nimi problemu i każdy oponiarz posiadający interfejs do obsługi czujników sobie z nimi radzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Karas said:

Natomiast inne marki - te japońskie też -mają łatwo klonujące się czujniki,  

No nie do końca tak jest. Mazda ma czujniki powiazane z ABS i nie trzeba nic zmieniać, klonować, programować, itp. Szkoda, że Subaru nie poszło ta droga...

Edytowane przez peteres
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Karas napisał:

raczej nie ma szans . Zostaje Ci zakup albo paro letniego auta albo nie Subaru. Obecnie jest to wymóg. Natomiast inne marki - te japońskie też -mają łatwo klonujące się czujniki, nie ma z nimi problemu i każdy oponiarz posiadający interfejs do obsługi czujników sobie z nimi radzi. 

To kolejna po fatalnych nawigacjach bazujacych na mapach Here slabostka Subaru.

Musicie wiedziec, ze wymiana opon w serwisie Subaru w Norwegii wiaze sie z duzo wczesniejszym umowieniem wizyty i kosztami 2 razy wyzszymi niz gdzie indziej Usluga kosztuje kolo 250 zl, z kalibrowaniem pewno wiecej....

Jak rozerwe opone to bede od razu wiedzial i czujnik nie jest mi potrzebny. Gdy powietrze bedzie powoli uchodzilo to tez to sam zauwaze, bedzie mi sciagalo samochod na jedna strone. Jak dla mnie kompletnie niepotrzebne ustrojstwo dostarczajace dodadkowych klopotow i kosztow.

Jak na razie 2 miesiac jezdze na zimowkach z zapalona kontrolka. Jak mam ladowac letnie opony i jechac do serwisu Subaru to ta zime przejezdze bez czujnikow.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gregorius napisał:

Musicie wiedziec, ze wymiana opon w serwisie Subaru w Norwegii wiaze sie z duzo wczesniejszym umowieniem wizyty i kosztami 2 razy wyzszymi niz gdzie indziej Usluga kosztuje kolo 250 zl, z kalibrowaniem pewno wiecej....

to na twoim miejscu zmieniałbym opony na jednym fabrycznym komplecie felg i po problemie. np ja tak robie tak w XV.  Pamiętaj tylko żeby wulkanizatorowi  powiedzieć ze w okolicach  wentyla jest czujnik i żeby nie wkładał tam breszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Karas napisał:

to na twoim miejscu zmieniałbym opony na jednym fabrycznym komplecie felg i po problemie. np ja tak robie tak w XV.  Pamiętaj tylko żeby wulkanizatorowi  powiedzieć ze w okolicach  wentyla jest czujnik i żeby nie wkładał tam breszki

Oba komplety opon mam na fabrycznych felgach i nie bede sie bawil w przekladki, ktore beda kosztawaly sporo wiecej niz samo przelozenie kol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gregorius napisał:

Oba komplety opon mam na fabrycznych felgach i nie bede sie bawil w przekladki, ktore beda kosztawaly sporo wiecej niz samo przelozenie kol.

 

A do twojego OBK nie ma zamienników-klonów? Przecież w tym wątku kolega spawalniczy pisał, że takich używa. Do nowego XV / Imprezy jeszcze nie ma, bo to nowe modele, ale za jakiś czas coś wyjdzie (kwestia ustawienia oprogramowania do czujnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gregorius napisał:

Jak rozerwe opone to bede od razu wiedzial i czujnik nie jest mi potrzebny. Gdy powietrze bedzie powoli uchodzilo to tez to sam zauwaze, bedzie mi sciagalo samochod na jedna strone. Jak dla mnie kompletnie niepotrzebne ustrojstwo dostarczajace dodadkowych klopotow i kosztow.

Jak na razie 2 miesiac jezdze na zimowkach z zapalona kontrolka.

