Skocz do zawartości

Kupno Legacy IV


kotlin83

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, kamul said:

A tak swoją drogą może warto podjechać po coś z forum?

 

Szukam i w ogłoszeniach z forum. Na razie jestem na Lubelszczyźnie i patrzę co tu jest. Chcę jeszcze jutro podjechać do Lublina, tam widziałem że są 3 do obejrzenia. Warunki są dwa - nadwozie kombi i automacik :), preferowane modele to Legacy lub Outback po 2005r. Jak nic nie znajdę, to po powrocie do Poznania będę szukał dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to pompy to tak jak i inni, u mnie tez wyje, zwykle na zimnym i najglosniej w zimie, od 2 lat bez zmian, rada od mechanika bedziemy dzialac jak sie drastycznie wycie zwiekszy, a poki co bez zmian.

 

Co do auta z forum, to rowniez polecam moze warto? Jest GT wersja usa, ale sedan, no ale jest i srebrne kombi z tym motorem i w podobnych pieniadzach, warto poczytac ogloszenia, na pewno auta nie maja tam lysych opon i mozna sie przejechac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, kotlin83 napisał:

 

Szukam i w ogłoszeniach z forum. Na razie jestem na Lubelszczyźnie i patrzę co tu jest. Chcę jeszcze jutro podjechać do Lublina, tam widziałem że są 3 do obejrzenia. Warunki są dwa - nadwozie kombi i automacik :), preferowane modele to Legacy lub Outback po 2005r. Jak nic nie znajdę, to po powrocie do Poznania będę szukał dalej.

Moje rodzinne miasto :) powodzenia. Ja miałem te same kryteria i trafiłem, także da się. Tylko kwota nieco inna :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2017 o 20:20, Robert Ruksztełło napisał:

sprawdź czy na rozgrzanym silniku po zatrzymaniu i trzymaniu wciśniętego hamulca przez około 7 sekund nie pojawia się dziwny dźwięk który znika po puszczeniu hamulca lub przełączeniu na neutral,

Panie Robercie, a o czym złym ma świadczyć takie zachowanie? Z ciekawości pytam.

 

Co do 2.0R 165kM to komentarze "kup H6"  mnie naprawde dziwią. Wiadomo, że 2.0NA to nie 3.0NA. Skoro jednak kolega pyta o takie auto to znaczy, że nie chce H6. Kup 2.5T pomodzone na 500kM! Chyba rozwiązałem wszystkie Twoje problemy tą radą ;) Mistrzowie prostych gardzą 2.0 NA! :D

Ps: pompą wspomagania sie tak nie przejmuj, uzywke kupisz za 350zl. Mi wyje od 2lat i hula caly czas.

Edytowane przez krvrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2017 o 20:42, kotlin83 napisał:

 Co do H6 to serce mówi tak, ale rozum (i żona) raczej nie dadzą się tak łatwo przekonać ;) A te 165 kucy po przesiadce z 1.9 jtd na pewno poczuję :D

Jak widać nie do końca nie chce

Jak poczuje że to 2.0 nie idzie to może posłucha serca ;)

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Robercie, a o czym złym ma świadczyć takie zachowanie? Z ciekawości pytam.
 
Co do 2.0R 165kM to komentarze "kup H6"  mnie naprawde dziwią. Wiadomo, że 2.0NA to nie 3.0NA. Skoro jednak kolega pyta o takie auto to znaczy, że nie chce H6. Kup 2.5T pomodzone na 500kM! Chyba rozwiązałem wszystkie Twoje problemy tą radą Mistrzowie prostych gardzą 2.0 NA!
Ps: pompą wspomagania sie tak nie przejmuj, uzywke kupisz za 350zl. Mi wyje od 2lat i hula caly czas.
Tego nie wiem, po prostu nie zauważyłem tego przed kupnem- jest o tym wątek na forum ale z tego co widziałem to jeszcze nie ma rozwiązania. Ja u siebie wymieniłem olej w at, dołożyłem filtr ale zmiany nie ma, jeżdżę i się nie przejmuje

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kotlin83 napisał:

 

Szukam i w ogłoszeniach z forum. Na razie jestem na Lubelszczyźnie i patrzę co tu jest. Chcę jeszcze jutro podjechać do Lublina, tam widziałem że są 3 do obejrzenia. Warunki są dwa - nadwozie kombi i automacik :), preferowane modele to Legacy lub Outback po 2005r. Jak nic nie znajdę, to po powrocie do Poznania będę szukał dalej.

po co wogole ogladasz szroty od handlarzy? nie szkoda czasu?

auto bez oplat , lyse letnie opony w srodku zimy.... trzeba bylo powiedziec panu sprzedawcy ze przyjdziesz sie przejechac w lipcu, jak beda lepsze warunki....

auto mialo wazny przeglad zagraniczny jakis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, maciek323 said:

po co wogole ogladasz szroty od handlarzy? nie szkoda czasu?

auto bez oplat , lyse letnie opony w srodku zimy.... trzeba bylo powiedziec panu sprzedawcy ze przyjdziesz sie przejechac w lipcu, jak beda lepsze warunki....

auto mialo wazny przeglad zagraniczny jakis?

