Jump to content

Problem z ciśnieniem oleju silnika EJ251

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Od jakiegoś czasu mam problem z kontrolką ciśnienia oleju a konkretnie chodzi o to że nie gaśnie od razu po odpaleniu silnika tylko po 1-3 sekundach.

Na ciepłym silniku problem nie występuje, jak zgaszę silnik i odpalam ponownie kontrolka gaśnie przy kręceniu rozrusznikiem.

Problem występuje tylko na zimnym albo jak rozgrzany postoi 20- 30 min.

Pierwsze co zrobiłem wymieniłem filtr oleju po 8 tys km, ale nie pomogło nic dalej to samo.

Jak macie jakieś pomysły co to może być albo jak jest w waszych silnikach to proszę o odpowiedź, może trochę przewrażliwiony jestem i tak ma być.

Hej.

Spróbuj podmienić czujnik ciśnienia oleju. Jak kontrolka gaśnie na ciepło już w trakcie kręcenia rozrusznikiem, nie wskazywałoby to na niskie ciśnienie w magistrali.

Sądzę, że po dłuższym postoju zawiesza się czujnik i tyle.

Zdrówka!

Luke

• Thanks 1
Godzinę temu, Maniek95 napisał:

Spróbuje tak zrobić, jest to jedna z możliwych opcji, a może akurat pomoże.

Prosta, uniwersalna zasada: poszukiwania zaczynamy od prostych i tanich rozwiązań ;)

Daj znać.

Zdrówka!

Luke

W tym tygodniu wymieniam czujnik 20zł to nie majątek, jak nie pomoże to muszę miske ściągać.

Problem rozwiązany, zmieniłem czujnik ciśnienia oleju, olej z filtrem i już jest wszystko ok, kontrolka gaśnie tak jak powinna.

Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

W dniu ‎02‎.‎01‎.‎2018 o 15:01, Maniek95 napisał:

Od jakiegoś czasu mam problem z kontrolką ciśnienia oleju a konkretnie chodzi o to że nie gaśnie od razu po odpaleniu silnika tylko po 1-3 sekundach.

Na ciepłym silniku problem nie występuje, jak zgaszę silnik i odpalam ponownie kontrolka gaśnie przy kręceniu rozrusznikiem.

Problem występuje tylko na zimnym albo jak rozgrzany postoi 20- 30 min.

Takie objawy miałem przy pękniętym smoku olejowym - warto być czujnym...