 

 

 

O tym już pisałem ale powtórzę się:

1. Jak na parkingu przy markecie złodziej przebił mi nożem prawą tylną oponę, nie wiedząc o tym odjechałem na flaku, a TPMS nic nie pokazywał, zaniepokojony hałasem zatrzymałem się - też mi TPMS do niczego nie potrzebny (złodziejowi chodziło, że jak będę zaangażowany w wymianę tylnego koła to mi z siedzenia od strony kierowcy skradnie pozostawioną saszetkę z kasą)

2. Jak ci przeszkadza zapalona kontrolka to bierzesz czarną taśmę izolacyjną, taką do kabli elektrycznych, wycinasz z niej kwadracik ok. 1cm x1cm i naklejasz w miejscu kontrolki i już nie bije po oczach, efekt jest taki, jakby tam nigdy tej kontrolki nie było.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, GREGG napisał:

 

A do twojego OBK nie ma zamienników-klonów? Przecież w tym wątku kolega spawalniczy pisał, że takich używa. Do nowego XV / Imprezy jeszcze nie ma, bo to nowe modele, ale za jakiś czas coś wyjdzie (kwestia ustawienia oprogramowania do czujnika)

Jak juz mam czujniki, to nie bede inwestowal w klony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Krawietz napisał:

Kierunek ASO.

 

Krawietz

Hej

to mam 2 kamyczki ... wieści z ASO

 

1) TPMS w naszych MY18 podobno nie da się wyłączyć jak w starszakach ...

2) podobno jest problem z maszynami co potrafią zakodować subarowskie nowe czujki ASO samo czeka na taką ... ma być ok lutego ...

 

Pozdrawiam

ORM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, orm napisał:

2) podobno jest problem z maszynami co potrafią zakodować subarowskie nowe czujki ASO samo czeka na taką ... ma być ok lutego ...

Coś o tym wiemy :angry: od nowości nam świeci. Zarówno na letnich, jak i zimowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Krawietz napisał:

Kierunek ASO.

to żadna informacja

Bo trzymałem nawet komputer serwisowy w rękach i tam w zakładce TPMS nie ma takiej opcji 

szczególnie że pisały to osoby z subaru z 16 rocznika więc nie powinno być żadnych różnić z moim

Edytowane przez Karenz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Karenz napisał:

to żadna informacja

Bo trzymałem nawet komputer serwisowy w rękach i tam w zakładce TPMS nie ma takiej opcji 

szczególnie że pisały to osoby z subaru z 16 rocznika więc nie powinno być żadnych różnić z moim

 

jest odpowiednia zakladka, tylko trzeba poszukac w menu...

mam MY'16 i juz mi nie swieci ta cholerna kontrolka B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, orm napisał:

@Guliwer mam tak samo, pytanie takie co w razie kolizji powie ubezpieczyciel... 

W moim wypadku to ja jestem "winny", bo podobno znaleźli rozwiązanie, a mnie nie chce się jechać 70 km :mellow:

p.s. czy naprawdę ubezpieczyciel/leasing może mieć zastrzeżenia? Do opon tak, ale do dobrego ciśnienia i złego TPMS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie jest przypadkiem tak że warunkiem homologacji od 11.2014r nowego auta w Europie jest posiadanie  systemu TPMS ?

brak systemu (  system nie działający) = brak homologacji

chociaż z drugiej strony pojazd dopuszcza do ruchu badanie okresowe. Jeżeli auto przeszło pozytywnie badanie to jest dopuszczone do ruchu - patrz pojazdy  sprowadzane z USA  -  nie mają europejskiej homologacji a jednak po pewnych przeróbkach jezdza po naszych drogach sa ubezpieczane itp itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od modelu Impreza/XV MY18 jest już trochę inny system TPMS Subaru, bo to nie tylko kontrola, tylko pokazuje rzeczywiste ciśnienie w kołach. Jeśli nowe czujniki są lepsze i o połowę tańsze od poprzednich to dobrze. Szkoda tylko, że nie można mieć dwóch kompletów wgranych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2018 o 14:51, Gregorius napisał:

Oba komplety opon mam na fabrycznych felgach i nie bede sie bawil w przekladki, ktore beda kosztawaly sporo wiecej niz samo przelozenie kol.

A ile kosztowały felgi? Trochę tych przełożeń jest .  Sprzedając auto nikt nie chce zapłacić rozsądnej kasy za używany komplet . Też popieram jeden komplet fabryczny i zmiana samych opon . Co ważne zawsze na sezon wyważone 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...