Skocz do zawartości

Koszta utrzymania subaru brz - pytanie do osób użytkujących ten samochów


yorgol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów,

Subaru BRZ to nowy model i mało o nim opinii, chciałbym się dowiedzieć jakie są koszta eksploatacyjne tego samochodu, czy często się coś psuje oraz czy robocizna oraz części są drogie?

Poszukuję właśnie subaru brz dla siebie, mam ograniczony budżet dlatego szukam egzemplarza używanego więc zapewne będzie on z rocznika 2013-2015, 4-5 letni egzemplarz już może mieć pierwsze poważniejsze awarie, czy możecie podpowiedzieć na co powinienem uważać/zwrócić uwagę przy zakupie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznik 2013, przejechane ~35k -  zero jakichkolwiek awarii.

Jak był na gwarancji to dogadałem wymianę pompy paliwa aby się pozbyć tzw 'świerszczy' pojawiających się od czasu do czasu (częsta przypadłość chyba starszych egzemplarzy, samo w sobie nie szkodzi ale wkurza - gt86 crickets na yt).

Wiadomo - każdy egzemplarz jest inny i w nawet w PL już były przypadki, że silnik się przekręcił przy 5k i 13k km.

Cenowo to przeglądy w aso z tego co pamiętam wychodziły z 1500 z jakąś tam wymianą filtrów itd, ubezpieczenie chyba pod 3k. Robocizna i części w aso drogie są dla każdego modelu :P

 

Polecam lekturę największej bazy wiedzy o Toyobaru - http://www.ft86club.com/forums/

a później również na gt86klub.pl i do grupy na fb. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że w ASO drogo wychodzi to wiadomo, raczej nie naprawiałbym go w ASO ale ze względu na konstrukcję niektórych silników lub cenę części zamiennych nawet naprawa nawet poza ASO wychodzi bardzo kosztowna, stąd moje pytanie.
Przekręcony silnik przy 5/13k, przekręcony w sensie panewki ? To chyba jakaś wada fabryczna, możesz napisać co dokładnie się działo? 

Nie napisałem że patrzę zarówno na egzemplarze w Polsce które mógłbym sobie sprawdzić jak i rozważam sprowadzenie z USA i tu niestety tylko mogę je po zdjęciach ocenić ryzykując że mechanicznie są sprawne.
Ubezpieczenie pod 3k? Mówimy o samym OC? Jeśli tak to nieźle bo tej pory za renault megane płaciłem 2k za OC + AC 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2017 o 17:06, yorgol napisał:

Ubezpieczenie pod 3k? Mówimy o samym OC? Jeśli tak to nieźle bo tej pory za renault megane płaciłem 2k za OC + AC 

OC+AC

 

W dniu 31.12.2017 o 17:06, yorgol napisał:

Przekręcony silnik przy 5/13k, przekręcony w sensie panewki ? To chyba jakaś wada fabryczna, możesz napisać co dokładnie się działo? 

 

Wiem tylko tyle co tu:

 

 

Bez tytułuc.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to o ile na temat awaryjności nic nie mogę póki co powiedzieć (i oby tak zostało :P ) o tyle co do bieżących kosztów eksploatacji trzeba się przygotować na częste wizyty przy dystrybutorze - mnie się w żaden sposób nie udaje zejść poniżej 15/100...  :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Panowie, mam pytanie apropo kosztów utrzymania BRZ w związku z trwałością jego silnika - macie jakąś większą wiedze na temat ewentualnej wadliwości  jednostki napędowej? Trochę mnie dziwi fakt, że dzwoniąc po ogłoszeniach już 2 raz trafiam na gościa który mówi, że x km temu strzeliła panewka i musiał robić grubszą naprawę. Do tego na serwisach internetowych można znaleźć samochody z salonu które sprzedawane są z uszkodzonym silnikiem.

Mam jeszcze takie trochę głupie pytanie z innej beczki - da się BRZtem jeździć w zimie?Jak radzi sobie taka konstrukcja na lekkich podjazdach kiedy jest wyposażona w porządne zimówki?Da się w ogóle tym podjechać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebastian32 napisał:

Z własnego doświadczenia napisze, że to bardzo drogie auto w utrzymaniu ... :)

 

Twój jest "dopieszczony". :P

 

Jeździłem w zimie,  jednak nie mam doświadczenia z pojazdami po mocno zaśnieżonych drogach. Jazda jest emocjonująca,  ale nie niemożliwa. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Sebastian32 napisał:

Z własnego doświadczenia napisze, że to bardzo drogie auto w utrzymaniu ... :)

Brzmi enigmatycznie:D

Zapytam zatem czy ta "drogość" to wina samego auta czy bardziej fantazji i potrzeb właściciela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fa

10 minut temu, beemowiec napisał:

Brzmi enigmatycznie:D

Zapytam zatem czy ta "drogość" to wina samego auta czy bardziej fantazji i potrzeb właściciela?

 

To fantazje i potrzeby z winy samochodu. Z tego co wiem i czytam na ten temat to samochód w normalnym użytkowaniu nie sprawia żadnych kłopotów. Nie psuje się. Mnie ciężko powiedzieć odnośnie trwałości bo mam auto 2,5 roku i niespełna 11 tys km przejechane i jednocześnie sporo zmodzone. Auto nie jezdzi w zimie ani nawet w deszczu. Czy drogie sam sobie odpowiedz. Mnie kazdy przejechany kilometr nie liczac paliwa kosztowal do tej pory ponad 18 zl !

Edytowane przez Sebastian32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, filipk93 napisał:

To wsadziłeś w auto prawie 200 tys zł przez te 11k km?

 

Mniej wiecej tyle mnie kosztowalo, nie liczac paliwa, ubezpieczenia i przegladow. Jak to przelicze na ilosc przejechanych km przez ten czas to wychodzi ponad 18 zl/km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Sebastian32 napisał:

 

Mniej wiecej tyle mnie kosztowalo, nie liczac paliwa, ubezpieczenia i przegladow. Jak to przelicze na ilosc przejechanych km przez ten czas to wychodzi ponad 18 zl/km.

mi wyszło 8 zł/km i jestem przerażony, przy 18 miałbym myśli samobójcze :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...