Jump to content

Stukające tłoki podczas jazdy? między 2 a 3 tys obrotów WRX 2.5T

AlexClyde

Recommended Posts

videoWitam wszystkich! Nowy rok i już problemy ze świnką, przekopałem forum i nie znalazłem podobnego tematu, do rzeczy:  W trakcie trasy Warszawa-Frankfurt  pojawił mi się dźwięk podobny do piston slap, może jak do panewki, albo bulgoczącego wydechu z dziurą gdzieś,  słychać to tylko podczas w miarę delikatnego dodawania gazu ew. jazdy ze stałymi obrotami tylko w przedziale między 2000 a 3000 obrotów tylko podczas jazdy, nie ważne czy z górki czy pod górkę, silnik mam po remoncie, zrobione 14 000 km i do tej pory nie było żadnych problemów, sprawdziłem wszystkie osłony wydechów, wszystko podokręcane, wymieniłem olej, rozciąłem filtr i czysto zadnych opilkow czy cos. silnik na postoju gazowałem itd osłuchiwałem stetoskopem i nic, słychać to tylko podczas jazdy, bez znaczenia silnik zimny czy ciepły, wiem, że to wróżenie z fusów, ale jak mogę zlokalizować taki dźwięk skoro słychać to tylko podczas jazdy, już zaczynam tracić wiarę w Subaru:/  Może ktoś miał podobny przypadek? jestem pewien, że dźwięk słychać za ścianą grodziową albo z silnika ew gdzieś pod nim, jak otworzę szybę i jadę koło jakiś barierek nie słychać odbicie, slychac najbardziej w aucie taki głuchy jak panewka, no ale to bym i na postoju coś wysłuchał a tak nic:/   Proszę o rady co mogę ew. przepatrzeć, znam się na mechanice, ale wiadomo, że rady innych też się przydadzą, a nie chcę wyrywać silnika rozbroić a okazać się może mała pierdoła gdzieś indziej. błędów żadnych nie ma auto normalnego kopa ma, ciśnienie oleju wszystko ok. dodałbym filmik, ale to nic nie da bo na żadnych video tego nie słychać, zagłusza huk opon i wydechu.  https://streamable.com/nripk  nagrałem video, przy 16 sekundzie najbardziej słychać, ale proponuję założyć słuchawki, chodzi mi o to "popukiwanie, dudnienie" nie wiem jak nazwać, jechałem z górki więc słychać trochę skrzynię, ale to akurat nie ma znaczenia.

Edited by AlexClyde