Skocz do zawartości

II Subariada LIGHT Rumunia 9 -16 czerwca 2018


Jacek Wyrzykowski

Rekomendowane odpowiedzi

Na Subariadzie light jest wymog posiadania CB radia. Nigdy nie uzywalem ani nie mialem stycznosci. Jakie parametry powinno miec takie radio. Sa jakies modulacje zakresy kanalow moc urzadzenia. W gre oczywiscie wchodzi tylko uzywane. Nie planuje uzywac w przyszlosci wiec bedzie uzywane tylko przez tydzien. A moze mozna gdzies wypozyczyc. Ktos mi tez mowil ze antena musi byc zestrojona z odbiornikiem. Czy ktos mogly przyblizyc wspomniane parametry? W forumowych watkach nie znalazlem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bangokorea napisał:

Na Subariadzie light jest wymog posiadania CB radia. Nigdy nie uzywalem ani nie mialem stycznosci. Jakie parametry powinno miec takie radio. Sa jakies modulacje zakresy kanalow moc urzadzenia. W gre oczywiscie wchodzi tylko uzywane. Nie planuje uzywac w przyszlosci wiec bedzie uzywane tylko przez tydzien. A moze mozna gdzies wypozyczyc. Ktos mi tez mowil ze antena musi byc zestrojona z odbiornikiem. Czy ktos mogly przyblizyc wspomniane parametry? W forumowych watkach nie znalazlem

 

Antena powinna być zestrojona z autem. Radio warto kupić. Będzie jak znalazł na następną Subariadę. ;)

Ja kupiłem ostatnio CRT Mike. Obsługa jest w gruszce, a radio schowane w schowku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bogusław Kap. napisał:

Jestem pierwszy na liście rezerwowej. Potwierdzam chęć wyjazdu.

Czy ja codziennie mam kontrolować tą stronę ?

Mój adres: 65149370@pro.onet.pl

 

Jak @Miłosz Rzeźnik juz napisał - tak teraz warto sprawdzać codziennie. Jeśli wskoczysz na listę główną to zostaniesz dodany do poczty (@) forumowej wątku dotyczącego tego wyjazdu. Jeśli masz ustawione przekierowanie poczty forumowej do swojej "prywatnej" skrzynki email to posty dotrą do Ciebie także jako maile. Jeśli brak takich ustawień to sprawdzaj forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2018 o 09:04, bangokorea napisał:

Na Subariadzie light jest wymog posiadania CB radia. Nigdy nie uzywalem ani nie mialem stycznosci. Jakie parametry powinno miec takie radio. Sa jakies modulacje zakresy kanalow moc urzadzenia. W gre oczywiscie wchodzi tylko uzywane. Nie planuje uzywac w przyszlosci wiec bedzie uzywane tylko przez tydzien. A moze mozna gdzies wypozyczyc. Ktos mi tez mowil ze antena musi byc zestrojona z odbiornikiem. Czy ktos mogly przyblizyc wspomniane parametry? W forumowych watkach nie znalazlem

 

 

20 godzin temu, Daniel Janus napisał:

Jadąc z CB  grupą aut podróż się skraca tzn. szybciej mija;) Warto kupić.

 

Ja nie neguje potrzeby CB. Problem w tym ze nie mam pojecia co kupic. Nie chcialbym wydawac 400-500 PLN a wykorzystac tylko tydzien w roku. Jakie parametry musza byc a jakie mozna pominac przy zakupie, czestotliwosci, modulacje, kanaly i jaka taka jakosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tym. Pojechałem do serwisu gdzie sprzedają i zakładają CB. Poprosiłem aby mi dobrali do moich potrzeb, czyli tak jak u Ciebie, wyjazd wakacyjny plus narty zimą (2-3 razy w roku używane) Na co dzień nie korzystam z CB, leży zdemontowane. Moje urządzenie to: ONWAMK K6122AM/FM kupione chyba 6 lat temu, działa OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziecie w kolumnie długości maks. 1-2 km, więc odpada koszt bardzo długiej czy mocnej anteny. Chyba wszystkie radia sprzedawane oficjalnie w Polsce mają wybór ustawienia działania w obowiązującym u nas trybie "PL". większość też ma modulację AF/FM. Dobrze żeby radio miało regulację redukcji szumów i ew.  RF Gain. Można kupić przyzwoite radio np. firmy Yosan za około 200-250 zł. i do tego antenę za około 100 zł. 

