Skocz do zawartości

jaki końcowy wydech do gacka 3


niebieskiultras

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Pan Dziedzic napisał:

Każden ;)


dużo roboty z dostosowaniem wydechu z imprezy , forka ?

szukać z konkretnej generacji auta czy obojętnie ?

 

1 godzinę temu, thomson0073 napisał:

Duuuży, co by bulgotało i jak to mówi @Pan Dziedzic oddychało. :biglol:

wiem :D kolektor czeka na montaż i przespawanie flansz

 

1 godzinę temu, Maniek95 napisał:

Podejdzie każdy tylko bez spawania się nie obejdzie, tłumiki gotowce z rurą i uchwytem z imprezy czy forka nie pasują.

to wiem
spawanie to przestawienie uchwytów czy więcej roboty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pan Dziedzic napisał:

W identycznym legasiu miałem końcowy od sti , ogarniety fachman zrobił to w 20 min i mogłem cieszyć ucho.

A jeszcze bardziej zacieszałem jak wskoczył kolektor różno.szyty na miarę.

 

 

Gdzie robiles kolektor? Bo w sumie nie wiem czy montowac z gacka 1 czy jakas rzezbe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Pan Dziedzic napisał:

Robiłem w Krakowie , kilka lat temu jako eksperyment.

 

Mam kolektor z legacy 1 z katem i zastanawia mnie jak to ozenic  z reszta wydechu u mnie. Zostawic mojego kata a tego z 1 wydlubac ? Czy mojego wyciac a zostawic z 1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, niebieskiultras napisał:

to wiem
spawanie to przestawienie uchwytów czy więcej roboty ?

Wszystko zależy jaki tłumik, jak wejście do tłumika jest centralnie na środku to trzeba przespawać rure.

A jak jest na boku tak jak w ori tłumiku to jeden spaw albo opaska.

 

48 minut temu, niebieskiultras napisał:

 

Mam kolektor z legacy 1 z katem i zastanawia mnie jak to ozenic  z reszta wydechu u mnie. Zostawic mojego kata a tego z 1 wydlubac ? Czy mojego wyciac a zostawic z 1 ?

Prościej będzie przerobić ori kolektor albo kupić gotowy. Nie bawisz się w przekładanie sond, kata, spawanie. A kolektor z antyka troche zamula i ma inny gwint na sonde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, niebieskiultras napisał:

szukać z konkretnej generacji auta czy obojętnie ?

Ja mam u siebie Mugena - chociaż niektórzy się z tego śmieją, i wg mnie Legwan bardzo przyzwoicie gada. Do tego nierównoodległościowy kolektor i będzie cacy. :)
Mogę zmierzyć średnicę i powiem Ci ile to u mnie jest. W moim wątku jest dźwięk jak to gada, a jak chcesz dźwięk ze środka gabloty, to pisz PW, wyślę Ci linka. 
Co do katów itd. ja mam tylko kolektor wydechowy i końcówkę wydechu inną, reszta jest OEM, przynajmniej znaczki Subaru są na tym nabite. 
Chociaż nie ukrywam, że w planach mam full nierdzewkę ogarnąć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat, dopiero jak nic się nie wydarzy napiszę swój bo zamierzam zmienić końcowy i myślę nad kolektorem.

 

@Pan Dziedzic Pamiętasz u którego fachmana robiłeś w krku? Ogarnąłby temat przedłużania kolektora z n/a na różnoodległościowy, bądź jakieś inne opcje z takim efektem?

@thomson0073 Jak wygląda sprawa z montowaniem mugenów i tym podobnych, dużo jest przy tym rzeźby z mocowaniami?

Z góry dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Ericsson napisał:

Jak wygląda sprawa z montowaniem mugenów i tym podobnych, dużo jest przy tym rzeźby z mocowaniami?

Z góry dzięki za odp.

Banalnie proste, możesz go założyć na specjalnej złączce do rury z poprzedniego wydechu albo przyspawać. Drugi sposób bardziej inwazyjny ale zdecydowanie trwalsze rozwiązanie. Co do uchwytu, są w zestawie. :)
Teraz siostra ma w Imprezie 1.6 jeden z Mugenów i gada nieziemsko. Śmiem stwierdzić, że ryczy bardziej niż mój Legwan. Z tym, że u niej od kata jest przelot. 
Jak ktoś zainteresowany to może uda się to nagrać i wrzucić. 
Teraz jeździ z zacieszem na buzi. ;) A jak namawiałem jakiś czas temu to nie... aż stary wydech zgnił no i masz! Trzeba założyć nowy - więc jako uczynny brat załatwiłem jej taki w ciągu 15 minut. :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

14 minut temu, thomson0073 napisał:

A jak namawiałem jakiś czas temu to nie... aż stary wydech zgnił no i masz! Trzeba założyć nowy

No, no właśnie powód ten sam.. :biglol:

 

Ideolo, na dniach pakuje do siebie któryś z mugenów, przysłucham się jeszcze który cichszy :D 

Pochwale się jeszcze jak z efektami, może się uda i kolektor ogarnąć chociaż na dźwięk nie narzekam, gdyby nie padnięty tłumik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Ericsson napisał:

przysłucham się jeszcze który cichszy :D 

Jak chcesz cichszy to szukaj takiego z większą puszką. :) Ja mam większą puchę w Legwanie no i oczywiście możliwość zakręcenia db-killera. Jak chcesz żeby darło ryja, szukaj z jak najmniejszą puszką. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...