Jump to content

Skrzynia biegów forester

Filipos
 Share

Recommended Posts

No i dziś znowu akcja z autem jechałem do Krakowa i nagle coś strzeliło zjechałem na mop auto zgrzyta biegi wchodzą lekko jak wcisne pedal sprzęgła jest cicho  a tak to strasznie halasuje. Pojechałem kawałek i zablokowało biegi mam tylko Luz żadnego biegu nie wrzuce. Skrzynia? Sprzęgło?

Zamiast sylwestra w górach mam skrzynie do wyciągnięcia. 

Jednak skrzynia myślałem że sprzęgło. Mam pytanie będzie pasować skrzynia od 158 km jeśli most też zamienię?

Widzę  nikt się nie wypowiada a ja wariuje. Nr skrzyni bo dziś wyciągiem TY758XTZAA

Zatarlo się łożysko którego koszyczek wpadł do środka i skrzynia się zmieniła. Przyczyną było moje nie do patrzenie po kupnie ktoś wymienił sprzęgło i oleju w skrzyni było tyle co na lekarstwo. Założyłem od 2.0 158km z 2006r wszystko pasuje idealnie przełożenie na moście takie samo.

• 2 weeks later...

Hej,

przy jakim przebiegu? właśnie przerabiam podobny scenariusz, z takim fartem że na serwis dojechałem i przyczyną chyba nie był olej, a wadliwy moduł między kierownicą a siedzeniem ;)

Dzięki, mojemu niedawno stuknęło 150, nie wydaje mi się żeby w nowszych wstawiali jakieś słabsze skrzynie, tak jak nie pierwszy raz czytam na forum o wiskozie.

Znalazłeś części czy całą skrzynię? Taką samą XTZAA? 

• 2 months later...
W dniu 29.12.2017 o 10:06, Filipos napisał:

No i dziś znowu akcja z autem jechałem do Krakowa i nagle coś strzeliło zjechałem na mop auto zgrzyta biegi wchodzą lekko jak wcisne pedal sprzęgła jest cicho  a tak to strasznie halasuje. Pojechałem kawałek i zablokowało biegi mam tylko Luz żadnego biegu nie wrzuce. Skrzynia? Sprzęgło?

Zamiast sylwestra w górach mam skrzynie do wyciągnięcia. 

Jednak skrzynia myślałem że sprzęgło. Mam pytanie będzie pasować skrzynia od 158 km jeśli most też zamienię?

Widzę  nikt się nie wypowiada a ja wariuje. Nr skrzyni bo dziś wyciągiem TY758XTZAA

mam ten sam problem udało się zamienić na inną  daj znać

• 1 month later...
  • 2 weeks later...

Witam, piszę do "Filipos świeżynka". Proszę podaj oznaczenie skrzyni którą zamontowałeś w autku. tu jest mój numer w razie w... 502399125

Niestety też mam skrzynię do wymiany i nie ma nigdzie o oznaczeniu TY758XTZAA ( czyli miałem taką samą jaką ty miałeś w autku ) też mam forestera 2.0 benzyne 150 koni 2008 rok i nie wiem jaką założć? wszystko pasowało w tej co kupiłeś , uchwyty, śruby, mocowania, i przełożenie ? bez dyfra w końcu wymieniłeś?. Proszę bardzo o możliwie szybką odpowiedź. Z góry dziękuje i pozdrawiam

Witam serdecznie.

Koledzy, jestem nowy choć już ze 2 lata tutaj.  Też mam problem ze skrzynią w jedynce 2,0; 125koni. Na wymianę trudno znaleźć. Czy ktoś próbował naprawiać z powodzeniem? I jaka szansa na powodzenie? Mechanik walczy już prawie miesiąc i zaczynam mieć wątpliwości czy da radę. Z góry dziękuję za ew. rady.

• 3 weeks later...