Nie, tamto nie miało przeglądu. Żadnego. I na dodatek miało być od osoby prywatnej, umowa kupna-sprzedaży a nie faktura vat-marża. A co do handlarzy to owszem, wielu jest cwaniaków, ale nie można wszystkich wrzucać do tego samego worka :) Poprzednie auto (nie Subaru) kupowałem ponad 5 lat temu, też od handlarza, i szczerze mówiąc to najlepszy samochód jaki miałem w życiu - najmniej awarii, praktycznie tylko sprawy eksploatacyjne. Ale każdy trzeba sprawdzić najlepiej jak się da po swojemu, stąd też ten temat :). BTW, byłem dziś oglądać kolejne i prawdą jest to co mówicie, na automacie pobiera się słabiej niż jtd, ale na ustawieniu jest sport miałem rogala na gębie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2017 o 12:34, krvrad napisał:

Potem będzie słuchał Żony :biglol:

Gdzies czytałem, że "mąż nie płacze jak żona i żony płaczów nie słucha";)

Ja kupilem, potem jeszcze 10k dołożylem i żyje. Żonę dalej mam. I mówi żeby niesprzedawać. Jak ma cieszyc to h6. Jak ma jeździć. No cóż subaraki generalnie jeżdża wszystkie;)

Sprawdzac trzeba grube rzeczy, drogie w naprawie.

Pierdoly męczace:

Porysowane szyby - estetyka.

Wycieraczki. Ten luz na mechaniźmie potrafi <_<wnerwiaaaaaaac:angry:. Wymiana na nowe? 1000?

Zamki w drzwiach. Wymiana na nowe to chyba 500 za sztuke.

Klamka klapy juz bylo pisane.

Jak legas przedlift to radio  bez mp3 i w ogole same problemy.

Zmieniarka pada.

Kombi tylna wycieraczka, wiązka bywa przerwana i wariuja.

To co powyzej, kak dla mnie sugeruje aby kupic h6. Jak wcisnie w fotel to niepomyslisz o "pierdolach"

 

Z grubych:

Układ chlodzenia (w h6 cholernie wazne)

Uszczelka pod glowica - czyli sprawdzam zbiorniczek wyrownawczy i plyn w chlodniczy. I czy nie robi anonalii temperaturowych.

Wisko sprzeglo rozrząd... to i tak trzeba predzej czy później.

Opony lyse nie łyse wazne aby byly te same i tak samo zuzyte. Rozne opony zabijaja naped.

 

Dlatego jak Legacy to h6 a najlepiej spec b. Manualna skrzynia 6 z STI....

BEZ GAZU

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, euyot napisał:

Porysowane szyby - estetyka

Niestety,ale mam to samo:(

1 godzinę temu, euyot napisał:

Zamki w drzwiach. Wymiana na nowe to chyba 500 za sztuke

I tu ponownie mam to samo:o

1 godzinę temu, euyot napisał:

Kombi tylna wycieraczka, wiązka bywa przerwana i wariuja

Tu najczęściej rdzewieje trzpień wycieraczki.Najczęściej pomaga czyszczenie papierem ściernym i psiknięcie WD-40. Inne przyczyny to przerwana wiązka lub padnięty silniczek wycieraczki (koszt 830 zł)

 

1 godzinę temu, euyot napisał:

Jak legas przedlift to radio  bez mp3 i w ogole same problemy

Można dorobić wejście AUX lub poradzić sobie dobrym transmiterem FM i kasetą mp3:)

 

1 godzinę temu, euyot napisał:

Wycieraczki. Ten luz na mechaniźmie potrafi <_<wnerwiaaaaaaac:angry:. Wymiana na nowe? 1000?

Z tego co pamiętam to nowy 1700 ale mogę się mylić. Można dorwać używkę za 250:D

 

1 godzinę temu, euyot napisał:

Uszczelka pod glowica - czyli sprawdzam zbiorniczek wyrownawczy i plyn w chlodniczy. I czy nie robi anonalii temperaturowych.

To może zaboleć. Ważne jest dobre sprawdzenie przy zakupie. To samo dotyczy sprzęgła (okolice 2500zł), rozrządu (3000-4000zł). Przy automacie może być trochę taniej bo nie ma sprzęgła i wiskozy

 

I tak jak wspomniałeś lepiej żeby był bez gazu (są też zwolennicy ale wg H6 się średnio do gazu nadaje).

