Skocz do zawartości

Wymiana wnętrza na skórę w elektryce - Legacy IV 2005 wagon


Sebastian Badeński

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

 

Próbowałem znaleźć coś na forum ale bez skutku. Jeśli gdzieś pojawił się już taki temat to będę wdzięczny za podlinkowanie.

Chce zakupić wnętrze w skórze i elektryce do mojego legasia IV kombi 2005 i chciałbym zająć się sam ich wymianą z pomocą mojego kumpla elektryka/elektronika. Czy ktoś z Was już może to robił i dysponuje jakimiś radami oraz schematami elektrycznymi jak to podłączyć? Elektryka do foteli jest doprowadzona po przecież jest grzanie ale nie wiem jak z kostkami i całym podłączeniem. Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co za schematy chcesz? Nurkujesz pod fotel i szukasz luźnej kostki! Powinna być na miejscu. Tylko pamiętaj że elektryczny fotel to tylko kierownik, pasażer manuał. Jak chcesz też elektrykę mieć to fotel z angola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, recki napisał:

Ale co za schematy chcesz? Nurkujesz pod fotel i szukasz luźnej kostki! Powinna być na miejscu. Tylko pamiętaj że elektryczny fotel to tylko kierownik, pasażer manuał. Jak chcesz też elektrykę mieć to fotel z angola

Przecież fotel pasażera też jest elektryczny:yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, recki napisał:

Oglądałem conajmniej z 5 gackow, każdy jeżeli miał elektrykę to tylko u kierownika ale może jakaś wersja i miała! Ja nie spotkałem i nie słyszałem

Każde H6 ze skórą ma elektryczne fotele przednie ( po lifcie kierowca ma dodatkowo pamięci):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde H6 ze skórą ma elektryczne fotele przednie ( po lifcie kierowca ma dodatkowo pamięci)
O ! I czlowiek się całe życie uczy! Dobrze wiedzieć. Autorowi wątku też pewnie się przyda takie info!
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Oczkoo15 napisał:

Każde H6 ze skórą ma elektryczne fotele przednie ( po lifcie kierowca ma dodatkowo pamięci):)

Nie każde, nie każde. :D

H6 przed liftem ma jedynie fotel elektryczny kierowcy. Co innego wersja SPEC B, tutaj oba są elektryczne.

Dopiero w polifcie oba fotele są elektryczne z tą różnicą, że kierowca ma dodatkowo moduł pamięci ustawień.

Podobnie jest w wersjach UK, tylko odwrotnie. :D

Da się zrobić prawie Plug&Play między poliftem, a przedliftem, z tą różnicą, że perforacja siedziska w polifcie jest gęstsza niż w przedlifcie.

Różnica jest w kostce zasilającej fotel kierowcy. W przedlifcie masz 2 pinową, w polifcie masz 4 pinową. Da się fotel z polifta podłączyć jedynie 2 przewodami i wszystko działa (sterowanie, pamięć).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, WOJO napisał:

Nie każde, nie każde. :D

H6 przed liftem ma jedynie fotel elektryczny kierowcy. Co innego wersja SPEC B, tutaj oba są elektryczne.

Każde H6, każde.

Zawsze jak jest skóra to fotel pasażera jest elektryczny:yahoo:. W Outbacku to samo.Przynajmniej niewidziałem H6 (ze skórą) gdzie fotel pasażera byłby sterowany manualnie:)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Oczkoo15 napisał:

Każde H6, każde.

Zawsze jak jest skóra to fotel pasażera jest elektryczny:yahoo:. W Outbacku to samo.Przynajmniej niewidziałem H6 (ze skórą) gdzie fotel pasażera byłby sterowany manualnie:)

Masz niedowiarku.

Pierwszy z brzegu link do aukcji:

http://allegro.pl/fotele-kanapa-boczki-skory-subaru-legacy-outback-i7034925727.html#thumb/1

Coś Ci mówi ten pałąk ze zdjęcia?

 

46d4ad3d4fcd9d38ae17a67bfb8a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2018 o 20:12, Oczkoo15 napisał:

Skąd masz pewność że to H6? :P

Bo człowiek sprzedaje komplet z tapicerką drzwi, gdzie masz "Step lamp" Ten bajer nie występował w wersjach 2.0 Celebration (obok skórzanych foteli), za to występuje w H6.

