Skocz do zawartości

Skrzynia biegów forester


Filipos

Rekomendowane odpowiedzi

No i dziś znowu akcja z autem jechałem do Krakowa i nagle coś strzeliło zjechałem na mop auto zgrzyta biegi wchodzą lekko jak wcisne pedal sprzęgła jest cicho  a tak to strasznie halasuje. Pojechałem kawałek i zablokowało biegi mam tylko Luz żadnego biegu nie wrzuce. Skrzynia? Sprzęgło?

Zamiast sylwestra w górach mam skrzynie do wyciągnięcia. 

Jednak skrzynia myślałem że sprzęgło. Mam pytanie będzie pasować skrzynia od 158 km jeśli most też zamienię?

Widzę  nikt się nie wypowiada a ja wariuje. Nr skrzyni bo dziś wyciągiem TY758XTZAA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatarlo się łożysko którego koszyczek wpadł do środka i skrzynia się zmieniła. Przyczyną było moje nie do patrzenie po kupnie ktoś wymienił sprzęgło i oleju w skrzyni było tyle co na lekarstwo. Założyłem od 2.0 158km z 2006r wszystko pasuje idealnie przełożenie na moście takie samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki, mojemu niedawno stuknęło 150, nie wydaje mi się żeby w nowszych wstawiali jakieś słabsze skrzynie, tak jak nie pierwszy raz czytam na forum o wiskozie.

 

Znalazłeś części czy całą skrzynię? Taką samą XTZAA? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 29.12.2017 o 10:06, Filipos napisał:

No i dziś znowu akcja z autem jechałem do Krakowa i nagle coś strzeliło zjechałem na mop auto zgrzyta biegi wchodzą lekko jak wcisne pedal sprzęgła jest cicho  a tak to strasznie halasuje. Pojechałem kawałek i zablokowało biegi mam tylko Luz żadnego biegu nie wrzuce. Skrzynia? Sprzęgło?

Zamiast sylwestra w górach mam skrzynie do wyciągnięcia. 

Jednak skrzynia myślałem że sprzęgło. Mam pytanie będzie pasować skrzynia od 158 km jeśli most też zamienię?

Widzę  nikt się nie wypowiada a ja wariuje. Nr skrzyni bo dziś wyciągiem TY758XTZAA

mam ten sam problem udało się zamienić na inną  daj znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam, piszę do "Filipos świeżynka". Proszę podaj oznaczenie skrzyni którą zamontowałeś w autku. tu jest mój numer w razie w... 502399125

Niestety też mam skrzynię do wymiany i nie ma nigdzie o oznaczeniu TY758XTZAA ( czyli miałem taką samą jaką ty miałeś w autku ) też mam forestera 2.0 benzyne 150 koni 2008 rok i nie wiem jaką założć? wszystko pasowało w tej co kupiłeś , uchwyty, śruby, mocowania, i przełożenie ? bez dyfra w końcu wymieniłeś?. Proszę bardzo o możliwie szybką odpowiedź. Z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Koledzy, jestem nowy choć już ze 2 lata tutaj.  Też mam problem ze skrzynią w jedynce 2,0; 125koni. Na wymianę trudno znaleźć. Czy ktoś próbował naprawiać z powodzeniem? I jaka szansa na powodzenie? Mechanik walczy już prawie miesiąc i zaczynam mieć wątpliwości czy da radę. Z góry dziękuję za ew. rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...