Skocz do zawartości

Rumunia - majówka 2018


Czarne_Koronkowe

Rekomendowane odpowiedzi

Z uwagi na "rozkład" majówki w kalendarzu na rok 2018 wygląda wybitnie sprzyjająco, postanowiliśmy z żoną pogonić Świniaka na jakąś wycieczkę. Wszystko wskazuje na to, że urlop spędzimy w czerwcu w Portugalii (plażing, smażing), więc na majówkę nastawiamy się na zwiedzanie / widoki (moja żona kocha góry, ja w sumie też). Pojawił się pomysł wyjazdu do Rumunii. Wyjazd 2+2 (dwa małżeństwa). Żadne z nas nie ma doświadczenia w wspinaczkach górskich, więc raczej nastawiamy się na trasę turystyczną ;-) Czy ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami? Jakieś pomocne wskazówki, ciekawe lokalizacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szosa Transfogaska o tej porze to raczej na 100% będzie zamknięta, więc to odpada. Polecam zajrzeć do Viscri. Niezbyt popularna wioska, trochę na uboczu. Piękne widoki z wieży.;)

Zdjęcie z lipca 2017.

20170707_145445.thumb.jpg.1f49f8b1d9653a124ca9ee85b042663c.jpg

Edytowane przez Daniel Janus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Długo można by pisać. Gdybyś mógł podać,  na ile dni planujesz wyjazd i jakim przejściem będziesz wjeżdżał do Rumunii (osobiście byłem 3 razy). Oprócz transfogaraskiej i transalpiny, polecałbym zwiedzić Brasov, Bran, wdrapac się na ruiny faktycznej siedziby Drakuli w Poenari.  Zamek (bardziej Pałac) w Peles też koniecznie. Dalej Sigishoara z zachowanym średniowiecznym układem miasta, wpisanym zresztą na listę Unesco. Dalej Kluz-Napoca, Sibiu itd.. W Rumunii sporo jest też zabytków archeologicznych z okresu Imperium Romanum np. Alba Iulia, Sarmisegetuza (Ulpia Trajana). Piękny jest też wąwóz Bicaz. Ogólnie Rumunia to piękny, bezpieczny, przyjazny  kraj,  z dobrym paliwem i wysokim standardem stacji paliw np. austriackiego koncernu omv. W razie czego pytaj śmiało.  A planów już Ci zazdroszczę.  Powodzenia 

Edytowane przez FanSub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FanSub planujemy Rumunie pod koniec czerwca ( na około 10 dni - wiem mało żeby wszystko zobaczyc) z końcowym przystankiem nad morzem czarnym. Możesz polecić jakąś ciekawą miejscówkę właśnie na końcowy przystanek?

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kokos napisał:

Takiej ilości Lambo, Ferrar,i Bantlay i innych luksusowych samochodów w jednym miejscu nigdy nie widziałem. Nad plażą jest kolejka gondolowa. Wokoło fajne knajpy i kluby

nam bardziej zależy na ciszy , spokoju, kameralności i oczywiście dobrym  jedzeniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karas napisał:

FanSub planujemy Rumunie pod koniec czerwca ( na około 10 dni - wiem mało żeby wszystko zobaczyc) z końcowym przystankiem nad morzem czarnym. Możesz polecić jakąś ciekawą miejscówkę właśnie na końcowy przystanek?

Karas, polecam w Efori Nord  przy Strada Diamand 7 pensjonat St. George, zarezerwowany przez booking, obecnie rezerwacja możliwa przez tripadvisor. Byłem tam co prawda kilka lat temu, mam nadzieję,  że nadal "trzyma poziom". Pozdrawiam 

Edytowane przez FanSub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karas napisał:

nam bardziej zależy na ciszy , spokoju, kameralności i oczywiście dobrym  jedzeniu ;)

W tej sytuacji w ogóle nie polecam wycieczki na wybrzeże. Wszędzie pełno turystów, a ceny i poziom usług adekwatne do ruchu turystycznego. Czystość wody i plaży przy ośrodkach też dyskusyjna. Byłem i więcej się raczej nie wybiorę, bo Rumunia ma tyle ciekawych i pięknych miejsc w interiorze, że plaże to raczej strata czasu, chociaż nadmorskie miejscowości też bywają piękne, no i na plażach jest sporo ładnych dziewczyn toples... :P

W Tulczy można wynająć łódkę na rejs po Delcie Dunaju - jeśli ktoś lubi taki kontakt z przyrodą i ptaki, których jest tam mnóstwo, to warto (koniecznie z lornetką). My płynęliśmy 2 dni z noclegiem na jakiejś wyspie i obiadem ze świeżych ryb kupionych z łódki wędkarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Efori Nord to kurort, z wszystkimi tego skutkami. Ale z E. N. można zrobić wypad do pobliskiej Konstanty oraz do rezerwatu archeologicznego w Histrii, miasta założonego w starożytności przez Greków, potem opanowanego przez Rzymian i następnie Bizancjum. Oczywiście, jeżeli kogoś te tematy interesują.

Edytowane przez FanSub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kambol napisał:

 

W Tulczy można wynająć łódkę na rejs po Delcie Dunaju - jeśli ktoś lubi taki kontakt z przyrodą i ptaki, których jest tam mnóstwo, to warto (koniecznie z lornetką). My płynęliśmy 2 dni z noclegiem na jakiejś wyspie i obiadem ze świeżych ryb kupionych z łódki wędkarza.