Akurat na tej aukcji występuje komplet poliftowy, gdzie fotel kierowcy ma moduł pamięci ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, zazulwwa napisał:

A czy wiązka dochodzi do podlokietnika czy trzeba rzeźbić?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Powinny być nawet dalej, pod fotelem. W podłokietniku powinieneś mieć zintegrowaną z zapalniczką wiązkę 81870AG000

b13474cs-960.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, zazulwwa napisał:

Czyli komplet foteli z podgrzewaniem,  włącznik, pół dnia roboty i mamy grzanie d.?

1. Sprawdź czy pod fotelem masz niebieską 4 pinową wtyczkę R41/44. 

2. Zdejmij tunel, sprawdź czy masz wiązkę 81870AG000.

3. Sprawdź czy w niebieskiej żeńskiej wtyczce R43 masz piny 15 (+12V) i 16 (GND).

Jak wszystkie te elementy są, dokup włącznik obrotowy 83245AG020, fotele, przekaźnik i masz fragment zestawu "Winter Pack". :D

Na zdjęciu od lewej:

żółta wtyczka - poduszka w fotelu,

czarna wtyczka - sterowanie elektryczne,

biała wtyczka - czujnik niezapiętych pasów bezpieczeństwa.

niebieska wtyczka - podgrzewanie.

Na schemacie na czerwono oznaczone elementy wrażliwe, do sprawdzenia w pierwszej kolejności.

DSCN1679.JPG

Seat heater system.png

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2018 o 14:30, recki napisał:

Ale co za schematy chcesz? Nurkujesz pod fotel i szukasz luźnej kostki! Powinna być na miejscu. Tylko pamiętaj że elektryczny fotel to tylko kierownik, pasażer manuał. Jak chcesz też elektrykę mieć to fotel z angola

 

Czyli tak dla rozwiania moich wątpliwości. W standardzie mój legaś pod fotelem powinien mieć luźny kabelek z wtyczką do podłączenia do nowych foteli skórzanych, które mam zamiar założyć? Patrząc na zdjęcie powyżej w moim fotelu (bez skóry i sterowania elektrycznego) są 3 gniazda, a wtyczki powinny być cztery czyli ta jedna więcej gotowa na przyjęcie nowych foteli. Dobrze to zrozumiałem? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Sebastian Badeński napisał:

 

Czyli tak dla rozwiania moich wątpliwości. W standardzie mój legaś pod fotelem powinien mieć luźny kabelek z wtyczką do podłączenia do nowych foteli skórzanych, które mam zamiar założyć? Patrząc na zdjęcie powyżej w moim fotelu (bez skóry i sterowania elektrycznego) są 3 gniazda, a wtyczki powinny być cztery czyli ta jedna więcej gotowa na przyjęcie nowych foteli. Dobrze to zrozumiałem? :)

Myślę, że przyłożenie smartfona i zrobienie fotki rozwieje Twoje wątpliwości. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, przemowrc napisał:

Kolega chce skórę założyć a ja zastanawiam się nad zmianą skóry na zwykłe fotele...Niby się przyzwyczaiłem, ale jednak nie do końca... 

Możemy rozważyć jakiś deal. Szkoda, że wcześniej nie pisałeś to byśmy mogli się dogadać na jakąś wymianę z ewentualną dopłatą a akurat wczoraj już kupiłem komplet. Jakbyś chciał kupić to zapraszam na priv. Fotel kierowcy ma lekkie rozdarcie ale to można łatwo naprawić u tapicera. POoza tym wszystko elegancko. 

 

Ma może ktoś z Was jakiś manual albo toutorial jak zdemontować kanapę?

Edytowane przez Sebastian Badeński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarpiesz za siedzisko do góry trzymając od strony przodu. Z kanapy wychodzą dwa zaczepy w kształcie U w podłogę które musisz na siłę wyciągnąć. Czyli jakby na kanapie siedziała dziewczyna, chcesz złapać za kolanko ale ręka ześliżgnęła się na kanapę. Tutaj ciągniesz. I z drugiej strony druga dziewczyna i analogiczna sytuacja. Jak wyjmiesz siedzisko kanapy reszta jak na patelni - śruby od opieradła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...