Skocz do zawartości

Dławienie podczas ruszania


Narrator

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni mam dziwny problem z Imprezą. Podczas bardziej dynamicznego ruszania w okolicach 2-2,5k obrotów silnik nagle jakby się dusił. Obroty spadają na chwilę w dół, samochód zwalnia i po chwili wszystko wraca do normy. Im szybciej chcę ruszyć tym to przyduszenie jest mocniejsze. 

Problem nie występuję jedynie gdy ruszam jak emeryt bardzo powoli puszczając sprzęgło.

 

Mam nagrany obrotomierz w trakcie ruszania: https://photos.app.goo.gl/qARcU3d4Xg2QYKYO2 (ten metaliczny dźwięk to klucze na półce). 

 

Auto to Impreza GD NA. Może ktoś wie co mu dolega?

Problem pojawił się nagle. Nic nie było grzebane. Do tej pory wymieniłem tylko filtr powietrza ale nie pomogło. 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Narrator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świec nie brałem pod uwagę bo mają ledwie 2 kkm. Cała reszta czyli kable WN, wszystkie filtry, płyny, rozrząd itp. itd. wymieniałem po zakupie auta (4 kkm temu).

 

Dzisiaj wrzucę logi. Może coś będzie widać. 

 

Ale tak jeszcze myślę na sprzęgłem, czy może dawać podobne objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rosaskc napisał:

Jeśli masz nowe świece, to też je sprawdź. Któraś może być wadliwa albo źle dokręcona, etc.

 

Ale gdyby świece były wadliwe to problem występował by zawsze a nie tylko przy ruszaniu. W trakcie jazdy wszystko działa bardzo dobrze, samochód od razu reaguje na gaz i przyśpiesza bez zastrzeżeń. Tak mi się przynajmniej wydaję ale specjalistą nie jestem więc sprawdzę :)

 

Dzisiaj zrobiłem loga romraiderem. Moment gdy obroty spadają zaznaczyłem na czerwono. Widać na nim jak przepustnica się otwiera a obroty lecą w dół w momencie jak samochód rusza. 

 

5a524f74d9c4c_dlawieniekopia.thumb.jpg.7526e08e874c03a048588397c8589fb4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...