Skocz do zawartości

Problem z prawymi tylnymi światłami.


thomson0073

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

koledzy może ktoś pomoże. 
Mam problem z prawym tylnym światłem. Normalnie się wszystko świeci - postojówki jak załączę są ok, zarówno z tego włącznika za kierownicą i tego normalnego od świateł, cyrki się zaczynają jak daje hamulec. I postojówka i stop nie świeci. Podobnie jest w drugą stronę, jak mam wyłączone postojówki i nacisnę hamulec, światło stopu normalnie świeci. Ale jak trzymam hamulec i włączę światła znowu gaśnie... Dodam, że problem jest tylko w jednej lampie, cała reszta OK. 
Żarówki są takie podwójne w jednym kloszu, wymienione - sprawne. Do gniazda żarówki wchodzą 3 przewody: czarny - masa (-), dwa kolorowe - (stop) (+), (postojowe) (+). Tak więc brak masy wykluczam, przynajmniej tak mi się wydaję. Gdyby jej nie było to żarówka nie powinna się wogóle zapalać. 
Jakieś rady? :pstryk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak objawy bardzo typowe dla zbyt słabej masy - na jedną żarówkę wystarcza, na więcej nie. Przeczyść wszystkie połączenia, sprawdź przewody i punkt na karoserii, od którego idzie masa do lampy ...a najlepiej podciągnij do lampy nową masę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2018 o 19:56, Pan Dziedzic napisał:

Mówiłem Ci przecież że nie masz masy :D

No i masz... nie prawda :P.

Masa jest była i wychodzi na to, że dalej będzie w bardzo dobrej kondycji jeśli chodzi o styki. Już nie miałem pomysłu co jest grane z tymi światłami.  Rozebrałem boczki w bagażniku, sprawdziłem przewody, wyczyściłem styki w gnieździe, sprawdziłem bezpieczniki i nic, nawet podprowadzenie masy nic nie dało. Całe szczęście zrobiłem to na krótko i nie ciąłem ori gabelków. Już prawie dziś przykładałem obcinaczki do kabli i chciałem podprowadzić napięcie tylko na Stop z lewej lampy. Ale po wyjęciu gniazd żarówek z lewej i prawej strony i na włączonym tylko stopie zauważyłem, że prawa żarówka słabiej świeci od lewej. Zmasowałem ją dodatkowo ale to nic nie dało. Więc ostatni nadzieja. Przełożyłem żarówki i jest! Z lewej strony ta sama sytuacja. Wymieniłem żarówkę i problem jak ręką odjął. W życiu bym nie przypuszczał, że to przez żarówkę bo wymieniłem obie jakiś czas temu. Tak więc Tungsram dał ciała. ;) Najważniejsze, że nie zrobiłem druciarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, respect napisał:

Nie wiadomo,moze masę straciła żarówka sama w sobie-jakieś dziwne zwarcie w niej.Ja bym sprawdził tą wadliwą na krótko do aku.

Jest taka możliwość, ale żarówka jest już w śmietniku. :) I w sumie, skoro problem w aucie naprawiony, na lewym i prawym gnieździe bardzo podobne napięcie, to chyba pomiar żaróweczki za 2zł, dla sprawdzenia jej działania, to byłby z lekka stratą czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...