Jump to content

Autostadt Wolfsburg

pumex1
 Share

Recommended Posts

Pomimo, że miałem okazje pracować/współpracować przez 2,5 roku z koncernem VW, to jakoś nigdy czasu na wizytę w Wolfsburgu nie było. A, że wreszcie znalazło się nieco wolnego, to ruszyliśmy z żoną zobaczyć jak wygląda świat samochodu dla ludu ;)

Niewątpliwie było warto, pomimo że nie udało się zaliczyć wycieczki po fabryce, a jedynie w Autostadt. 

Fotki z wizyty tutaj => https://www.dropbox.com/sh/0wujqndct9o0hey/AADlv8IkjpH1MAKQhxMcgHn2a?dl=0

Dodatkowo, pewną ciekawą sytuacją z historii mojej rodziny jest to, że babcia i dziadek trafili do Wolfsburga na roboty w czasie II Wojny Światowej i właśnie tam się poznali... 

• Upvote 2

Byłem 3 razy i za każdym razem było kilka nowych aut, teraz też widzę trochę innych. Jakieś 2 może 3 kilometry od autostadt jest stare muzeum vw. Byliście? 

Założyliśmy czasowo w planach Autostadt i fabrykę. Okazało się, że w fabryce mają wolne do 6.01 i to nam odpadło.  Żona była tam wcześniej jakieś 14 lat temu, więc też chciała zobaczyć co się pozmieniało.  Generalnie myśleliśmy w następnej kolejności o Stuttgarcie i Inglostadt. 

W dniu 12/31/2017 o 11:45, leseR napisał:

Byłem 3 razy i za każdym razem było kilka nowych aut, teraz też widzę trochę innych. Jakieś 2 może 3 kilometry od autostadt jest stare muzeum vw. Byliście? 

My bylismy chyba 10 lat temu. Calkiem fajne miejsce. Zamiast biletow byly piny ze znaczkiem vw :)

24.jpg

18.jpg

25.jpg

39.jpg

5 minut temu, KASIAiMIŚ napisał:

Zamiast biletow byly piny ze znaczkiem vw

Mnie rozwaliło to, że zakupiłem bilety przez net, podchodzę do obsługi, pokazuję komórkę z biletami, a człowiek spisuje ręcznie na kartce papieru kod biletu i  następnie wystawia plastik. Po czym ten plastik na bramce jest skanowany komórką :mrgreen: