Skocz do zawartości

Swiece do forestera SG Denso K20TT czy K16TT


janu23

Rekomendowane odpowiedzi

Forester 2.0 NA lpg

Zamowilem swiece Denso K20TT, natomiast wg katalogu wychodzi ze do tego forka powinny byc K16TT. Roznic zewnetrznych nie ma, gwint ten sam.

Jest jakas roznica miedzy nimi oprocz oznaczenia?

Prosze konkretne odpowiedzi a nie ze kup takie i takie ...

Google nie zdołał znalezc odpowiedzi.

Edytowane przez janu23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 29.12.2017 o 15:15, ozarek napisał:

różnią się właśnie temperaturą samooczyszczania. ALE ja bym sobie darował serię TT całkowicie, są bardzo słabe.

Czy mógłbyś rozwinąć myśl?

Już któryś raz wypowiadasz się negatywnie na temat Denso TT.

Tymczasem jeżdżę na K20TT od +/- 35kkm, właśnie na LPG.

Niczego niepokojącego nie zaobserwowałem.

Specjalnie wybrałem świece z wyższą ciepłotą (K20TT zamiast rekomendowanych K16TT), by lepiej znosiły trudy odprowadzania wyższej temperatury spalania LPG z elektrod.

Dzięki temu ich żywotność się zwiększyła.

Zbliża się czas wymiany (książkowo minął 5kkm temu :D) i zastanawiam się, dlaczego mam ich ponownie nie kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, WOJO napisał:

Czy mógłbyś rozwinąć myśl?

Już któryś raz wypowiadasz się negatywnie na temat Denso TT.

bo takie mam swoje i znajomych doświadczenia, znajomy prowadzący sklep z częściami też niestety dużo się o TT nasłuchał od klientów i przestał je polecać. Nawet w benzynach bez LPG występują problemy. Elektroda jest cienka i się zwyczajnie upala bardzo szybko przez co rośnie przerwa i pojawiają się problemy z zapłonem.

TT u mnie wytrzymały niecałe 10kkm, kolejne zwykłe NGK jeżdżą już ponad 20kkm i są w stanie idealnym (sprawdzane ostatnio przy regulacji zaworów) także Denso klasyczne OK, TT nie polecam.

Zamysłem serii TT była bardzo duża unifikacja/uniwersalność produktu i to się nie sprawdziło. Denso też to zauważyło bo stara seria wróciła do sprzedaży.

13 godzin temu, WOJO napisał:

Specjalnie wybrałem świece z wyższą ciepłotą (K20TT zamiast rekomendowanych K16TT), by lepiej znosiły trudy odprowadzania wyższej temperatury spalania LPG z elektrod.

może to Ci dało właśnie efekt przedłużonej trwałości, ale to jest jakieś obejście problemu tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja testowałem u siebie te Denso, po ok. 7kkm wywaliłem, trzeba było dłużej kręcić żeby odpalić i po tym przebiegu były wypalone jakby nalatały z 50kkm. Wróciłem do NGK i problemy minęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...