Ja kupowałem kilka razy w strefiekierowcy. Mają duży wybór i dobre ceny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bogusław Kap. - awansowałeś na listę podstawową. Gratulacje! Zostajesz dołączony do wątku pocztowego forum na ww. wyjazd.

 

Aktualna lista (06.03.2018)

Termin: 9-16.06.2018 (II SL Rumunia)
 
   
1 Boguslaw Kap. 2os.
2 Andrzej Borys Studio Fotografii
3 Andrzej Hornecki +2dz.
4 focus69 2os. + 1dz.
5 Karolina 2os+1dziecko
6 Dawid19 + 1(?)os.
7 Jerzy 56 2os.
8 bangokorea + 1os.
9 marekXV 2os.
10 andrzej1963 2os.
   
rezerwa  
   
1 marek2545 2os.
2 Andrzej Martynow 1os. + 2dz.
3 Marek S. 2os.
4 Artur Wiśniewski 2os.
5 enemef1 2os. +dz.
6 JJ XV 2os. + 2dz.
7 Jerzy Pilarek 2os.
8  
9  
10  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Daniel Janus napisał:

Nie znam się na tym. Pojechałem do serwisu gdzie sprzedają i zakładają CB. Poprosiłem aby mi dobrali do moich potrzeb, czyli tak jak u Ciebie, wyjazd wakacyjny plus narty zimą (2-3 razy w roku używane) Na co dzień nie korzystam z CB, leży zdemontowane. Moje urządzenie to: ONWAMK K6122AM/FM kupione chyba 6 lat temu, działa OK.

 

6 godzin temu, przemekka napisał:

Jedziecie w kolumnie długości maks. 1-2 km, więc odpada koszt bardzo długiej czy mocnej anteny. Chyba wszystkie radia sprzedawane oficjalnie w Polsce mają wybór ustawienia działania w obowiązującym u nas trybie "PL". większość też ma modulację AF/FM. Dobrze żeby radio miało regulację redukcji szumów i ew.  RF Gain. Można kupić przyzwoite radio np. firmy Yosan za około 200-250 zł. i do tego antenę za około 100 zł. 

Ja kupowałem kilka razy w strefiekierowcy. Mają duży wybór i dobre ceny. 

 

Dzieki bede probowal cos znalezc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2018 o 20:20, Miłosz Rzeźnik napisał:

@andrzej1963 - twoja kolej, odbierz pocztę.

Przed chwilą już napisałem. Wpłacam. Ile ? Gdzie ? Jestem zielony.

Mój adres 65149370@pro.onet.pl

W dniu 28.02.2018 o 20:20, Miłosz Rzeźnik napisał:

@andrzej1963 - twoja kolej, odbierz pocztę.

Gdzie jest poczta forumowa. Jak się przekierowuje na adres prywatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Bogusław Kap. napisał:

Przed chwilą już napisałem.

 

Użyłeś opcji "Zgłoś odpowiedź" a trzeba używać opcji "Dodaj odpowiedź do tematu" jest na dole strony.

 

33 minuty temu, Bogusław Kap. napisał:

Gdzie ?

 

Szczegóły wyjazdu są w części forum zwanej Prywatne Wiadomości w skrócie PW... ikona koperty w prawym górnym rogu strony.

 

33 minuty temu, Bogusław Kap. napisał:

Jak się przekierowuje na adres prywatny.

