Skocz do zawartości

II Subariada LIGHT Rumunia 9 -16 czerwca 2018


Jacek Wyrzykowski

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.04.2018 o 12:07, Miłosz Rzeźnik napisał:

Uwaga, uwaga, wypadł kolega @Dawid19.
Jest więc miejsce dla jednej ekipy. Szybkie decyzje potrzebne. 
@Andrzej Martynow, @Marek S., @Artur Wiśniewski ???

Jednocześnie informacja dla osób z listy - na poczcie. Druga wpłata, koszty rezerwacji i kilka innych ważnych info. Proszę czytać.

Pytamy dalej: @enemef1 , @JJ XV, @JERZY PILAREK  gotowi  na wyjazd ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
7 godzin temu, pavcio82 napisał:

Właśnie otrzymałem oficjalnego maila, że są jeszcze wolne miejsca.

Jeśli tak, to proszę o dopisanie do listy 2 osoby dorosłe + 2 dzieci.

Czekam na potwierdzenie.


Potwierdzam. Właśnie dodałem Cię do wątku pocztowego dotyczącego tej wyprawy. Masz tam link do tabelki Google, którą prosze pinie wypełnij. Jesteś w tabelce pod nr 5. W sprawie wpłaty dostaniesz osobną pocztę lub od razu maila.

 

 

W dniu 17.05.2018 o 10:31, Czarne_Koronkowe napisał:

Mam pytanie do osób jadących samochodem firmowym. Czy upoważnienia do prowadzenia pojazdu robiliście u notariusza? Jeśli tak to czy notariusz ma jakieś gotowe formułki? Ile taka przyjemność kosztuje?


Upoważnienie powinno być notarialne oraz przetłumaczone na jakiś język uniwersalny (np. angielski, ale np. oficjalnie dla Węgrów węgierski!) przez tłumacza przysięgłego. Notariusz nie ma formułek, Ty lub ktoś z firmy może to napisać, a notariusz tylko potwierdzi. Ważne aby zawierało dane z dowodu rejestracyjnego oraz dane kierowcy (w tym dowód i paszport). Koszty notariusza i tłumacza to max 150 zł. 
Można też zrobić taki papier przez PZM (https://pzmtravel.com.pl/pzminfo/upowaznienie,do,podrozowania,pozyczonym,pojazdem,,lub,przyczepa,,278.html)

 

W dniu 17.05.2018 o 08:37, Andrzej Hornecki napisał:

O której godzinie (w planie - wieczorem) i jaki jest adres lokalnej knajpy w której będzie zorganizowana kolacja w Oradea pierwszego dnia tj. 9 czerwca?. Niestety, nie będę mógł być w dniu wyjazdu w Krakowie

 

Kolacja jest w hotelu, zatem zjeżdżasz na wieczór 9 czerwca do hotelu w Oradea. Hotel Nevis Wellness & SPA, Str. Lapusului 2, Oradea. Kolacja będzie najpewniej około 20. Ważne, abyś NIE przyjechał przed grupą, bo będzie zamieszanie. Proszę, abyś dodatkowo 9 rano zadzwonił do przewodnika (telefon wszyscy dostaną przed wyprawą), przypomniał się i określił kiedy najprawdopodobniej dojedziesz.
PS. Nie musisz być w Krakowe, ekipa startuje z Jurgowa.

Edytowane przez Miłosz Rzeźnik
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2018 o 10:59, lesioj napisał:

Proszę dopisać mnie +1 . Czekam na potwierdzenie


Witaj
Potwierdzony. Dodałem Cię do poczty poświęconej tej Subariadzie. Proszę, wypełnij pilnie tabelkę Google, do której link znajdziesz w pierwszym poście na poczcie.Dopisałem Cię pod numerem 6. W sprawie wpłat  otrzymasz osobną wiadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Bogusław Kap. napisał:

Czy polecane jest miejsce noclegowe w Jurgowie z 8/9 VI. Standard turystyczny.

Pozdrawiam. Bog. Kap.

Zalezy co masz na mysli

Jezeli czy jest polecany odpoczynek przed wyprawa i przyjazd do Jurgowa 8 czerwca to wg mnie ze wzgledow bezpieczenstwa to zdecydowanie tak. Zalezy tez to od odlegosci do pokonania na dojazd, ilu jest kierowcow w samochodzie i czy moga sie zmieniac itd.