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, ale zamki w drzwiach do ogarnięcia za 20-30 zł za sztukę (jeśli piszecie o padającym silniczku), także tym się nie trza za bardzo przejmować. Co do wycieraczek, to Dorman 49449 daje radę, nowy mechanizm zamawiany w nie ASO 1550zł, ewentualnie zamiennik Dormana (cały mechanizm bez silniczka): https://www.ebay.com/itm/Windshield-Wiper-Linkage-Front-Dorman-602-808-fits-06-09-Subaru-Legacy/122178000378?fits=Make%3ASubaru|Model%3ALegacy&epid=1583199816&hash=item1c726055fa:g:gg0AAOSwyKxZ~V74&vxp=mtr

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2017 o 20:20, Robert Ruksztełło napisał:

- sprawdź czy na rozgrzanym silniku po zatrzymaniu i trzymaniu wciśniętego hamulca przez około 7 sekund nie pojawia się dziwny dźwięk który znika po puszczeniu hamulca lub przełączeniu na neutral,
 

 

Jeśli @kotlin83 się nie obrazisz, to podepnę się z pytaniem do @Robert Ruksztełło: co ten objaw oznacza?

U mnie słychać coś "hydraulicznego" przez kilkanaście sekund po odpaleniu ale na zimnym silniku. Dobywa się z podłogi w D i R, przy N jest cisza.

 

Powodzenia na zakupach!

Edytowane przez panszuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jeśli [mention=31667]kotlin83[/mention] się nie obrazisz, to podepnę się z pytaniem do [mention=26675]Robert Ruksztełło[/mention]: co ten objaw oznacza?
U mnie słychać coś "hydraulicznego" przez kilkanaście sekund po odpaleniu ale na zimnym silniku. Dobywa się z podłogi w D i R, przy N jest cisza.
 
Powodzenia na zakupach!
Panszuba- nie wiem co oznacza ten dźwięk- wg mnie brzmi jak dźwięk łożyska lub przepływu oleju, minimalne puszczenie hamulca, samochód podjedzie kilka centymetrów i hałas znika do kolejnego hamowania, tak jak pisałem wcześniej wymieniłem 9 litrów oleju, dodałem filtr at bo u mnie nie było ( nawet wcześniej ściągnąłem miske aby sprawdzić czy nie ma za dużo opiłków na magnesie ale było czysto)
Podsumowując: jeżdżę i się nie przejmuje

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniesiony był wątek sprzedającego. Niestety część handlarzy to są .... moderator i tak by to obciął także napiszę "nieuczciwi ludzie". Wałek polega na tym że kupujesz auto od słupa (kolega, szwagier, stryjek), wyjeżdżasz za bramę komisu i zostajesz z problemem sam. Żadna gwarancja, rękojmia czy co tam sobie wymyślisz nie obowiązuje! Kupiłeś od osoby prywatnej która nie musi znać się na autach a podpisałeś w umowie że zapoznałeś się ze stanem technicznym. Jeżeli kupujesz z komisu, za wady ukryte odpowiedzialność komis.
Na przestrzeni 3 lat kupowałem 2 auta deko spoza mainstreamu, obydwa miały być konkretnie takie (silnik, buda, wyposażenie)- w sumie zrobiłem ok 5 kkm, oglądając ok 50 sztuk (szacunkowo). Żaden ale to żaden komis ani przedewszystkim handlarz nie wzbudził grama zaufania. Przy drugim aucie komisy i handlarzy odwiedzałem tylko po drodze albo jak byli mega blisko. Na forum jest kolega, gdzieś chyba spod Jeleniej i od niego zakupy chwali już conajmniej kilkanaście osób. To wyjątek potwierdzający regułę, od niego też bym kupił.
Bardzo żałuję że nie nagrałem rozmowy z pewnym komisantem z okolic Wieliczki. Popowodziowego forka w stanie kiepskiego złomu z 2001 próbował sprzedać za 18 tysięcy. Pojechałem bo byłem pewny że się mylneli i jest 1800 (kolega go znalazł u nich na placu jak szukał auta dla siebie).
Handlarzom nie opłaca się ściągać aut normalnych bo za nie cena jest też normalna a w takiej cenie u nas ciężko sprzedać. A jak się trafi okazja to albo sami jeżdżą albo sprzedają w rodzinie. Sam mam zaprzyjaźnionego człowieka który zawodowo wozi auta z Belgii. Na przestrzeni 8 lat trafiła mu się jedną okazja w cenie zlomu- wyprzedawala policja, jeździ tym autem do dziś. Pytałem go o coś dla mnie- jak masz czas to może za jakiś rok, dwa znajdzie się coś normalnego ale bez gwarancji.
Konkluzja, bo kominek już rozpalilem, handlarza / komisu godnego uwagi ja nie spotkałem, oprócz kolegi o którym wyżej pisałem (jego też nie spotkałem osobiście a żałuję bo wydaje się być rozsądnym człowiekiem).