 

To tak nie działa. Na adres prywatny można ustawić sobie co najwyżej powiadomienia ale korespondencję trzeba prowadzić poprzez forum.

 

Kliknij to łącze:

https://forum.subaru.pl/messenger/

a przejdziesz do swoich Wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualna tabela (08.03.2018)

 

Termin: 9-16.06.2018 (II SL Rumunia)
 
   
1 Boguslaw Kap. 2os.
2 Andrzej Borys Studio Fotografii
3 Andrzej Hornecki +2dz.
4 focus69 2os. + 1dz.
5 Karolina 2os+1dziecko
6 Dawid19 + 1(?)os.
7 Jerzy 56 2os.
8 bangokorea + 1os.
9 marekXV 2os.
10 marek2545 2os.
   
rezerwa  
   
1 Andrzej Martynow 1os. + 2dz.
2 Marek S. 2os.
3 Artur Wiśniewski 2os.
4 enemef1 2os. +dz.
5 JJ XV 2os. + 2dz.
6 Jerzy Pilarek 2os.
7  
8  
9  
10  
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w poczcie forumowej (PW - koperta w prawym górnym rogu) otworzysz wiadomość pt. " ... II Subariada Light ...." to w poście Miłosza dotyczącym szczegółów wyprawy (taki długi, co zabrać, nie przeciążać aut, itp) na samym końcu jest podany numer konta. Kwota do przelania jest ciut wyżej. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Bogusław Kap. napisał:

Gdzie płacę.

 

Terminy, płatności, zasady:

zaliczka 50% (czyli 600 zł od auta) płatna do 5 lutego

- druga rata wraz z opłatą za koszulki płatna do końca kwietnia

- jeśli jakaś ekipa do 5 lutego nie wpłaci zaliczki i nie uzupełni tabelki - uznajemy to za rezygnację i na jej miejsce wskakuje ekipa z listy rezerwowej

- w przypadku wycofania się te wpłaty są bezzwrotne, chyba że na dane miejsce znajdzie się inna ekipa (co w praktyce forumowej niemal zawsze się zdarza). Dzięki temu rezygnacja jednej ekipy nie obciąża finansowo pozostałych z listy.

 

Od razu podaję dane do wpłat:
06 1020 5558 0000 8902 3133 3409

Przygody4x4 - Beata Nowik

ul. Ponikowska 31

32-329 Bolesław

W tytule przelewu wystarczy hasło II Subariada Light i nick.

 

Edycja moderatora

Edytowane przez Jacek Wyrzykowski
Ochrona danych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jacek Wyrzykowski napisał:

Wypełnij dane swojego zespołu dane pod numerem 1

Dokument jest teraz widoczny dla każdego... a ochrona danych osobowych? ;)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
12 minut temu, Sobiecka Antoniadou napisał:

Czy nie można przeżucić się na informacje mailowe?

 

Subariada jest inicjatywą forumową i poprzez forum realizowana jest komunikacja dotycząca poszczególnych wypraw.

 

12 minut temu, Sobiecka Antoniadou napisał:

Albo chociaż dostawać notyfikacje o nowych wiadomościach?

 

Taka opcja jest możliwa, trzeba rozwinąć menu dostępne w prawym górnym rogu strony (tam gdzie jest nick użytkownika), wybrać opcję Ustawienia konta, a następnie opcję Ustawienia powiadomień i skonfigurować zasady na jakich forum ma powiadamiać użytkownika o nowych treściach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Uwaga, uwaga, wypadł kolega @Dawid19.
Jest więc miejsce dla jednej ekipy. Szybkie decyzje potrzebne. 
@Andrzej Martynow, @Marek S., @Artur Wiśniewski ???

Jednocześnie informacja dla osób z listy - na poczcie. Druga wpłata, koszty rezerwacji i kilka innych ważnych info. Proszę czytać.

Edytowane przez Miłosz Rzeźnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...