Skocz do zawartości

Rumunia - majówka 2018


Czarne_Koronkowe

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, eddie_gt4 napisał:

 

Dzieki!

 

Pozdrowienia z Rumunii, po drodze jak na razie prawie nie spotkalismy Subarakow...

 

MateuszWwa, szerokosci i fajnych wrazen, w razie czego bede machal i odmachiwal :thumbup:

 

 

My jutro wjezdzamy w Rumunie , dziś eger wegry, piękne miasto, fajne termy ale te saliris spa, fajny spokojny park wodny, eksluzywny hotel i co ważne basenik z woda 14stopni :) wiec jak komus tak jak mi za goraco jest gdzie się schlodzic obok egeru egerszalok

Ogolnie pierwszy raz tak się wypuscilismy autem i super. Tylko powiem tak 3.0 daje rade, mila komfortowa , przepisowa podróż, jak trzeba wyprzedzę w kilka sekund, nie wyobrażam sobie słabszego auta na komfortowa podróż. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, eddie_gt4 napisał:

 

Dzieki!

 

Pozdrowienia z Rumunii, po drodze jak na razie prawie nie spotkalismy Subarakow...

 

MateuszWwa, szerokosci i fajnych wrazen, w razie czego bede machal i odmachiwal :thumbup:

 

 

Wg moich spostrzeżeń W Rumunii preferuje się VAG-I, oprócz rodzimych Dacji oczywiście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dzisiejszych moich też :) lecz podobnie jak w Polsce kierowca daci moze okazac sie typowym kapelusznikiem, ale jest tez wiele kierowcoe daci którzy wiedzą co to ogień. Ogolnie poki co fajnie sie jeździ w rumuni, kierowcy jezdza szybko, nie ma gap nie tak jak w Polsce, gdzie naprawdę na 20 km spotykam jednego kierowce co mi psuje krew. Zrobilem ponad 1000km i trafilo sie 2 w Węgrzech i Rumuni po jednym.

Dzis pieknie dzień zakończyliśmy w rapa rose czerwone wzgorza. A jutro transalpina. Chyba zamieszcze relacje po przyjezdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia z Sibiu!

 

Juz jestesmy po Transalpinie i jednak Czujski trakt na Altaju mi sie bardziej spodobal...

 

Trasa Transfogarska jeszcze przed nami :)

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Houdini napisał:

Type-R na 20 cali

Na 17 cali przy profilu 50 już był hardcore.

Drogi złe nie są, ale czasami jest łatka na łatce i trochę telepie, w maju byłem na oponach 215/65/16 i była bajka, fura płynie jak po stole.

Edytowane przez koziolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2019 o 22:10, MateuszWwa napisał:

Czytalem wczoraj ze ponoc lepiej przjezdzsc alpine z polnocy na poludnie a transfogarska z południa na polnoc i akurat tak to sobie zaplanowalem. Piekna trasa i naszczescie dosyc latwa jesli chodzi o zjazdy. Mam nadzieje ze tranafogarska podobniw

 

Raczej na odwrót. Transalpina ładniejsza jest jadąc z południa, Transfogaraska ładniejsza jest rozpoczynając podróż z północy.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może bardziej szczegółowo, doczytasz pod linkami

https://roadtripbus.pl/samochodem-do-rumunii-co-warto-wiedziec/

https://sekulada.com/rumunia-informacje-praktyczne/

 

O ile zdarzy Ci się jechać po zmroku uważaj na często całkowicie pozbawione oświetlenia wszelkiej maści wózki z drewnem, furmanki, czy zajmujące pół drogi jakieś przyczepy widmo oraz powracające do domu zwierzaki (owce, krowy) pędzone przez bardzo "roztropnych" właścicieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Panther napisał:

 

Raczej na odwrót. Transalpina ładniejsza jest jadąc z południa, Transfogaraska ładniejsza jest rozpoczynając podróż z północy.

 

I tak tez jechalem (ale to przez przypadek ;) )

 

Pozdrowienia z Brasova! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pozdrawiam z vintu de jos, mialem byc w brasovie pietwotnie ale zmienilem zdanie. Dziś . Jechalem transfogarska, tez fajna, ale zly jestem bo nie zatrzymałem sie na parkingu przy jeziorze... A potem nie bylo jak stanac, a na gore korek... 

Co do kol 225 45 r17 :) i jest ok, ale nastepnym razem kupie sobie jakies pol teren pol szosa specjalnie pod ta rumunie... Chociaz to juz niebezpieczny tok myslenia... Corce podobają sie samochody z rozklqdanym namiotem na dachu wrangler, g klassa... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.08.2019 o 13:17, Panther napisał:

Może bardziej szczegółowo, doczytasz pod linkami

https://roadtripbus.pl/samochodem-do-rumunii-co-warto-wiedziec/

https://sekulada.com/rumunia-informacje-praktyczne/

 

O ile zdarzy Ci się jechać po zmroku uważaj na często całkowicie pozbawione oświetlenia wszelkiej maści wózki z drewnem, furmanki, czy zajmujące pół drogi jakieś przyczepy widmo oraz powracające do domu zwierzaki (owce, krowy) pędzone przez bardzo "roztropnych" właścicieli.

A kiedy Kolega po raz ostatni był w Rumunii? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... w sumie dawno temu. Od mego ostatniego powrotu minęło jakieś ....  47 tygodni ... Niemniej, (jak wszystko się dobrze poukłada) w  przeciągu miesiąca,  ta wartość może być już nie aktualna. Czyżbym o czymś nie wiedział? Ale, w sumie dlaczego "kolega" chce to wiedzieć?

Edytowane przez Panther
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Panther napisał:

Hmm ... w sumie dawno temu. Od mego ostatniego powrotu minęło jakieś ....  47 tygodni ... Niemniej, (jak wszystko się dobrze poukłada) w  przeciągu miesiąca,  ta wartość może być już nie aktualna. Czyżbym o czymś nie wiedział? Ale, w sumie dlaczego "kolega" chce to wiedzieć?

Bo będąc pierwszy raz w Rumunii w 2009 r. takie obrazki można było spotkać i to oczywiście w określonych rejonach kraju. Ostatni raz byłem 2 lata temu i czegoś takiego już nie widziałem (faktem jest, że marszałka była inna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W przyszłym tygodniu wybieram do rumunii na transfagarską, a że wyjazd planowany na ostatnią chwilę, to chciałbym dopytać o kilka rzeczy. W drodze z Rzeszowa na transfagarską chciałbym zaliczyć nie zbaczająć bardzo z kursu jakiś lekki offroad (samochód seryjny a6 allroad, także bez szaleństw), szutry, płytka rzeka, dojazd ciekawą drogą do równie ciekawego miejsca (jakieś jezioro itp). Sprawe komplikuje fakt, że z wyprawy będzie nagrywana relacja wideo. Ma ktoś jakieś sprawdzone ciekawe, ładne, wymagające drogi i miejsca w klimacie motoryzacyjnym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Wróciliśmy dziś z Rumunii. Piękny kraj i przyjaźni ludzie. Widoki mega. Spaliśmy w wynajętych domach, 3 noce w Vartop i kolejne 3 u podnóża Transfogarskiej.

Tu ” nasza ” Transalpina.

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...