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, recki napisał:

Kupiłeś od osoby prywatnej która nie musi znać się na autach a podpisałeś w umowie że zapoznałeś się ze stanem technicznym.

Wydaje mi się, że jednak żeby tak było w umowie musisz mieć wyłaczenie. Zapoznanie sie ze stanem nic nie znaczy. Ot tylko stwierdzenie, że sie zapoznałes. Nie musisz sie znac. Inna sprawa, że dochodzenie jest problematyczne...

Reszta pełna zgoda. Handlujący zarabia na handlu. Marża. Slowo klucz. Cudów nie ma.

Edytowane przez euyot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jednak żeby tak było w umowie musisz mieć wyłaczenie. Zapoznanie sie ze stanem nic nie znaczy. Ot tylko stwierdzenie, że sie zapoznałes. Nie musisz sie znac. Inna sprawa, że dochodzenie jest problematyczne...
Reszta pełna zgoda. Handlujący zarabia na handlu. Marża. Slowo klucz. Cudów nie ma.
Nie jestem prawnikiem - w kilku programach tv o problemach z autami coś takiego słyszałem (jeżeli kupujesz pojazd od firmy ale takiej która nie zajmuje się autami to sytuacja jak od osoby prywatnej).
Nie dam sobie ręki uciąć czy nie chodziło o rękojmię? Nie pamiętam. Przykład dotyczył chłopaka który przejechał 300 km i padł sterownik skrzyni w jakimś amerykańcu a kontrolka od skrzyni była wylutowana. Po kilku rozprawach wygrał zwrot kasy plus rekompensatę za stratę wynagrodzenia (pracował autem) i był w stanie udowodnić ile nie zarobił z braku auta.
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest temat:

Opcje są dwie, albo sam silniczek, niedostępny w PL, także trzeba trochę poczekać na dostawę i zdaje się, że wymaga lekkiej rzeźby. Druga, ta którą ja wybrałem ze względu głównie na czas to zamiennik mechanizmu z Accorda VII, na allegro po 30zł, silniczek pasuje z niego idealnie. Sam mechanizm jest zgrzany, ale po podważeniu cienkim śrubokrętem łatwo się rozpoławia, wywalamy stary silniczek, wstawiamy nowy, mechanizm kleimy na jakąś Kropelkę czy coś podobnego i po sprawie. Więcej poczytasz w przytoczonym wątku.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba prywatna znać się nie musi i o istnieniu wady wiedzieć też nie musi. Trzeba wtedy udowodnić, że wada istniała w trakcie zakupu. Domniema się, że jeżeli ujawniła się w ciągu miesiąca to jest wadą ukrytą. Ja jestem teraz w takiej sytuacjI. A samochód kupiłem uwaga ... W ASO Adamski. Tak więc dla własnego bezpieczeństwa lepiej wszystko sprawdzić samemu i zbierać wszelkie informację i dowody zakupu. Sprzedawcy lubią nie o wszystkim wspomnieć i niewystawić faktury vat tylko np. Umowy in blanco. Trzeba być uważnym i lepiej uczyć się na czyiś błędach;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie w zeszlym miesiacu gosc chcial sprzedac ,, klasyka" " prawdopodobnie jedynego w kraju" zamieszczonego w gieldzie klasykow pl.

Auto cieklo spod uszczelki walu, z przekladni, pospawany nieszczelny wydech, niesprawne oswietlenie, wymieniona stacyjka, brak kompletu kluczykow, brak oc i chcial podpisywac umowe nie bedac wlascicielem. Prawie sie nabralem, ale opamietalem sie i go pogonilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.  Silniki 2.0 w automacie są strasznie powolne i brakuje mocy przy wyprzdzaniu.

 

W dniu 28.12.2017 o 19:43, kotlin83 napisał:

Cześć koledzy i koleżanki. Przymierzam się do zakupu Legacy IV. Jutro jadę obejrzeć jedną która przykuła moją uwagę - rocznik 2007 w kombi, silnik benzynowy - 2.0 165KM, skrzynia automatyczna. Czy jako aktywni użytkownicy Subaru macie może jakieś wskazówki co warto sprawdzić przed zakupem? O samych silnikach trochę poczytałem i o ile dobrze rozumiem, to ew. instalację gazu znoszą całkiem nieźle - pytanie tylko jaka ona powinna być (która generacja), i jaki może być jej koszt. Z tego co wyczytałem to regulacja zaworów wiąże się z wyjęciem silnika. Jakie są koszty całkowite takiej regulacji?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...