 

Przydatne informacje o delcie Dunaju zbieram. Ceny, miejscówki, możliwości biwakowania (podobno liche) etc. Mam plan od kilku lat w szufladzie plan pojechać przez Ukrainę i Mołdawię, dobrać się do pasma Macin i Delty. Więc jak mógłbyś tu, albo na pw, będę wysoce wdzięczny.

Winnice w Ro też mnie interesująB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, FanSub napisał:

Oczywiście Efori Nord to kurort, z wszystkimi tego skutkami. Ale z E. N. można zrobić wypad do pobliskiej Konstanty oraz do rezerwatu archeologicznego w Histrii,

dzięki za info.

21 godzin temu, Kambol napisał:

no i na plażach jest sporo ładnych dziewczyn toples... :P

przekonałeś mnie ;)

Morze ma być ostatnim punktem naszej wyprawy ( spędzimy tam max 4 dni )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2018 o 13:25, Karas napisał:

dzięki za info.

przekonałeś mnie ;)

Morze ma być ostatnim punktem naszej wyprawy ( spędzimy tam max 4 dni )

 

Jeśli chodzi o plazing w fajnych okolicznościach przyrody to mogę polecić Vama Veche (kiedyś raj dla hipisowi) luźna atmosfera i przyjaźni ludzie, jednak plaza trochę zaniedbana i sporo bezpańskich psów (ale to wszędzie). A jeśli chcesz wypasionej ogromnej plaży to polecam jak przedmówcy Eforie Nord. Z atrakcji przyrodniczych to koniecznie wąwóz Bicaz i trasy Trans ... (ale w maju raczej zamknięte) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bardzo polecam górskie parki narodowe po obu stronach miejscowości Borsa (patrz mapa). Potem fajna trasa dla XT ;) trochę szutrem, trochę starymi asfaltami - do Lacul Rosu, tam zostawcie samochód na dwa dni i zróbcie kółko po górach wokół na piechotę albo na rowerach.

 

rum.thumb.JPG.4292ad2a2f87530d5a856fed9e02c123.JPG

 

IMG_4255.thumb.JPG.1d75403072fb78de6b0d213ab9f0acd7.JPG


A wcześniej jeszcze - na wschód za Maramuresz - wesołe cmentarze :)

IMG_4317.thumb.JPG.75411a0414eb56f5c960192750c4fe01.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu ‎2018‎-‎01‎-‎02 o 15:22, Czarne_Koronkowe napisał:

Z uwagi na "rozkład" majówki w kalendarzu na rok 2018 wygląda wybitnie sprzyjająco, postanowiliśmy z żoną pogonić Świniaka na jakąś wycieczkę. Wszystko wskazuje na to, że urlop spędzimy w czerwcu w Portugalii (plażing, smażing), więc na majówkę nastawiamy się na zwiedzanie / widoki (moja żona kocha góry, ja w sumie też). Pojawił się pomysł wyjazdu do Rumunii. Wyjazd 2+2 (dwa małżeństwa). Żadne z nas nie ma doświadczenia w wspinaczkach górskich, więc raczej nastawiamy się na trasę turystyczną ;-) Czy ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami? Jakieś pomocne wskazówki, ciekawe lokalizacje?

I jak Kolego, udało się zrealizować plan wyjazdu do Rumunii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Rozpoczynam planowanie ok. tygodniowego wypadu do Rumunii w pierwszej polowie sierpnia... pojedziemy Forkiem XT, rodzinka 2+2, wstepnie chcielibysmy kilka dni spedzic nad morzem (to jeden z glownych warunkow ze strony zony i dzieciakow :D ), po drodze zwiedzajac ciekawe miejsca - czekalbym na porady i wskazowki jak ulozyc trase :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, eddie_gt4 napisał:

Rozpoczynam planowanie ok. tygodniowego wypadu do Rumunii w pierwszej polowie sierpnia... pojedziemy Forkiem XT, rodzinka 2+2, wstepnie chcielibysmy kilka dni spedzic nad morzem (to jeden z glownych warunkow ze strony zony i dzieciakow :D ), po drodze zwiedzajac ciekawe miejsca - czekalbym na porady i wskazowki jak ulozyc trase :)

Wjazd do Rumunii przez przejście Bors. Potem Oradea,  Sibiu, Sigishoara, Brasov, zamki w Peles, Poenarii i ew. w Branie.  W pobliżu Brasova w Górach Bucegi podobno najstarszy Sfinks na Świecie. Trasa Transfogarska, trasa Transalpina, Bukareszt. To na ten moment tyle. Pozdrowienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 29.05.2019 o 07:52, eddie_gt4 napisał:

Rozpoczynam planowanie ok. tygodniowego wypadu do Rumunii w pierwszej polowie sierpnia... pojedziemy Forkiem XT, rodzinka 2+2, wstepnie chcielibysmy kilka dni spedzic nad morzem (to jeden z glownych warunkow ze strony zony i dzieciakow :D ), po drodze zwiedzajac ciekawe miejsca - czekalbym na porady i wskazowki jak ulozyc trase :)

O, a ja startuje w piatek ale robie powolutku trasę przez Polske krasiczyn, wegry eger, rumunia nocleg przed transalpina, potem za, potem jeszcze za bukaresztem i za 5 dni dojezdzam do bulgari do primorska. A potem znow powoli przex rumunie. Wiec jak zobacze subaru bede machal:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2019 o 01:28, FanSub napisał:

Szerokiej drogi Kolego! 

 

Dzieki!

 

Pozdrowienia z Rumunii, po drodze jak na razie prawie nie spotkalismy Subarakow...

 

MateuszWwa, szerokosci i fajnych wrazen, w razie czego bede machal i odmachiwal :thumbup:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...