Natomiast co mozna polecic w jurgowie- to jest opcja poszukania hotelu czy pensjonatu za posrednictwem portalu hotelowego lub przyjechac do Jurgowa i wynajac pokoj u bacy. Pokojow u bacy jest duzo prawie w kazdej chalupie. Ceny u bacy sa od 30 wzwyz za osobe. Kwestia czy baca wynajmnie na jeden dzien:huh:

Ja jade z trojmiasta i caly czas prowadze ,to juz miesiac temu wynajolem pokoj w pensjonacie, na powrot podobnie. Za pokoj zaplace 120/noc. Bede zaczynal podroz do jurgowa 8.06 rano zeby byc poznym popoludniem i troche odpoczac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witamy Wszystkich,
my już szczęśliwie w domu.
Piotr, dziękujemy za super przygodę "4x4"  :)
Nie wiemy co prawda jak to się stało, że wyjazd z piwniczki pod Tokajem wyszedł, tak jak byśmy pierwszy raz wsiedli do samochodów...trzeba to chyba przypisać oparom szlachetnego trunku w kabinach :)
Widzieliśmy kręcące się po drogach Węgier pojazdy w tę i z powrotem...zebraliśmy się we cztery do w takiej kolumnie marszowej bez pasterza dotarliśmy na Słowację, a później już różnymi drogami do ojczyzny.
 
Przygoda i wypoczynek super, będziemy obserwować kolejne propozycje subariad i szukać możliwości dołączenia (o ile będziesz jeszcze raz chciał wziąć tak niesforną załogę :)
 
Pozdrowienia dla  Wszystkich od załogi nr 4
 
az4.jpg.e66b5edcb2e1399edd001dfca7d0c365.jpg
 
...a tak zapamiętamy ten wyjazd :)))
 
 
DSC_8423.thumb.JPG.727fe0ff76593c29dbfe54001c40d4eb.JPG
  • Super! 4
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaloga 8 tez juz w domu. Dziekujemy bardzo Piotrowi za organizacje i ogarniecie calej naszej ekipy. A bylo co ogorniac. Wielkie Podziekowania Piotrowi za pokazanie nam Rumuni innej niz sadzilismy po stereoptypowych informacjach jakie mielismy do tej pory w kraju. Rumunia jest wspaniala i warta zobaczenia i poznania chociaz tak krotko jak bylo nam to dane. Za okruszek offroadu ktory uzmyslowil nam jakie wspaniale i dzielne mamy samochody. (no kierowcy tez nie najgorsi :))

Dziekujemy wszystkim ekipom za stworzenie bardzo fajnej atmosfery i wzajemne wspieranie sie na trasie. Wymiana informacji na temat naszych samochodow tez wniosla duzo istotnych informacji.

Zdjec mamy kilka setek i kilka dni musi uplynac zanim je posortuje.

Mam nadzieje do zobaczenia na trasach Subariadowych czy Plejadowych

Pozdrowienia i Dziekujemy

W dniu 11.06.2018 o 11:35, przemekka napisał:

Podobno numery nie do odczytania. Takie błoto na asfaltach. ;)

 

A tu sie myslisz. Numery nie do odczytania bo bloto Duze i mokre :) , ale nie na asfaltach, a na drogach ktorych nie ma na zadnych normalnych mapach. Wczoraj mylem Subaru kilka godzin i do konca nie jestem pewny czy wszystko wymylem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc dodam kilka pierwszych zdjęć dla zachęty :)  

1. Dowód, że zespół opiekuńczo-kulturalno-oświatowy ciężko pracował:

 

DSC_9043a.jpg

DSC_8700a.jpg

DSC_9106a.jpg

2. Dowód, że czasami zjeżdżaliśmy z kochanego asfalciku:

 

DSC_9104a.jpg

DSC_8528a.jpg

DSC_8991a.jpg

3. Dowód, że nie tylko samochód...ale też trudy wypraw trekkingowych:

 

DSC_8356a.jpg

DSC_8701a.jpg

... i miasta i wsie...

 

Resized_IMG_1199(1).jpeg

DSC_9224a.jpg

IMG_0221a.jpg

...przyroda dzika i ta oswojona...

 

DSC_8405a.jpg

DSC_8567a.jpg

DSC_9206a.jpg

DSC_9407a.jpg

....zabytki ...i przybytki  :)

 

IMG_0225a.jpg

Resized_IMG_1127a.jpg

IMG_0193a.jpg

DSC_9528a.jpg

DSC_9320a.jpg

Resized_IMG_1040a.jpg

i nie uwierzycie ...ale mimo upałów potrafiło też spłukać samochody i kierowców...na szczęście pogoda była tak wyregulowana, że podlewanie włączało się wieczorami i w chwilach dogodnych jedynie :)  wtedy ćwiczyliśmy do mundialu

 

 

DSC_8932a.jpg

DSC_8791a.jpg

DSC_8780a.jpg

DSC_8810a.jpg

  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...